ملوان انزلی در فصل جاری بیشتر از فصول قبل مشکل مالی دارد. این تیم بالاخره در اواخر نیم فصل اول […]

ملوان انزلی در فصل جاری بیشتر از فصول قبل مشکل مالی دارد. این تیم بالاخره در اواخر نیم فصل اول توانست به امتیازات خوبی دست یابد ولی همچنان معضل مالی این باشگاه ادامه دارد. حضور تیم های مختلف این باشگاه در لیگ برتر کشوری هزینه ها را افزایش داده و از طرف دیگر هواداران از تیم خود انتظار دارند که بازی خوبی به نمایش گذاشته و جایگاه مناسبی در پایان فصل داشته باشد. به همین منظور با محمد صادق درودگر مدیرعامل این باشگاه صحبت کردیم و البته از انتخاب وزیر ورزش و جوانان نیز صحبت به میان آمد.

 

 

وضعیت ملوان چطور است ؟

شخصا چند حرکت برای تقویت مالی ملوان انجام داده ام که پاسخگو نیست.

ظاهرا با آقای ترکان هم دیداری در این زمینه داشتید!

منطقه آزاد در انزلی وجود دارد که رسما حدود ۸۰۰میلیارد تومان در سال درآمد دارد. این سطح درآمد مستلزم هزینه هایی است که بردوش مردم این منطقه است. بله با آقای ترکان دیدار داشتم ولی هر چه ذهنیت از ایشان در ذهنم بود عوض شد. ایشان فردی ورزشی بودند و امیدوار به حمایت باشگاه ملوان از سوی منطقه آزاد انزلی بودیم ولی دیدم که آقای ترکان اصلا تمایلی به حمایت ندارند. حالا فقط استاندار می ماند که امید است به باشگاه ملوان کمک کند. آقای نجفی که تازه تشریف آورده اند ولی قبل از اینکه استاندار شوند با ایشان صحبتی داشتیم و امیدواریم روند کمک به ملوان تسریع یابد. آقای هاشمی استاندار قبلی نیز گرچه از لحاظ فکری خیلی به ما نزدیک بود ولی با توجه به وضعیت دولت قبل نتوانستند کمکی انجام دهند. آقای ترکان زمانی سخنگوی آقای روحانی بودند و اعلام می کردند می خواهیم به مطالبات مردم پاسخ بگوییم. یکی از مطالبات مردم انزلی همین فوتبال است. وقتی فوتبال نابسامان باشد افسردگی و ناهنجاری منطقه را دربر می گیرد. مردم انزلی توریست نمی خواهند چرا که هزینه های زندگی آنان با توجه به ورود توریست ها افزایش می یابد. منطقه آزاد انزلی در سال ۱۳۸۸ درآمدی حدود ۷۵ میلیارد تومان داشت اگر از این مبلغ عظیم ۷ میلیارد به ملوان کمک شود هم باعث نشاط و شادی می شود و هم اینکه مردم با آرامش بیشتری زندگی می کنند. وقتی با مردم انزلی در مورد فوتبال و ملوان صحبت می کنید انگار در مورد خون و قلبشان حرف می زنید! این مسائل را به عنوان مثال در بین طرفداران فجر سپاسی در شیراز نمی بینید ولی هواداران نفت در آبادان به عشق این تیم زندگی می کنند. مسئولان باید نگاه ویژه و دور اندیشانه به مردم این خطه ها داشته باشند.

در برنامه پنجشنبه شب ورزش از نگاه دو از آقای هدایتی خواستید که به ملوان کمک کند!

آقای هدایتی منطقی است و حتی می تواند بیشتر از دولت کمک کند. به نظر من آقای هدایتی در حال حاضر باید نگاه جدیدی به ملوان داشته باشند. باشگاه های دیگر به بازیکنان ما پیشنهاد های خوبی می دهند ولی آنها دوست دارند برای تیم و شهر خود بازی کنند از طرف دیگر هزینه های زندگی را نیز در مقابل دارند. از آقای هدایتی خواهش کردم و می کنم که منافع مردم را در نظر بگیرد و همانطور که به تیم های دیگر و ورزش های دیگر کمک می کند به باشگاه ملوان هم کمک کند آن هم همان عددی که خودشان اعلام کرده بودند. دوست ندارم مردم انزلی دل چرکین شوند. بهتر است آقای هدایتی دل مردم انزلی را شاد کنند.

در همان برنامه با آقای کفاشیان هم صحبتی داشتید که وی برنامه زنده را به بهانه میهمان خارجی ترک کرد!

آقای کفاشیان نه رقیب من است و نه جای من را گرفته! من به ایشان می گویم که از افراد قوی تر در پست های مدیریت استفاده کند که اگر به مشکلی برخورد بتواند از آنها کمک بگیرد. وقتی آقای کفاشیان با یک خنده می تواند همه را سر کار بگذارد یعنی توانایی خوبی دارد و این توانایی ای است که هر کسی نمی تواند انجام دهد. از ایشان خواستم که بازوهای توانمندی را در کنار خود داشته باشد. پست های حساس در فدراسیون فوتبال و هیات رئیسه باید در تصدی کسانی باشد که از سطح سواد، زبان انگلیسی، دانش روابط عمومی و بین المللی خوب برخوردار بوده و به قوانین فوتبال احاطه داشته باشند. باید آقای کفاشیان به این مسائل فکر کند نه اینکه دنبال این نکته باشد که از هیات های شهرستانها و استانها کدامیک می توانند برای وی رای اخذ کنند. سطح توانایی های ایران خیلی بالاتر از تیم هایی است که در مقدماتی جام جهانی از روی شانس مقابل آنها به پیروزی رسیدیم. در مقابل کره جنوبی باید دفاع اشتباه کند تا ما به گل برسیم و غیر از آن همه در لاک دفاعی فرو بروند! ایران سرزمینی است با ۴ فصل که از گستردگی جغرافیایی بالایی بهره می برد همچنین از فرهنگ، پراکندگی جمعیت و ژن خوبی که داریم باید بهره ببریم، باید بتوانیم در فوتبال آسیا آقایی کنیم! با دکتر چانگ صحبت می کردم ایشان می گفتند روزی می خواستند به ایران بیایند و در مورد فوتبال ایران بیشتر بدانند. ما در کنفدراسیون فوتبال آسیا پستی نداریم. زمانی دکتر غفاری کارهای مثبتی انجام دادند که دست شان درد نکند. با توجه به شرایطی که در آسیا حکمفرماست نقش ایران در تصمیم گیری ها تاثیرگذار است. بن همام با رای آقای کفاشیان به رغم قول آقای علی آبادی به عنوان رئیس ای اف سی انتخاب شد ما در آن زمان می توانستیم بهره برداری کنیم. نماینده ایران در مباحث بین المللی نباید یک دوچرخه فروش باشد اینها کارهایی است که آقای کفاشیان باید انجام دهد. فدراسیون آقای صفایی فراهانی از بهترین ها بود. زمان آقای دکتر دادکان، وی با دکتر غفاری تطابق فکری نداشت اما چون حضور دکتر غفاری می توانست به سود فوتبال ایران باشد وی را حفظ کرد. آقای کفاشیان باید دنبال منفعت فوتبال ایران باشد و برای توسعه و پیشرفت فوتبال کشور تلاش کند.

آقای سجادی هم از مجلس رای اعتماد نگرفت تا آقای گودرزی به عنوان وزیر پیشنهادی چهارم معرفی شوند.

همان روزی که آقای سجادی به مجلس معرفی شدند مصاحبه ای با باشگاه خبرنگاران داشتم و گفتم که دکتر سجادی رای نمی آورند و حالا هم می گویم دکتر گودرزی هم رای نمی آورد و وزیر ورزش و جوانان نمی شوند. من از زمانی که دانشجو بودم ایشان را می شناسم. وی بسیار انسان خوبی است اما اگر تمام رزومه ایشان را جمع کنید همه اش به مسائل تئوریک و دانشگاه ختم می شود. متاسفانه مساله ورزش و جوانان در این دولت و در دولتهای قبلی نیز مورد توجه و اهمیت نبوده است. در سایر کشورها روی بحث ورزش و مسائل مربوط به آن با توجه به ویژگی های موجود سرمایه گذاری می کنند. ما می توانیم در فوتبال و بعضی رشته ها بگونه ای در آسیا و جهان رفتار کنیم که مردم شادتر بشوند و درآمدهای خوبی را نصیب ورزش و کشور کنیم. می توانیم از ورزش مانند پزشک استفاده کنیم. باید ورزش پرورشی پایه هایی برای مدیران و ورزشکاران آینده آماده کنیم. ورزش یک نیاز اساسی است و از ملاک های توسعه محسوب می شود. بانک جهانی اگر بخواهد به کشوری وام بدهد این ملاک را نیز در نظر می گیرد! آقای گودرزی تنها یک معلم بوده و ایشان می توانند مشاور قوی باشند چون انسانی تئوریک است. اگر در کشور ها افرادی مانند محصص یا مسعود میعنی سرمربی تیم ملی شدند گودرزی هم می تواند وزیر ورزش و جوانان شود. فکر نمی کنم این انتخابات از سوی آقای روحانی باشد شاید ایشان کار انتخاب را به گروهی سپرده اند که هیچ آشنایی با ورزش و مباحث آن ندارند. وقتی رئیس جمهور با کلید، قفل جامعه را باز می کنند این انتخاب بعید است!

منبع: روزنامه آرمان

برگرفته از سایت رسمی باشگاه ملوان بندر انزلی