فرید بلوک باشی  بدون شک یکی از بازیکنان ماندگار در فوتبال ساحلی ایران است بازیکنی که فوتبالش را از فوتبالشهر […]

فرید بلوک باشی  بدون شک یکی از بازیکنان ماندگار در فوتبال ساحلی ایران است بازیکنی که فوتبالش را از فوتبالشهر بندر انزلی آغاز کرد و به مانند تمامی بازیکنان این شهر از رده های پایه این باشگاه سازنده آغاز کرد. بعد از کسب عنوان قهرمانی جام بین قاره ای فوتبال ساحلی  به سراغ این بازیکن رفتیم تا گفتگویی را با وی انجام دهیم:

 

ملوان کلاب : نظرتان را درباره این دوره از مسابقات جام بین قاره ای برایمان بگویید؟

 

مسابقات جام بین قاره ای بعد از جام جهانی مهمترین مسابقات این رشته می باشد که قهرمان همه قاره ها به علاوه چند تیم دیگر در آن شرکت می کنند در ابتدا تیم ایران را در گروهی بسیار سخت قرار دادند تا نتواند صعود کند ولی ما توانستیم با غیرت بازیکنانمان و دعای خیر مردم از گروهمان با سه برد پیاپی صعود کنیم و در نیمه نهایی تیم میزبان امارات را شکست دادیم و در فینال هم قهرمان جام جهانی روسیه را شکست دادیم و توانستیم برای اولین بار در ورزش ایران در یک رشته تیمی قهرمان جهان شدیم.

 

ملوان کلاب : نظرتان درباره اوکتاویو چیست؟

 

ایشان هر موقع که مربی ایران بوده اند همیشه همراه با موفقیت و پیشرفت بوده است ما در جام جهانی ۲۰۰۷ توانستیم با ایشان اسپانیا را شکست دهیم ایشان مربی کاربلدی هستند و از لحاظ روانشناسی و دانش فوتبالی اطلاعات خوبی دارند و همیشه اصول را رعایت می کنند اکتاویو در این مسابقات به قدری نقاط ضعف و قدرت حریفان را برای ما به نمایش گذاشته بود که ما به تک تک خصوصیات بازیکنان حریف آشنایی کامل داشتیم و این قهرمانی را مدیون ایشان هستیم.

 

ملوان کلاب : آیا تیم فعلی پشتوانه ای دارد؟

 

در حال حاضر پشتوانه آنچنانی ندارد و اگر یکی از چهرهای بنام تیم آسیب ببیند شاید دچار مشکل شویم باید پشتوانه سازی را آغاز کنیم و پایگاههای ساحلی در کل ایران احداث کنیم و این رشته به  مدارس ببریم و از سنین پایه استعدادیابی کنیم باید مربیانی که در این زمینه تجربه دارند را دعوت کنیم تا دانش خود را در این زمینه بکار بگیرند.

 

ملوان کلاب : چرا فوتبال ساحلی را انتخاب کردی آیا دوست داشتی که بازیکن فوتبال چمنی بودی؟

 

من قبل از اینکه به فوتبال ساحلی بیایم در رده های پایه باشگاه ملوان بازی میکردم تا اینکه در رده امید کتفم آسیب دید و کمی از فوتبال دور شدم تا وقتی که یک سری مسابقات در سواحل منطقه آزاد بندر انزلی برگزار شد ومن به همراه تیمی که در آنجا شرکت کرده بودیم تست دادم و از سال ۸۵ به تیم ملی فوتبال ساحلی راه پیدا کردم . شاید تا قبل از این مسابقات دوست داشتم بازیکن فوتبال چمنی باشم ولی بعد از این قهرمانی هرگز، وقتی در کوچه و خیابان مردم این چنین به من احترام می گذارند و ابراز لطف میکنند و نگاه خاصی به ما دارند احساس غرور می کنم چون می دانند ما برای پول بازی نمی کنیم و همیشه برای افتخار این مملکت به میدان میرویم.

 

ملوان کلاب : برای آینده چه برنامه هایی دارید؟

 

در حال حاضر استراحت میکنم ولی چند پیشنهاد از تیمهای اروپایی و عربی دارم که باید آنها را بررسی کنم چون در اروپا لیگهای خوبی داریم امیدوارم که تصمیم خوبی بگیرم. در پایان از آقای هدایتی تشکر ویژه می کنم که پاداشهای ما را به موقع پرداخت کرد. و در اینجا از ایشان تقاضا میکنم که باز هم دست ملوان را بگیرند چون ملوان در چندین رده تیم داری می کند و هزینه این همه تیم بسیار زیاد است و همانطور که می دانید هم اکنون این تیم هیچ پشتوانه مالی ندارد امیدوارم که لطف آقای هدایتی باز هم شامل ملوانان شود.

 

 

مهران دیده بان

منبع : ملوان کلاب.نت (www.MalavanClub.Net)