من وقتی اول دبیرستان بودم در لیگ بازی کردم. تازه ۱۶ سالم شده بود که برای ملوان و با تصمیم […]


من وقتی اول دبیرستان بودم در لیگ بازی کردم. تازه ۱۶ سالم شده بود که برای ملوان و با تصمیم محمد احمدزاده به میدان رفتم.

روبین کازان، پارانانزه و چند تیم آلمانی و هلندی، سعید عزت اللهی را می‌خواهند. بازیکنی با استعداد که هنوز مدرسه می‌رود و تازه کلاس سوم دبیرستان است.او را می‌توان یک استثنا دانست، تفاوت او با دیگران، مدرسه رفتنش است به هنگام بازی در لیگ برتر. با سعید، پسر نادر عزت‌الهی، همان هافبک توانا و قدیمی ملوان و مربی تیم نوجوانان، امروز روزنامه ایران ورزشی مصاحبه ای را انجام داده که به این شرح است.

کجایی؟

مدرسه بودم. تازه به خانه رسیده ام.

مدرسه؟ کلاس چندمی؟

سوم دبیرستان هستم.
چه رشته‌ای؟

ریاضی فیزیک.


تعجب کردم. تا به حال بازیکنی ندیده بودم که مدرسه برود و دوران دبیرستانش تمام نشده باشد اما در لیگ برتر بازی کند…
من وقتی اول دبیرستان بودم در لیگ بازی کردم. تازه ۱۶ سالم شده بود که برای ملوان و با تصمیم محمد احمدزاده به میدان رفتم.
در مدرسه حتما همه درباره فوتبال از تو سوال می‌کنند؟

دقیقا. معلمان من همه در مورد فوتبال بحث می‌کنند و از من سوال می‌پرسند.
نمره هم به تو می‌دهند؟

نمره که نه. مثلا پارسال که در تیم نوجوانان بودم و درگیر بازی‌های آسیایی، بعد از همه بچه‌ها، امتحان‌ها را از من گرفتند. در بخش نمره دادن اما توجهی نمی‌کنند و هر چقدر که بنویسم نمره می‌گیرم.


به تو راحت مرخصی می‌دهند؟

چون از فدراسیون نامه دارم مشکلی از این بابت به‌وجود نمی‌آید. امتحان‌ها را اما بعدا از من می‌گیرند و در این بحث همه قوانین رعایت می‌شود.

تا به حال شده که برای یک بازی یا یک اردو به تو اجازه ندهند و بگویند که باید به کلاس و مدرسه بیایی؟

نه نشده. من نخستین سال که می‌خواستم ثبت نام کنم همه این مسائل را گفتم. بحث فوتبال و حتی تیم نوجوانان و ملوان را گفتم و مسوولان هم لطف کردند و با من کنار آمدند. به آنها قول دادم در حد توانم خودم را به کلاس‌ها برسانم و در زمینه درس کم کاری نکنم.


وقتی در مدرسه یا سر کلاس نیستی از درس‌ها عقب نمی‌مانی؟

عقب که می‌مانم اما معلم خصوصی می‌گیرم و یا جزوه بچه‌ها را می‌گیرم و می‌خوانم.

تقلب هم می‌کنی؟

تقلب نه، چون برای امتحان‌ها مراقب می‌گذارند.

دوستانت در مدرسه درباره فوتبال با تو حرف می‌زنند؟

خیلی. همه‌اش سوال می‌کنند که وضعیت تیم چطور است، کجا بازی کردید یا اینکه چرا بازی نکردی؟ در انزلی هر جا می‌نشینی بحث فوتبال است، چون مردم فوتبال را دوست دارند.


زنگ ورزش هم دارید؟

داریم ولی من نمی‌روم.

چرا؟

چون می‌ترسم مصدوم شوم. بچه‌ها را می‌برند سالن اما من می‌روم، می‌نشینم و نگاهشان می‌کنم.
برسیم به بحث اصلی. یکی دو روزی است که چند تیم اروپایی و برزیلی برای جذب تو پیشنهاد داده‌اند. در مورد این پیشنهادها صحبت کن…
در مورد پیشنهادها باید بگویم که چند تیم هستند که مرا می‌خواهند. یک تیم برزیلی، یک تیم آلمانی، یک تیم هلندی و روبین کازان روسیه. همه چیز را سپردم به پدر و مادرم. ضمن اینکه صادق درودگر هم تلاش می‌کند تا بهترین تصمیم را بگیرم.

این پیشنهادها تا چه مرحله‌ای پیش رفته؟

فعلا در حال بررسی آنها هستم. منتظریم تا دعوتنامه روبین کازان از راه برسد تا درباره‌اش مذاکره کنیم. باید تصمیمی بگیرم که هم به نفع باشگاه باشد و هم به نفع خودم.

مثلا چه تصمیمی؟

دوست دارم تا آخر فصل در خدمت ملوان باشم. دست ملوان برای خرید بازیکن بسته است و بودجه‌ آنچنانی در اختیار ندارد. این وظیفه من است که بمانم، به تیم شهرم خدمت کرده و دینم را به ملوان ادا کنم.

برای ادامه فوتبال، خودت دوست داری به کدام کشور بروی؟

دوست دارم یک جا بروم که پیشرفت کنم. مهم پیشرفتم است و اینکه آینده روشنی داشته باشم. نمی‌خواهم بروم و بعد از یکی دو سال، ناامید برگردم. جایی را مد نظر قرار می‌دهم که فوتبالش سرآمد باشد. به همین دلیل خیلی مشتاقم که به هلند یا آلمان بروم.

سبک بازی‌ات به کدام لیگ می‌خورد؟

این را خودت می‌توانی بگویی اما به نظر می‌رسد با توجه به فیزیکت حضور در لیگ قدرتی روسیه هم می‌تواند یکی از انتخاب هایت باشد…
آنهایی که پیشنهاد می‌دهند قطعا سبک بازی‌ام را می‌بینند و پسند می‌کنند. فرقی نمی‌کند که در کدام لیگ بازی کنم اما هر جا که بروم دوست دارم خیلی زود خودم را با سیستم مربی و تیم وفق دهم. من ۴، ۵ ماه در اردوی تیم نوجوانان بودم و بعد هم که مسابقات جام جهانی برگزار شد. بعد از اینکه از مسابقات جام جهانی برگشتم در نخستین بازی مقابل استقلال، ۱۵ دقیقه در زمین حضور داشتم. برای بازی مقابل صبا هم قرار بود از ابتدا بازی کنم اما این اتفاق رخ نداد. اواسط بازی هم که می‌خواستم وارد زمین شوم تیممان گل خورد و مربی تصمیم گرفت که از مهره‌های هجومی‌تر استفاده کند. تا آخر فصل زمان زیاد است و من هم تلاشم را می‌کنم تا به ترکیب اصلی ملوان برسم. با این شرایط می‌توانم به تیم شهرم کمک کنم.

منبع : روزنامه ایران ورزشی