تیم فوتبال نوجوانان ایران با قبول شکست مقابل تیم قدرتمند و مدعی نیجریه در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی […]

تیم فوتبال نوجوانان ایران با قبول شکست مقابل تیم قدرتمند و مدعی نیجریه در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی فوتبال نوجوانان زیر ۱۷ سال در امارات عربی متحده، با این رقابت ها وداع کرد.

 

به گزارش ایرنا، این دیدار امشب (سه شنبه) در ورزشگاه شیخ خلیفه بن زاید شهر العین امارات عربی متحده برگزار شد و تیم نیجریه با نتیجه ۴ بر یک مقابل تیم ایران به برتری رسید تا نخستین شکست نوجوانان کشورمان در پانزدهمین دوره جام جهانی زیر ۱۷ سال، وداع آنان از این مسابقه را نیز به همراه داشته باشد.

گل های تیم نیجریه در این بازی را «ساموئل اوکن»، «کلیچی ایهیاناچو»، «موسی محمد» و «موسی یحیی» در دقایق ۲۳، ۲۵، ۴۲ و ۷۶ به ثمر رساندند و تنها گل ایران را «علی قلی زاده» در دقیقه ۸۴ وارد دروازه نیجریه کرد.
به این ترتیب تیم نیجریه که مدعی اصلی قهرمانی جام جهانی نوجوانان زیر ۱۷ سال در امارات عربی متحده به شمار می آید، در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی نوجوانان زیر ۱۷ سال در امارات عربی متحده به مصاف تیم اروگوئه می رود.

 

6.jpg

 

 

دیدار تیم های فوتبال نوجوانان آرژانتین و تونس نیز که به طور همزمان با بازی ایران و نیجریه جریان داشت، با برتری ۳ بر یک تیم آرژانتین به پایان رسید.

تیم فوتبال نوجوانان ایران در گروه E پانزدهمین دوره جام جهانی نوجوانان زیر ۱۷ سال با تیم های آرژانتین، کانادا و اتریش همگروه بود که با کسب ۵ امتیاز به عنوان تیم دوم این گروه به مرحله یک هشتم نهایی صعود کرد.
نوجوانان فوتبالیست ایران در نخستین بازی خود در مرحله گروهی، تیم آرژانتین را با تساوی یک بر یک متوقف کردند، سپس با همین نتیجه مقابل تیم کانادا مساوی کردند و پس از آن با یک گل از سد تیم اتریش گذشتند و راهی مرحله یک هشتم نهایی شدند.

از قاره آسیا، تیم های ایران، ژاپن، ازبکستان، عراق و امارات عربی متحده در پانزدهمین دوره جام جهانی فوتبال نوجوانان زیر ۱۷ سال شرکت کرده بودند که در این بین تیم های ایران، ژاپن و ازبکستان به مرحله یک هشتم نهایی راه یافتند اما از صعود به مرحله یک چهارم نهایی بازماندند.