باشگاه الاهلی مصر اعلام کرد نه تنها احمد عبدالظاهر در جام باشگاه‌های جهان حضور نخواهد داشت بلکه در نقل‌و‌انتقالات زمستانی […]

باشگاه الاهلی مصر اعلام کرد نه تنها احمد عبدالظاهر در جام باشگاه‌های جهان حضور نخواهد داشت بلکه در نقل‌و‌انتقالات زمستانی به فروش می‌رسد.

 

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، پس از اینکه احمد عبدالظاهر، مهاجم تیم فوتبال الاهلی مصر در دیدار یکشنبه شب این تیم مقابل اورلاندو پایرتز آفریقای جنوبی در فینال لیگ قهرمانان باشگاه‌های آفریقا در پی به ثمر رساندن گل دوم الاهلی در دقیقه ۷۸ چهار انگشت دست خود که نشان اخوان المسلمین است را به عنوان شادی پس از گل بالا برد، مسئولان این باشگاه مصری، او را به خاطر شادی پس از گلش از حضور در تمرینات و دیدارهای این تیم محروم کردند.
اسلام‌گریان مصر از ۴ انگشت خود که در عربی آن را «رابع» می‌خوانند به نشانه حمایت از محمد مرسی که دولتش توسط ارتش مصر سرنگون شد، استفاده می‌کنند.

باشگاه الاهلی با صدور بیانیه‌ای در سایت رسمی خود تائید کرد که این بازیکن در جام باشگاه‌های جهان حضور نخواهد داشت. در  این بیانیه آمده است: در اصول و قوانین باشگاه ورود سیاست به ورزش موضوعی کاملا رد شده است و با توجه به اینکه عبدالظاهر به اشتباهش اذعان داشته و پذیرفته که باشگاه هر تنبیهی که درنظر بگیرد را قبول دارد، بنابراین باشگاه الاهلی تصمیماتی را در این باره گرفت.

در ادامه این بیانیه آمده است: باشگاه الاهلی این بازیکن را از حضور در رقابت‌های ماه آینده جام باشگاه‌های جهان منع می‌کند، همچنین به وی پاداش قهرمانی در لیگ قهرمان آفریقا تعلق نمی‌گیرد و در نقل‌وانتقالات ماه ژانویه ۲۰۱۴ به فروش خواهد رسید.

الاهلی در حالی به قهرمانی لیگ قهرمانان آفریقا رسید که در دیدار برگشت موفق شد نماینده آفریقای جنوبی را ۲ بر صفر از پیش‌رو بردارد تا در مجموع ۲ دیدار رفت و برگشت با نتیجه ۳ بر یک به برتری رسیده و برای هشتمین بار  قهرمان قاره سیاه شود.