استقلال در هفته‌های دوازدهم ادوار لیگ برتر صاحب ۶ پیروزی شده است.     به گزارش خبرگزاری فارس، تیم فوتبال استقلال […]

استقلال در هفته‌های دوازدهم ادوار لیگ برتر صاحب ۶ پیروزی شده است.

 

 

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم فوتبال استقلال فردا از هفته دوازدهم رقابت‌های لیگ برتر در دیداری عقب افتاده در تهران میزبان ملوان خواهد بود.

استقلالی‌ها در ۱۲ دوره گذشته تاریخ لیگ برتر و در هفته‌های دوازدهم این رقابت‌ها صاحب ۶ پیروزی شده‌اند و در مقابل ۲ شکست و ۴ تساوی را در کارنامه دیدارهای خود در تاریخچه لیگ برتر به ثبت رسانده‌اند. دو شکست استقلال هم مقابل پیکان و تراکتورسازی در فصول هفتم و دوازدهم به ثبت رسیده است.

استقلال هفته‌های دوازدهم دوره‌های اول، سوم، پنجم، ششم، هشتم و یازدهم را با پیروزی پشت سر گذاشته است، ضمن اینکه در فصل چهارم یک بار دیگر استقلال و ملوان در انزلی در هفته دوازدهم به مصاف هم رفته‌اند که این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسیده است.

به گزارش فارس، تیم‌های استقلال و ملوان انزلی در حالی برای بیست و یکمین بار به مصاف هم می‌روند که در ۲۰ دیدار رو در رو در کارنامه بازی‌های این دو تیم در تاریخ ادوار لیگ برتر ۹ برد برای آبی‌پوشان تهرانی، ۳ برد برای انزلی‌چی‌ها و ۸ تساوی ثبت شده است.

در این میان سهم آبی‌پوشان از ۵۲ گلی که در دیدارهای رو در روی استقلال – ملوان به ثمر رسیده ۳۳ گل و سهم ملوانی‌ها هم ۱۹ گل است تا به این ترتیب علاقمندان به فوتبال فردا در انتظار به ثمر رسیدن گل شماره ۵۳ در این دیدار باشند.

ملوان در فصل‌های سوم و چهارم لیگ برتر غایب بوده است تا به این ترتیب از تاریخچه دیدارهای استقلال – ملوان در این ۲ فصل اول خبری نباشد.

نکته دیگر اینکه هر ۳ شکست استقلال مقابل ملوان در انزلی بوده و هیچگاه آبی‌ها در خانه مقابل حریف شمالی شکست نخورده‌اند.

استقلال در صورت برتری در این دیدار با اختلاف ۲ گل، عنوان قهرمانی نیم فصل را از آن خود خواهد کرد.