سعید عزت‌اللهی گفت: با بازیکنان تیم ملی زیر ۱۷ سال هدفمان این است که با اتحاد و همدلی و حمایت […]

سعید عزت‌اللهی گفت: با بازیکنان تیم ملی زیر ۱۷ سال هدفمان این است که با اتحاد و همدلی و حمایت مردم ایران تیم ملی جوانان را بعد از ۴۵ سال به جام جهانی ببریم.

 

سعید عزت‌اللهی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد نتایج تیم ملی زیر۱۷ سال در جام جهانی گفت: مسابقات در سطح بسیار بالایی است همانطور که مردم عزیز کشورمان دیدند، بازیکنان در این مسابقات تمام تلاش خود را کردند و از جان مایه گذاشتند تا از نام ایران دفاع کنند.

وی افزود: نتایج قابل قبول گرفتیم اما نیجریه خیلی از ما سرتر بود. آنها بسیار قوی و فیزیکی بودند. خدا را شکر می‌کنم چیزی کم نگذاشتیم. نیجریه یکی از قوی‌ترین تیم‌های جهان است و تجربه سال‌ها بازی در جام جهانی و سه دوره قهرمانی را دارد.

هافبک تیم ملی زیر ۱۷ سال در مورد اینکه آیا سن بازیکنان نیجریه بیشتر از رده ۱۷ سال بود، خاطرنشان کرد: از این مسئله اطلاعی ندارم امیدوارم فیفا کنترل دقیق‌تری روی این بازیکنان داشته باشد. نتیجه باید درون زمین رقم بخورد و بیرون از زمین مسابقه بیان کردن این موضوعات توجیه است. ما خوشحالیم که توانستیم عملکرد خوبی داشته باشیم و کم‌کاری نکردیم.

عزت‌اللهی در مورد اینکه آیا تجربه بازی با تیم‌های آفریقایی را داشتند و مربیان تیم ملی می‌گویند نداشتن بازی دوستانه باعث شد به نیجریه ببازیم، اظهار داشت: یکی از مشکلات ما همین مسئله بود برای اولین بار بود که با یک تیم آفریقایی روبرو می‌شدیم. تنها در ۶ بازی دوستانه محک جدی خوردیم. ما در اردوی آلمان ۵ بازی دوستانه خوب انجام دادیم که همه آنها اروپایی بودند و فوتبال تاکتیکی روی زمین ارائه می‌دادند. به همین خاطر تجربه بازی با تیم‌های آفریقایی را نداشتیم.

وی در مورد اینکه آیا پشتیبانی خوبی از سوی مسئولان شد، عنوان کرد: خدا را شکر بد نبود انتظار بازی‌های تدارکاتی بیشتری را داشتیم و اگر این اتفاق می‌افتاد شاید اکنون نتایج ما بهتر بود.

عزت‌اللهی در مورد اینکه اکنون چه انتظاری از مسئولان فدراسیون دارد، خاطرنشان کرد: انتظار ما این است که من و هم تیمی‌هایم رها نشویم. ما سه سال است کنار یکدیگر کار می‌کنیم و تلاش زیادی انجام دادیم امیدوارم بستر آموزش و رشد ما فراهم شود تا بتوانیم به تیم جوانان برویم انگیزه ما این است که با اتحاد و همدلی در کنار حمایت‌های مردم ایران بتوانیم پس از ۴۵ سال تیم ملی جوانان را به جام جهانی برویم.

وی در مورد اینکه به نظر می‌رسد خیلی خسته است عنوان کرد: واقعا خسته هستم و می‌خواهم چند روز استراحت کنم.