مدیرعامل باشگاه ملوان با اشاره به اینکه در استان گیلان که بزرگترین دروازه ورودی کالاست متاسفانه به باشگاه های مطرح […]

مدیرعامل باشگاه ملوان با اشاره به اینکه در استان گیلان که بزرگترین دروازه ورودی کالاست متاسفانه به باشگاه های مطرح آن از جمله ملوان، داماش، چوکا و سپیدرود کسی توجه نمی کند، گفت: در استان گیلان به جای افزایش اماکن ورزشی، شاهد ایجاد قهوه خانه‌ها و محل‌های کشیدن قلیان هستیم.

 

 

صادق درودگر در گفتگو با خبرنگار مهر، با مثبت ارزیابی کردن عملکرد تیم ملوان در نیم فصل نخست لیگ برتر ضمن بیان مطلب فوق گفت: هر چند مقابل استقلال روی گل آفساید مغلوب شدیم اما در مجموع عملکرد ملوان در نیم فصل نخست لیگ سیزدهم با توجه به تمام مشکلاتی که داشت خوب بود و بسیار امیدواریم این عملکرد در نیم فصل دوم به مراتب بهتر شود.

 

 

وی اضافه کرد: در ابتدای فصل بخاطر مشکلات مالی بسیاری از بازیکنان سر تمرینات حاضر نشدند و همین مساله باعث شد لیگ را خوب شروع نکنیم ولی در ادامه مسابقات از لحاظ آمادگی و هماهنگی به شرایط مطلوبی رسیدیم و با تکیه بر تلاش کادر فنی و همبستگی بازیکنان روند روبه رشدی را داشتیم.

 

 

مدیرعامل باشگاه ملوان با اشاره به اینکه اگر این تیم حمایت شود در نیم فصل دوم حتی می‌تواند جایگاه بهتری را به دست آورد، تاکید کرد: هیچ کس به فکر داماش، ملوان، چوکا، سفیدرود رشت و… نیست. تیم‌های گیلانی همه تعطیل هستند، مگر این استان جزو خاک ایران نیست؟ مگر این قدر صنایع و کارخانه ندارد؟ انزلی بزرگترین دروازه ورود کالا به ایران است، اما چرا نباید مورد حمایت قرار بگیرد؟

 

 

وی اضافه کرد: متاسفانه این قدر به ورزش و فوتبال بندرانزلی و استان که علاقه‌مندان زیادی دارد، بی‌توجهی شده که به جای اماکن ورزشی و فرهنگی در اطراف تمام شهرها قهوه خانه و مراکز کشیدن قلیان رایج شده است.

 

 

درودگر در بخش دیگری از گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد عملکرد اسکوچیچ سرمربی این تیم هم اظهار داشت: ما از تلاش او راضی هستیم. همانطور که گفتم تیم با گذشت مسابقات روند صعودی را طی کرد و به جایگاه نسبتا خوبی هم رسید قطعا او را تا پایان فصل حفظ می‌کنیم زیرا ملوان توانسته با حضور او و تجربه‌اش به شرایط خوبی دست یابد.

وی با اشاره به اینکه زنیدپور در نیم فصل به ملوان اضافه شده و با جذب یک بازیکن دیگر پرونده نقل و انتقالات ملوان در نیم فصل بسته می شود، در مورد نحوه برگزاری مسابقات لیگ اظهار کرد: برگزاری مسابقات بسیار هدفمند و خوب بود هر چند مشکلات زیادی از جمله برگزاری مسابقات مقدماتی جام جهانی، جام ملت ها و لیگ قهرمانان وقفه هایی در آن ایجاد کرد که برگزاری خوب این مسابقات حاصل تلاش مسئولان سازمان لیگ و هماهنگی خوب باشگاه‌هاست.

 

 

مدیرعامل باشگاه ملوان همچنین تصریح کرد: اینکه توانستیم امسال چهار سهمیه از آسیا بگیریم آن هم بر اساس واقعیت ها یعنی عملکردها بسیار خوب بوده است، البته نواقصی وجود دارد که باید برطرف شود. شما ببینید سازمان لیگ حتی از خودش هزینه هایی کرد تا تجهیزات بعضی از باشگاه ها و ورزشگاه ها کامل شود که این مسوولیت پذیری آنها را می‌رساند.

 

 

وی در مورد آخرین وضعیت ورزشگاه تختی انزلی و این که آیا می توان این ورزشگاه را به استانداردهای AFC تبدیل کرد، خاطر نشان کرد: حداکثر ۵۰۰ میلیون تومان پول لازم است تا این ورزشگاه امتیاز A آسیا را بگیرد. وقتی که باشگاه فولاد برای خرید اسکوربرد ۸۰۰ میلیون هزینه می‌کند، خیلی بد است در شهر بندرانزلی با این همه ویژگی های اقتصادی ۵۰۰ میلیون تومان بودجه نباشد، تا ورزشگاهش از این وضعیت خارج شود.

 

 

درودگر در این خصوص افزود: قطعا هر شهر و استانی بوجه فرهنگی دارد و ما از استاندار می‌خواهیم به این مساله ورود کرده و مشکل را برطرف کند. یقینااگر زیرساخت های ورزش استان گیلان به سطح استاندارد برسد این شهر دارای استعداد می تواند جایگاه های خوبی را در ورزش ایران بدست آورد.

 

 

مدیرعامل باشگاه ملوان در خصوص مشکلات مالی این باشگاه به نکته جالبی اشاره کرد و گفت: در سال ۸۳ و برای حمایت از باشگاه ملوان اعلام شد کامیون هایی که وارد منطقه ویژه اقتصادی انزلی می شوند، هر کدام باید مبلغی را مختص این باشگاه پرداخت کنند، این قانون مصوب شد اما متاسفانه تا امروز آن را پرداخت نکرده اند و شورای شهر این پول را برای خود برمی دارد.

 

 

وی با درخواست از مسوولان شورای شهر انزلی برای حل این مشکل ادامه داد: این حق ملوان است ولی به باشگاهی با این تاریخ و هواداران پرشورش این حق داده نمی شود. ما نمی خواهیم کمک‌مان کنند همین حقمان را بدهند آن وقت تیم را به خوبی برای حضور در مسابقات به میدان خواهیم برد.

 

 

درودگر در پایان گفت: اعضای شورای شهر استان که افرادی منصف و علاقه مند به باشگاه و تیم فوتبال مردم هستند، امیدواریم هرچه زودتر این مشکل را حل کنند خصوصا آن عضوی که با تکیه بر لباس ملوان در انتخابات شرکت کرد و رای آورد و باید امروز از ما حمایت کند. او در زمان انتخابات عکس ملوان را در دست گرفت و گفت ملوان را تنها نمی گذارد پس باید امروز گزارش کار دهد که در این مدت چه اقداماتی برای این باشگاه انجام داده است.