بایرن مونیخ در فصل گذشته و همچنین فصل جاری رقابت های بوندسلیگا موفق به جابه جا کردن رکوردهای زیادی در […]

بایرن مونیخ در فصل گذشته و همچنین فصل جاری رقابت های بوندسلیگا موفق به جابه جا کردن رکوردهای زیادی در بوندسلیگا شد، اما هنوز رکورد های زیادی نیز در این رقابت ها وجود دارند که بایرن مونیخ هنوز به آنها نرسیده است.

 

 

در هفته گذشته رقابت های بوندسلیگا، بایرن مونیخ با رسیدن به ۳۷ بازی متوالی بدون شکست، رکورد ۳۱ ساله هامبورگ با ۳۶ بازی متوالی بدون شکست را از آن خود کرد، اما هنوز رکوردهای زیادی در بوندسلیگا وجود دارند که بایرن مونیخ هنوز به آنها نرسیده است.

۱. بیشترین زمان بسته نگه داشتن دروازه:


رکورد بوندسلیگا در این زمینه با ۸۸۴ دقیقه بدون گل خورده در اختیار تیمو هیلدربرند است که در سال ۲۰۰۳ با تیم اشتوتگارت موفق به ثبت آن شد. رکورد بایرن مونیخ در این زمینه با ۸۰۴ دقیقه بدون گل خورده در اختیار الیور کان اسطوره ای است که در فصل ۲۰۰۲/۰۳ به آن دست یافته است. مانوئل نویر در حال حاضر و بعد از بازی های هفته دوازدهم ۱۴۶ دقیقه است که دروازه خود را بسته نگه داشته است.

۲. بیشترین گل زده در خانه حریف


رکورد بوندسلیگا در این زمینه با ۴۳ گل زده در طول یک فصل در زمین حزیف، در اختیار وردربرمن مربوط به رقابت های فصل ۲۰۰۶/۰۷ است. در فصل گذشته بایرن مونیخ با ۴۲ گل زده در زمین حریف به نزدیکی این رکورد رسید، در فصل جاری و تا هفته دوازدهم بایرن مونیخ موفق به ثمر رساندن ۱۶ گل خارج از خانه شده است.

۳. بیشترین تعداد ضربات کرنر در یک بازی


رکورد بوندسلیگا در این زمینه با ۲۵ ضربه کرنر، در سال ۱۹۹۸ در بازی مونیخ ۱۸۶۰ مقابل ولفسبورگ حاصل شده است. رکورد بایرن مونیخ در این زمینه مربوط به فصل ۲۰۰۸ و  بازی مقابل آرمینیا بیله فلد می شود که در آن بازی مونیخی ها موفق به زدن ۲۰ ضریه کرنر شدند.

۴. بیشترین گل های بازیکنان تعویضی در طول یک فصل


رکورد بوندسلیگا در این زمینه با ۱۷ گل در اختیار وردربرمن است که در فصل ۲۰۰۶/۰۷ به دست آمده است. رکورد بایرن مونیخ با ۱۱ گل زده توسط بازیکنان تعویضی در فصل ۲۰۰۴/۰۵ به دست آمده است.

۵. بیشترین بازی های متوالی خانگی بدون گل خورده


رکورد بوندسلیگا در این زمینه  با ۹ بازی متوالی بدون گل خورده در اختیار بوخوم و مربوط به فصل ۲۰۰۳/۰۴ می باشد. رکورد بایرن مونیخ در این زمینه ۶ بازی خانگی متوالی بدون گل خورده می باشد.

۶. بیشترین ضربات به سمت دروازه در یک بازی


رکورد بوندسلیگا در این زمینه با ۴۱ ضربه، به صورت مشترک در اختیار تیم های دورتموند (۱۹۹۳ و ۲۰۰۰)، مونشن گلادباخ (۱۹۹۵) و مونیخ ۱۸۶۰ (۱۹۹۸) می باشد. رکورد بایرن مونیخ در این زمینه با ۳۷ ضربه مربوط به سال ۲۰۰۸ و بازی مقابل آرمینیا بیله فلد می باشد.

۷. فصل بدون باخت


هنوز هیچ تیمی از بوندسلیگا موفق به پایان بردن رقابت های یک فصل بدون کسب یک شکست نشده است، اما بایرن مونیخ با داشتن تنها یک شکست در فصل های ۱۹۸۶/۸۷ و ۲۰۱۲/۱۳ در این زمینه رکورددار بوندسلیگا است.
باید دید که بایرن مونیخ در ادامه فصل جاری توانایی از آن خود کردن این رکوردهای بوندسلیگا را خواهد داشت.