تیم ملی فوتبال ایران با پیروزی چهار بر یک برابر لبنان به مرحله نهایی جام ملت‌های آسیا در استرالیا صعود […]

تیم ملی فوتبال ایران با پیروزی چهار بر یک برابر لبنان به مرحله نهایی جام ملت‌های آسیا در استرالیا صعود کرد.

 

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تیم ملی فوتبال ایران با پیروزی چهار بر یک مقابل تیم ملی لبنان در مرحله مقدماتی جام ملت‌های آسیا، موفق شد با ۱۳ امتیاز به عنوان صدرنشین گروهی راهی مرحله نهایی این رقابت‌ها شود.

‌گل‌های این بازی را امیرحسین صادقی در دقیقه ۳۹ ، اشکان دژاگه در دقیقه ۵۱، جواد نکونام (از روی نقطه پنالتی) در دقیقه ۵۵ و رضا قوچان‌نژاد در دقیقه ۶۵ وارد دروازه لبنان کرد.
تک‌گل لبنان را حیدر در دقیقه ۷۹ به ثمر رساند.

این مسابقه بخاطر انفجار شدید تروریستی که امروز (سه‌شنبه) در نزدیکی سفارت ایران در بیروت صورت گرفت، بدون حضور تماشاگران از ساعت ۱۹ (به وقت تهران) در ورزشگاه کمیل شمعون برگزار شد.

نیروهای ارتش لبنان وظیفه حفاظت کامل و ایجاد امنیت برای برگزاری مسابقه را درون استادیوم و مناطق اطراف ورزشگاه برعهده داشتند.

تیم ایران در این بازی با چهار تغییر نسبت به بازی با تایلند با ترکیب دانیال داوری، مهرداد بیت آشور، حسین ماهینی، سید جلال حسینی، امیرحسین صادقی، رضا حقیقی،‌ جواد نکونام، مسعود شجاعی، اشکان دژاگه، رضا قوچان نژاد و علیرضا جهانبخش به میدان رفت.

تیم ایران با لباس‌های یکدست سفید رنگ و لبنانی‌ها با لباس‌های یکدست قرمز رنگ در زمینی فوق‌العاده بی‌کیفیت مقابل هم ایستادند. کارلوس‌کی‌روش سرمربی ایران پیش از مسابقه نسبت به وضعیت زمین ابراز نگرانی کرده بود.
کارلوس کی‌روش در نیمه دوم مازیار زارع را در دقیقه ۶۳ به جای سیدجلال حسینی و در دقیقه ۶۶ هم محمد نوری به جای رضا حقیقی به زمین فرستاد. سومین تعویض ایران در دقیقه ۷۲ صورت گرفت که قاسم حدادی‌فرد به جای اشکان دژاگه وارد میدان شد.

تیم ایران با این برد ۱۳ امتیازی شد و قاطعانه به عنوان صدرنشین گروه به مرحله نهایی جام ملت‌های آسیا صعود کرد. این مسابقه در اوایل سال ۲۰۱۵ در استرالیا برگزار می‌شود. دیگر مسابقه این گروه را دو تیم کویت و تایلند برگزار کردند که با نتیجه سه بر یک به سود تیم کویت تمام شد تا کویتی‌ها هم در فاصله یک بازی مانده تا پایان مرحله مقدماتی به مرحله نهایی جام ملت‌ها راه یابد.

بنابراین دیدار ۱۴ اسفند تیم‌های ایران و کویت، به یک مسابقه تشریفاتی تبدیل شد.

جدول گروه:

۱- ایران ۱۳
۲- کویت ۹
۳- لبنان ۵
۴- تایلند صفر