سرمربی تیم فوتبال زنان دلوار کشتی جنوب، گفت: کیفیت رقابت های لیگ برتر به دلیل تغییرات زیاد در زمان برگزاری […]

سرمربی تیم فوتبال زنان دلوار کشتی جنوب، گفت: کیفیت رقابت های لیگ برتر به دلیل تغییرات زیاد در زمان برگزاری مسابقات، بی برنامگی و انصراف تیم ها نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

 

 

«نرگس احمدی» در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، گفت: براساس یک روال طبیعی لیگ برتر فوتبال زنان باید هر سال نسبت به سال یا فصل گذشته بهتر و حرفه ای تر برگزار شود. اما رقابت های امسال کاملا بر عکس است، فصل جاری با بی برنامگی و بی نظمی بیشتری نسبت به گذشته در حال برگزاری است.


وی افزود: با توجه به اینکه تیم های زنان همیشه با مشکل مالی مواجه هستند، کمیته مسابقات باید به گونه ای برنامه ریزی کند که مشکل مالی تیم ها مضاعف نشود. این در حالی است که با معوقه کردن مسابقات تیم ها با مشکلات جدی در این زمینه روبرو می شوند.


این سرمربی جوان تصریح کرد: هماهنگ کردن ورزشگاه، خوابگاه، تامین هزینه رفت و آمد و مسایلی از این دست، برای تیم های زنان سخت است و در چنین شرایطی تغییر زمان مسابقات و معوقه شدن یک دیدار هزینه تیم ها را دو چندان می کند.

 

آیین نامه لیگ برتر نیاز به بازبینی دارد


سرمربی تیم فوتبال زنان دلوار کشتی جنوب بوشهر پیشنهاد کرد به منظور ارتقا کیفیت رقابت های لیگ و جلوگیری از کاهش انگیزه حامیان مالی و بازیکنان، آیین نامه مسابقات لیگ برتر بازبینی شود.
احمدی گفت: باید در آیین نامه لیگ برتر فوتبال زنان میزان استفاده تیم ها از بازیکنان ملی محدود شود و هر تیم اجازه استفاده حداکثر از سه تا چهار بازیکن را داشته باشد.


به گفته وی برخی تیم ها خود تیم ملی هستند و عملا اختلاف تیم ها به حدی است که برخی تیم ها از ابتدای فصل قهرمانی و یا صدر نشینی شان کاملا روشن است.


سرمربی تیم دلوار کشتی جنوب بوشهر ادامه داد: در حال حاضر نماینده بم بیشترین بازیکنان ملی پوش را در اختیار دارد و در حقیقت رقابت های لیگ برتر بعد از دو تیم شهرداری بم و ملوان بندر انزلی که به دلایل مختلف همیشه صدر نشین هستند، این مساله کیفیت رقابت ها را کاهش می دهد.


این مربی، تصریح کرد: تیم شهرداری بم از ابتدای فصل برنده است و حتی به اعتقاد من بازیکنان این تیم می توانند بدون مربی هم برنده باشند و در چنین شرایطی که اختلاف تیم های صدر جدول با تیم های پایین جدول آنقدر زیاد است، قطعا مسابقات نه هیجان کافی دارد و نه انگیزه ای در بازیکنان برای ارایه یک بازی خوب باقی می ماند.


وی دلیل حضور نیافتن تیم ها در مقابل شهرداری بم و اعلام باخت فنی این بازی ها به نفع این تیم را نیز تبانی ندانست و گفت : با توجه به شرایط تیم بم، بسیاری از تیم ها به جای هزینه کردن اعتبار و زمان برای سفر به بم و در نهایت شکست مقابل این تیم با اختلاف پنج یا شش گل، ترجیح می دهند انصراف خود را اعلام کرده و تنها سه امتیاز بازی را از دست بدهند.

سرمربی تیم دلوار کشتی گفت: ادامه چنین روندی به صورت تدریجی موجب دلسردی تعداد اندک حامیان مالی تیم های فوتبال زنان می شود و این ضربه ای غیر قابل جبران به فوتبال زنان است .
احمدی اضافه کرد: امیدوارم مسوولان کمیته مسابقات لیگ فوتبال زنان با تغییراتی در آیین نامه لیگ فاصله تیم ها را کاهش داده تا سطح کیفی رقابت ها افزایش یابد، ضمن اینکه برنامه ریزی مسابقات منظم تر شود.