رئال مادرید در دیداری فوق‌العاده تماشایی توانست هفت بر سه سویا را شکست دهد.   کریس رونالدو در این مسابقه […]

رئال مادرید در دیداری فوق‌العاده تماشایی توانست هفت بر سه سویا را شکست دهد.

 

کریس رونالدو در این مسابقه هت‌تریک کرد و توانست با ۱۵۷ گل بالاتر از فرانس پوشکاش قرار بگیرد و چهارمین گل‌زن برتر تاریخ رئال مادرید در لالیگا شود.
بیل هم اولین حضورش در ترکیب اصلی در خانه را با دو گل جشن گرفت.
رونالدو با این سه گلی که زد توانست از لیونل مسی در جدول گل زنان فاصله بگیرد. او نمایشی فوق‌العاده داشت و در این مسابقه بسیار درخشید.

سویا ۱۳ ماه است در خارج از خانه پیروز نشده اما در دقایقی رئال را بسیار آزار داد.
بازی برای مادرید عالی آغاز شد و بیل در دقیقه ۱۴ گل اول را زد. ایسکو از نیمه خودی با توپ حرکت کرد و آن را به کریم بنزما پاس داد. بنزما توپ را به بیل سپرد و او هم آن را به گوشه بالای دروازه زد.

بیل در دقیقه ۲۶ گل دوم را هم زد. روی خطای بد ایوان راکیتیچ روی رونالدو بود که رئال صاحب یک ضربه ایستگاهی شد. رونالدو اجازه داد بیل ضربه را بزند و ضربه بازیکن ولزی با برخورد به دیوار دفاعی با تغییر جهت کامل در طرف دیگر به تور نشست.

در دقیقه ۳۲ گل سوم هم به ثمر رسید. اشتباه دفاعی فرناندو ناوارو باعث شد توپ به ایسکو برسد. سپس خطای ناوارو روی ایسکو پنالتی تشخیص داده شد – در حالی که به نظر می‌رسید این خطا بیرون محوطه جریمه بوده – و رونالدو هم بی‌اشتباه توپ را گل کرد. به نظر می‌رسید شادی پس از گل او واکنش به سخنان سپ بلاتر باشد.
در آن سو سرخیو راموس با خطا دیوگو فیگوئیراس یک پنالتی به سویا داد که راکیتیچ آن را در دقیقه ۳۸ به گل تبدیل کرد. این اولین گل فصل او بود.

دو دقیقه بعد ویتولو و جایرو سامپریو با هم همکاری کردند، توپ به باکا رسید و او هم آن را از فاصله‌ای نزدیک وارد دروازه دیه‌گو لوپس کرد.

سویا در دقایق اولیه نیمه دوم می‌توانست گل مساوی را هم بزند اما هر دو ضربه جایرو در موقعیتی عالی راهی به دروازه نیافت؛ اولی را لوپس با پا دفع کرد و ضربه دوم او هم ضعیف بود و لوپس گرفت و ضدحمله‌ای را آغاز کرد که منجر به گل چهارم شد. رونالدو توپ را به بیل سپرد، او هم به کریم بنزما پاس داد و شوت بنزما پایانی بود بر هفت مسابقه بدون گل این مهاجم فرانسوی.

رونالدو در دقیقه ۶۰ گل پنجم را هم زد. او روی سانتر بیل دروازه بتو را گشود. اما بازی در دقیقه ۶۳ پنج بر سه شد. راکیتیچ با ضربه‌ای فنی و دقیق از روی خط محوطه جریمه تیمش را به گل رساند.

رونالدو در دقیقه ۷۱ گل ششم را زد و شوت او با برخورد به تکل مدافع حریف کمانه کرد و به درون دروازه بتو غلتید. دقایقی بعد داور برخورد رونالدو با امبیا روی خط محوطه جریمه را خطا تشخیص داد – تصمیمی که بسیار سخت‌گیرانه به نظر می‌رسید – ولی پنالتی حاصل را راکیتیچ برای سویا از دست داد. دو دقیقه بعد از این اتفاق بود که استفان امبیا به دلیل مشتی که به صورت لوکا مودریچ زد با دریافت کارت زرد دوم اخراج شد.

در نهایت بنزما در دقیقه ۸۰ گل هفتم را هم با ضربه سر به ثمر رساند.

 

نتایج سایر دیدارهای هفته ی یازدهم نیز بدین شرح بود:

 

والنسیا ۱-۲ آلمریا

وایادولید ۲-۲ رئال سوسیه داد

اوساسونا ۳-۱ رایووایکانو

نتایج دیدارهای این هفته در شب گذشته نیز بدین شرح بود:

 

اسپانیول ۰-۰ مالاگا

سلتاویگو ۰-۳ بارسلونا

 

منبع: گل.کام