از ۲۰ مهر ماه ۹۰ تا ۱۵ آبان ۹۲ تقویم تیم ملی فوتبال بانوان ایران پر از حادثه و فراز […]

از ۲۰ مهر ماه ۹۰ تا ۱۵ آبان ۹۲ تقویم تیم ملی فوتبال بانوان ایران پر از حادثه و فراز و نشیب های فراوان بود. روزی که بانوان ملی پوش ایران به سرمربیگری مریم ایراندوست و با قبول شکست مقابل امارات در ضربات پنالتی، نایب قهرمان غرب آسیا شد.پس از آن بود که فدراسیون فوتبال تصمیم گرفت با به خدمت گرفتن یک سرمربی خارجی قدمی جدی در جهت اعتلای فوتبال بانوان بردارد.

 

 

 

هر روز نام یک نفر در رسانه ها منتشر می شد اما به دلایل مختلف از جمله پوشش خاص دختران فوتبالیست ایرانی گزینه ها یکی پس از دیگری مورد توافق دو طرف قرار نمی گرفتند تا اینکه بالاخره بعد از ماه ها بلا تکلیفی هلنا کاستا با سابقه ی سرمربیگری در کشورهای حوزه ی خلیج فارس روی نیمکت تیم ملی بانوان ایران نشست.

 

 

کاستای پرتغالی با شعارهای امیدبخش و دلگرم کننده ای کار خود را آغاز کرد اما به دلایل مختلف نتوانست موفقیت چندانی در زمینه ی رهبری و کمک به پیشرفت تیم ملی بانوان ایران کسب کند.

 

 

پیش از آغاز لیگ برتر جاری فوتبال بانوان در کشورمان، نشانه های از تصمیم به برگرداندن مریم ایراندوست به نیمکت تیم ملی بزرگسالان در رفتار فدراسیون فوتبال دیده می شد. ابتدا با برنامه خواستن از وی و سپس با آغاز دوباره ی موفقیت های چشمگیر وی با تیم ملوان انزلی در لیگ برتر، مجددا انگشت اشاره ی فدراسیون فوتبال به سمت مربی پرافتخار ملوانان نشانه رفت تا این که در روز ورود سپ بلاتر ، رئیس فیفا به ایران برای شرکت در کنگره و گفت و گو با مسئولان ایرانی و همزمان با گشوده شدن دوباره ی پرونده ی حضور بانوان در استادیوم ها ، خبر انتخاب مریم ایراندوســـت به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان روی صفحه ی خبرگزاری ها منتشر شد.

 

 

حالا دختران فوتبالیست ایرانی حدودا ۱ سال تا شروع مسابقات فوتبال غرب آسیا فرصت دارند تا با مربی باتجربه و پرافتخار ایرانی و انزلیچی خود و همچنین با هدف ارتقای عنوان کسب شده ی قبلی مهیای این بازی ها شوند.

 

 

بدون شک حضور دوباره ی یک مربی ایرانی در تیم ملی فوتبال بانوان که شناخت زیادی از استعدادهای چهارگوشه ی کشورمان دارد و با جو فوتبال بانوان ایران و چند و چون آن آشناست موفقیت آمیز خواهد بود و همچنین موجبات انگیزه ی دختران فوتبالیست در سراسر کشور به خصوص در انزلی و ملوان خواهد شد.

 

خبر بازگشت دوباره ی مریم ایراندوست به راس هِرَم کادر فنی فوتبال بانوان ایران برای انزلیچی ها و ملوانی ها شیرینی و لطف خاصی دارد. این که برگ زرین دیگری در دفتر افتخارات شهر کوچک و قهرمان پرورشان گشوده شده است.

 

 

در روزهایی که با درخشش شاگردان مکتب ملوان در رده های مختلف تیم های ملی و سپردن افسار و زمام امور فوتبال بانوان ایران به دست مریم ایراندوست (کاپیتان مریمِ امپراطورِ سکوهای سن سیروس) هنوز هم صدای نفس های قوی سپید را می توان شنید.

 

 

به امید موفقیت و سربلندی دختر قهرمان بندر ، کاپیتان جاودانه ی تیم فوتبال بانوان ملوان بندر انزلی

 

 

 

مژده شجری کهن

منبع : ملوان کلاب.نت (www.MalavanClub.Net)