خانواده ی معظم شهدای بندرانزلی در اعتراض به فحاشی ها و تحریک های صورت گرفته از سوی تماشاگران داماش در […]

خانواده ی معظم شهدای بندرانزلی در اعتراض به فحاشی ها و تحریک های صورت گرفته از سوی تماشاگران داماش در دربی گیلان نامه ای را تنظیم کرده و برای فدراسیون فوتبال ارسال نمودند و متن این نامه را در اختیار “ملوان کلاب” قرار دادند که می توانید در ادامه آن را بخوانید .

 

ریاست محترم فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران جناب آقای کفاشیان


بیش از ۲۴ سال از جنگ تحمیلی گذشته است اما آثار آن روزهای سخت هیچگاه از یاد هیچکسی نخواهد رفت .


 

هر جای این وطن شهید پرور را که بنگریم گوشه ای از خاطرات مردان و زنان شیردلی را به یاد می آوریم که شجاعانه جان که عزیزترین دارایی است را در طبق اخلاص گذاشتند تا امروز من و شما بمانیم و از زندگی لذت ببریم . همیشه فکر میکردیم آنهایی که رفتند عزیزترینند برای آنانی که مانده اند . فکر میکردیم چنان احترامی بین آنهایی که مانده اند و آنهایی که رفته اند برقرار است که اجازه نخواهد داد هیچگاه مقام آنها فراموش شود اما گویا سخت در اشتباه بوده ایم چرا که دیروز متوجه شدیم چشم بستن به روی ارزشها و لگدمال کردن آنچه که خونها برایش ریخته شده آنقدر ساده است که از حد تصور من و شما خارج است .

 

متاسفیم از اینکه اعلام کنیم شهری  برای حفظ آرمان و ارزشهای نظام اسلامی اش ۴۰۸ پرستوی مهاجر را در آسمان عشق الهی به پرواز درآورده است ودهها جانباز ومفقودالاثر تقدیم این انقلاب نموده و دوشادوش ملت همیشه آماده ایران برای آنچه که امروز به داشتنش افتخار میکنیم دلاورانه جنگیده است به راحتی توسط عده ای معلوم الحال و بی خرد چنان به سخره گرفته میشود که یادآوری لحظه لحظه آن به قلب هر ایرانی وطن پرستی چنگ میزند . متاسفم که در روز بازی داماش-ملوان عده ای از هواداران تیم میزبان ( داماش ) پرچم کشور روسیه به طول ۵۰ متر و عرض ۳ متر را برای توهین به مردم شریف انزلی چنان با افتخار بین سکوهای خود به حرکت در می آوردند که دل هر بیننده ای از این همه وقاحت به درد می آمد . متاسفیم این پرچم که حتی در خود روسیه هم به این ابعاد وجود ندارد !!!کاملاً در استادیوم گردادنده میشود و هیات فوتبال و نیروی انتظامی فقط نظاره گر این اتفاق شوم ماندند و اگر اعتراض مردم انزلی نبود شاید تا همین الان هم این پرچم در حال گردانده شدن میبود ! پرچمی که مطمئناً با هزینه بسیار زیادی که از عهده هوادار عادی خارج است،ساخته شده و اساساً مساله ورودش به استادیوم نیز مطلب قابل تاملی است در حالی که بازرسی ها در زمان ورود به استادیوم به گونه ای است که کوچکترین شی ء تحریک کننده ای از دست هوادار گرفته می شود ! یقیناً همکاری های زیادی برای ورود این پرچم صورت گرفته که امید است کنکاش لازم در این زمینه بعمل آید .

 

نکته تامل برانگیز اینکه براساس مستندات تاریخی شهر بندرانزلی درجریان هجوم وتجاوز کشور روسیه ،جزو معدود شهرهایی بودند که قهرمانانه و ایثارگرانه مقاومت نموده و صدها شهید د رراه وطن عزیزشان نثار کردند علی ایحال ما مردم انزلی به شدت این اتفاق شوم را محکوم کرده و معتقدیم توهینی که به مردم شریف انزلی شده است مساله ای نیست که به سادگی بتوان از کنار آن گذشت . این واقعه شرم آور دل هر ایرانی را به درد آورده و حداقل انتظار همه کسانی که به این « توهین آشکار » اعتراض دارند رسیدگی و برخورد با چنین عمل شنیعی است تا شاید مرهمی باشد بر دل دردمند همه آنان . ما ضمن ابراز شدیدترین اعتراضات به وضع موجود خواستار برخورد جدی با اینچنین اعمال غیر انسانی و تاسف آور هستیم و امیدواریم با برخورد قاطعانه با این پدیده شوم جلوی تکرار این بی آبرویی ها گرفته شود .

 

من الله التوفیق

 

جمعی از خانواده شهداء وهواداران ملوان بندرانزلی

 

رونوشت:

سازمان لیگ وکمیته انضباطی فدراسیون فوتبال

استاندار محترم استان گیلان

نماینده محترم ولی فقیه دراستان گیلان حضرت آیت اله قربانی

نماینده محترم شهرستان انزلی در مجلس واعضای شورای شهر شهرستان بندرانزلی

فرماندار وامام جمعه محترم شهرستان بندرانزلی

فرماندهی محترم نیروی انتظامی استان گیلان و اداره اطلاعات نیروی انتظامی

 

 

منبع : ملوان کلاب.نت (www.MalavanClub.Net)