به گزارش آناج، پرونده هفته چهاردهم رقابت‌های لیگ برتر شب گذشته با صدرنشینی پرسپولیس پس از ۱۱۰ هفته از برگزاری […]

به گزارش آناج، پرونده هفته چهاردهم رقابت‌های لیگ برتر شب گذشته با صدرنشینی پرسپولیس پس از ۱۱۰ هفته از برگزاری رقابت‌های لیگ برتر بسته شد.

 

**در زیر نگاهی می‌اندازیم به نتایج، ترین‌ها و اتفاقات رقم خورده در هفته چهاردهم رقابت‌های لیگ برتر:

پنج‌شنبه ۲ آبان

صبای قم ۲ – مس کرمان ۲

سپاهان یک – ملوان ۲

داماش گیلان ۵ – ذوب‌آهن یک

جمعه ۳ آبان

گسترش فولاد یک – نفت ۲

استقلال ۲ – فولاد صفر

یکشنبه ۵ آبان

فجر سپاسی صفر – سایپا یک

استقلال خوزستان یک – تراکتورسازی ۴

راه‌آهن سورینت صفر – پرسپولیس یک

**ترین‌های هفته چهاردهم لیگ برتر:

در هفته چهاردهم رقابت‌ها و در ۸ مسابقه‌ای که برگزار شد ۲۵ گل به ثمر رسید تا در این هفته از رقابت‌ها شاهد میانگین کمی بیشتر از ۳ گل در هر مسابقه باشیم. 

در این هفته دیدار تیم‌های داماش و ذوب‌آهن با ۵ گل پرگل‌ترین دیدار و دو دیدار با ثبت یک گل در هر کدام به عنوان کم‌گل‌ترین دیدارهای به ثبت رسیدند.

**بهترین تیم هفته: داماش

در هفته‌ای که سپری شد بردهای ارزشمندی برای برخی از تیم‌ها از جمله استقلال و پرسپولیس به ثبت رسید. استقلال جنگ مدعیان را برد و پرسپولیس با ۳ امتیاز دیدار با راه‌آهن به صدر رسید. تراکتورسازی هم با برتری خارج از خانه مقابل استقلال خوزستان در جمع مدعیان باقی ماند. ملوان هم در خانه سپاهان به ۳ امتیاز با ارزش دیگر دست یافت اما با همه این تفاصیل عنوان بهترین تیم هفته به داماش تعلق می‌گیرد که توانست در خانه مقابل ذوب‌آهن با بردی پرگل تقریبا از روزهای بحرانی‌اش فاصله بگیرد.

**ناکام هفته: ذوب‌آهن، فولاد و استقلال خوزستان

در هفته چهاردهم تیم‌های ذوب‌آهن و استقلال خوزستان شکست‌های سنگینی را متحمل شدند و از سوی دیگر فولاد هم جنگ مدعیان قهرمانی را به استقلال واگذار کرد تا با این شکست، صدر جدول را هم از دست رفته ببیند.

**بازیکن هفته: کریم انصاری‌فرد

بازیکن فصل گذشته پرسپولیس که این روزها در تراکتورسازی دوباره به روزهای اوج خود بازگشته است در دیدار خارج از خانه تیمش مقابل استقلال خوزستان هت تریک کرد تا با قدرت عنوان بهترین بازیکن هفته را به خود اختصاص دهد.

**سرمربی هفته: اسکوچیچ

در هفته چهاردهم ملوان با تفکرات مربی خارجی خود در اصفهان، سپاهان را به زانو درآورد تا این تیم هم ضمن فاصله گرفتن از قعر جدول، به روزهای آینده امیدوار شود. بر همین اساس عنوان بهترین سرمربی هفته به اسکوچیچ تعلق می‌گیرد.

**رده‌بندی گلزنان تا پایان هفته چهاردهم:

۷ گل: لوسیانو پریرا (فولاد) – سجاد شهباززاده (سایپا) – کریم انصاری‌فرد (تراکتورسازی) 

۶ گل: رضا عنایتی(صبای قم) 

۵ گل:  محمد غلامی(سپاهان) – رضا نوروزی (نفت) – مهدی رجب‌زاده (ذوب‌آهن) – جلال رافخایی (ملوان) – میلاد میداودی (استقلال خوزستان) – مهرداد بایرامی (گسترش فولاد)