فرانسه در لیست نامزد های منتشر شده از سوی فیفا برای کسب جایزه توپ طلا دارای چهار نماینده است.   […]

فرانسه در لیست نامزد های منتشر شده از سوی فیفا برای کسب جایزه توپ طلا دارای چهار نماینده است.

 

 

 

 

به گزارش کانون هواداران پاری سن ژرمن در ایران، لیست ۲۳ نامزدهای کسب توپ طلا در سال ۲۰۱۳ از سوی فیفا منتظر شد که بعد از مدتها فرانسه دارای چهار نماینده است . سه بازیکن پاریس سن ژرمن به نام های زلاتان ابراهیموویچ , ادینسون کاوانی و تیاگو سیلوا بهمراه رادامل فالکائو از موناکو در این لیست دیده می شوند.

زلاتان ابراهیموویچ

در حالی لیونل مسی به چهار بار عنوان در کسب بهترین بازیکن سال فیفا رکورد دار است و به همراه کریستیانو رونالدو و فرانک ریبری از شانس بیشتری در کسب این عنوان دارند نباید از مهاجم تنومند و تاثیر گذار پاریسی ها یعنی زلاتان ابراهیموویچ غافل شد. زدن گلهای دیدنی و حساس برای پاریسی ها توانست نقش مهمی در قهرمانی پاریس سن ژرمن بعد از ۱۹ سال در لوشامپیونه داشته باشد و به همراه تیم ملی سوئد هم نمایش درخشانی از خود نشان دهد تا جایی که بعد از تیم ملی آلمان توانست راهی مرحله پلی آف مسابقات جام جهانی شود و باید در دو دیدار رفت و برگشت رو در روی کریستیانو رونالدو و یارانش قرار بگیرد.

ادینسون کاوانی

گران قیمترین بازیکن حال حاضر فوتبال فرانسه بدون شک مهاجم تیم پاریس سن ژرمن و تیم ملی اروگوئه و سابق ناپولی است که این روزها پشت سر فالکائو در رده دوم برترین گلزنان لیگ یک فرانسه به حساب می آید. آقای گل فصل قبل سری آ ایتالیا نقش موثری در مقام های به دست آمده تیم ناپولی داشت و به همراه اروگوئه نیز راهی بازی پلی آف با اردن شد تا در صورت شکست حریف راهی مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ شود.

تیاگو سیلوا

کاپیتان سیلوا یکی از دو مدافع انتخاب شده به همراه فیلیپ لام است. سیلوا که اغلب از او به عنوان بهترین مدافع مرکزی حال و حاضر فوتبال جهان نامیده می شود دو سال پیش در بهترین فرمش از میلان راهی پاریس شد و نقش موثری در قهرمانی پاریسی ها در فصل قبل لوشامپیونه داشت. سرعت بالا و تکل زنی موثر دو مولفه برتر سیلوا در این انتخاب بوده است. بدون شک کاپیتان اول سلسائو در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل تیاگو سیلوا خواهد بود.

رادامل فالکائو – موناکو

بهترین گلزنان لوشامپیونه تا هفته یازدهم مرد کلمبیایی موناکو است. فالکائو فصل گذشته توانست گل های زیادی را به ثمر برساند و نقش موثری در صعود اتلتیکو مادرید به لیگ قهرمانان ایفا کند. وی همچنین با کلمبیا توانست در مکان دوم پس از آرژانتین قرار بگیرد و مستقیم راهی جام جهانی شود.

کارلو آنچلوتی

مربی فصل گذشته پاریس سن ژرمن که نقش مهمی در قهرمانی این تیم در لوشامپیونه داشت هم جزو نامزدهای بهترین مربی سال فیفا قرار دارد و باید با بزرگانی همچون سر الکس فرگوسن، ویسنته دل بوسکه ، آرسن ونگر و ژوزه مورینیو رقابت کند.