توهینی حیرت آور به تماشاگران ملوان و مردم انزلی در دربی گیلان زنگ خطری برای فوتبال ایران است.   به […]

توهینی حیرت آور به تماشاگران ملوان و مردم انزلی در دربی گیلان زنگ خطری برای فوتبال ایران است.

 

به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی دانا در دربی گیلان روز جمعه بین دو تیم داماش و ملوان در شهر رشت برگزار شد که با نتیجه سه بر صفر به سود ملوان به پایان رسید. گذشته از تمامی مسایلی که در مورد این بازی از سوی برخی از مسئولان داماش مطرح می شود در این بازی متاسفانه تماشاگران دو تیم علیه یکدیگر رکیک ترین شعارها را بر زبان آوردند. یکی از اتفاق های زشت این دیدار اهتزاز پرچم روسیه در ورزشگاه عضدی رشت بود.

 

پرچمی که نزدیک به ۵۰ متر بود. گذشته از اینکه اهتزاز پرچم کشوری بیگانه در ورزشگاه های ایران مورد سوال است مسئله دیگر اینکه نشان دادن این پرچم به بازیکنان و هواداران ملوان نوعی توهین قومیتی و ناموسی به مردم انزلی محسوب می شود!

مشخص نیست که چرا و چگونه تماشاگران داماش توانسته اند پرچمی بزرگ آن هم مربوط به یک کشور بیگانه را به ورزشگاه بیاورند؟ پرچمی که مردم گیلان به طور کامل معنای زشتش را می دانند. امیدواریم که در فوتبال تماشاگران متوجه باشند که فوتبال برای لذت بردن و دوستی بیشتر است نه توهین به هموطن و هم استانی و همشهری خود! شاید برخی رسانه ها و به ویژه برنامه های پرمخاطب تلویزیونی که همواره پز تعداد پیامک هایشان را می دهند بدانند که به جز حریم شکنی و قداست شکنی در فوتبال وظایف دیگری مثل فرهنگ سازی را هم برعهده دارند.

 

در زیر عکس پرچم روسیه که در ورزشگاه عضدی رشت به اهتزاز درآمد را می بینید. این اتفاق می تواند زنگ خطری برای فوتبال ایران باشد و اینکه ورزشگاه های ایران هر روز شرایط شان بدتر می شود.

 

منبع : شبکه اطلاع رسانی دانا