آزتک‌ها با شکست نماینده اقیانوسیه به عنوان چهارمین تیم منطقه کونکاکاف جواز صعود به مرحله نهایی جام جهانی ۲۰۱۴ را […]

آزتک‌ها با شکست نماینده اقیانوسیه به عنوان چهارمین تیم منطقه کونکاکاف جواز صعود به مرحله نهایی جام جهانی ۲۰۱۴ را کسب کردند.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در ادامه بازی‌های مرحله پلی‌آف انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، صبح امروز (چهارشنبه) تیم ملی مکزیک، تیم چهارم جدول رده‌بندی مرحله مقدماتی منطقه آمریکای شمالی، مرکزی و حوزه دریای کارائیب (کونکاکاف) در بازی برگشت پلی‌آف در خانه نیوزیلند با نتیجه ۴ بر ۲ به پیروزی دست پیدا کرد تا با احتساب پیروزی ۵ بر یک بازی رفت، در مجموع ۲ بازی رفت و برگشت با نتیجه ۹ بر ۳ نماینده اقیانوسیه را شکست دهد.


در این بازی ۳ گل نخست تیم ملی مکزیک را اوریبه پرالتا در دقایق ۱۴، ۲۹ و ۳۳ و گل چهارم این تیم را کارلوس آلبرتو پنا در دقیقه ۸۷ به ثمر رساند. پرالتا در بازی رفت نیز ۲ گل زده بود. گل‌های نیوزیلند را نیز کریس جیمز در دقیقه ۸۰ از روی نقطه پنالتی و روری فالون در دقیقه ۸۴ به ثمر رساندند.


به این ترتیب تیم ملی مکزیک به عنوان سی و یکمین تیم به جام جهانی صعود کرد. آخرین تیم راه یافته به جام جهانی ۲۰۱۴ نیز بامداد پنج‌شنبه در بازی برگشت پلی‌آف میان تیم‌‌های ملی اروگوئه و اردن مشخص خواهد شد. جدال رفت این ۲ تیم در خانه اردن با نتیجه ۵ بر صفر به سود نماینده آمریکای جنوبی خاتمه پیدا کرده است
.