تیم ملی فوتبال ایران خردادماه سال آینده چهارمین حضور خود در جام جهانی را تجربه خواهد کرد و در دور […]

تیم ملی فوتبال ایران خردادماه سال آینده چهارمین حضور خود در جام جهانی را تجربه خواهد کرد و در دور مقدماتی این رقابت ها با تیم های آرژانتین، نیجریه و بوسنی هرزگوین در گروه ششم همگروه است.

 

 

 

به گزارش ایرنا، تیم ملی فوتبال آرژانتین مهم ترین حریف ایران در این مرحله از جام جهانی است که به عنوان یکی از هشت تیم برتر جهان نیز به عنوان سرگروه انتخاب شد.


ملی پوشان فوتبال ایران روز ۳۱ خرداد ماه در ورزشگاه مینیرو شهر بلوهوریزونته که در ۵۰۹ کیلومتری شهر کوریتیبا (محل برگزاری دیدار نخست ایران مقابل نیجریه) واقع شده مقابل آرژانتین قرار می گیرند.


تیم ملی فوتبال آرژانتین برای شانزدهمین بار است که در جام جهانی شرکت می کند و دو قهرمانی درسال های ۱۹۷۸ و ۱۹۸۶ و دو عنوان نایب قهرمانی در سال های ۱۹۳۰ و ۱۹۹۰ را در پرونده کاری افتخارات خود دارد.


این تیم ۱۴ دوره قهرمانی در رقابت های کوپا آمه ریکا در سال های ۱۹۲۱، ۱۹۲۵، ۱۹۲۷، ۱۹۲۹، ۱۹۳۷، ۱۹۴۱، ۱۹۴۵، ۱۹۴۶، ۱۹۴۷، ۱۹۵۵، ۱۹۵۷، ۱۹۵۹، ۱۹۹۱، ۱۹۹۳ و ۱۲ نایب قهرمانی در سال های ۱۹۱۶، ۱۹۱۷، ۱۹۲۰، ۱۹۲۳، ۱۹۲۴، ۱۹۲۶، ۱۹۳۵، ۱۹۴۲، ۱۹۵۹، ۱۹۶۷، ۲۰۰۴، ۲۰۰۷ این رقابت ها به دست آورده است. این تیم در سال های ۱۹۱۹، ۱۹۵۶، ۱۹۶۳ و ۱۹۸۹ مسابقات کوپا آمه ریکا مدال برنز و مقام سومی را به دست آورد.


فوتبال آرژانتین در جام کنفدراسیون ها نیز یک مقام قهرمانی در سال ۱۹۹۲ و دو عنوان نایب قهرمانی در سال های ۱۹۹۵ و ۲۰۰۵ کسب کرده است.


تیم ملی فوتبال آرژانتین درتازه ترین رده بندی فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) در جایگاه سوم قرار گرفت. از سال ۲۰۱۱ آلخاندرو سابلا هدایت این تیم را بر عهده دارد.


بوکا جونیورز، ریور پلاته، ایندپندینته، ریسینگ، استودیانتس، ارژانتینوس جونیورز و ولز سارسفیلد مهمترین باشگاه های فوتبال این کشور هستند.


لیونل مسی،سرخیوآگوئرو، خاویر ماسکرانو و گونزالو هیگواین از شاخص ترین بازیکنان تیم ملی فوتبال آرژانتین هستند. این تیم با ۹ پیروزی، پنج تساوی و دو شکست به عنوان تیم اول منطقه آمریکای جنوبی به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل راه یافت.


تیم ملی فوتبال آرژانتین معمولا با ترکیب رمورو، گارای، فرناندز، کامپانیارو، روخو،گاگو، بانگا، برانا، اگوئرو، مسی و دی ماریا در برابر حریفان صف آرایی می کند.


تیم فوتبال بوسنی و هرزگوین دیگر حریف ملی پوشان کشورمان درجام جهانی ۲۰۱۴برزیل خواهد بود که نخستین حضور خود در جام جهانی را تجربه می کند.


شاگردان کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در آخرین دیدار خود در مرحله گروهی جام جهانی برزیل که روز ۴ تیر ماه برگزار می شود در ورزشگاه فونته نوا شهر سالوادور به مصاف تیم بوسنی و هرزگوین می روند.


تیم ملی فوتبال بوسنی و هرزگوین در تازه ترین رده بندی فیفا که بیست وهشتم نوامبرامسال منتشر شد درجایگاه بیست و یکم قرار گرفت. سافت سوسیچ از سال ۲۰۰۹ هدایت این تیم را بر عهده دارد.


ادین ژکو، ودادایبسوویچ ومیرالم ژانیچ سه بازیکن شاخص تیم ملی فوتبال بوسنی هرزگوین هستند. این تیم با هشت برد، یک تساوی و یک شکست به عنوان تیم اول گروه جی منطقه اروپا به جام جهانی برزیل ۲۰۱۴ راه یافت.


تیم ملی فوتبال بوسنی و هرزگوین معمولا با ترکیب بگوویچ، ورانیس، اسپاهیچ، بیکاکچیچ، لولیچ، زوکانوویچ، مدونیانین، میسیموویچ، ژانیچ، ژکو و ایسبوویچ به میدان می رود.


تیم ملی فوتبال نیجریه آخرین حریف تیم ملی فوتبال ایران در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۴ بزریل است که برای پنجمین بار به این رقابت ها راه یافته است.


این تیم سه دوره قهرمانی در جام ملت های آفریقا در سال های ۱۹۸۰، ۱۹۹۴، ۲۰۱۳ در پرونده کاری خود دارد. همچنین چهار نایب قهرمانی در سال های ۱۹۸۴، ۱۹۸۸، ۱۹۹۰و ۲۰۰۰ و هفت مدال برنز و مقام سومی در سال های ۱۹۷۶، ۱۹۷۸، ۱۹۹۲، ۲۰۰۲، ۲۰۰۴، ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰ از دیگر افتخارات این تیم در جام ملت های آفریقا است.


تیم ملی فوتبال نیجریه قهرمانی فوتبال بازیهای المپیک را نیز در پرونده کاری خود دارد که در سال ۱۹۹۶ به این عنوان بازی های المپیک دست یافت.


تیم ملی فوتبال نیجریه درتازه ترین رده بندی فیفا درجایگاه سی و ششم قرارگرفت و در حال حاضر استفن کشلی هدایت این تیم را بر عهده دارد که از سال ۲۰۱۱ این مسئولیت را پذیرفته است.


انوگو رنجرز، انیمبا و کانو پیلارز سه باشگاه مهم فوتبال کشور نیجریه است و وینسنت انیه آما، جان اوبی میکل، ساندی امبا و براون ایدیه نیز شاخص ترین بازیکنان تیم ملی فوتبال این کشور هستند.


تیم ملی فوتبال نیجریه در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل با سه برد و سه تساوی به بازی پلی آف راه یافت و در این مرحله اتیوپی را در دوبازی با نتایج دو بر یک و دو بر صفر شکست داد وبه جام جهانی برزیل راه یافت. انیه آما، امبروز، اوبوآبونا، عمروئو،اچیه جیل، اونازی، اوبی میکل، امبا، موسی، اودوآمادی و ایدیه ترکیب معمول این تیم در بازی ها است.