گزارش روز : درباره جلال رافخایی، قفل شکن ملوان

سایت گل- بدون هیچ اغراقی باید گفت که فوتبال انزلی پس از رفتن سیروس قایقران تا کنون بازیکن شش دانگی […]

سایت گل- بدون هیچ اغراقی باید گفت که فوتبال انزلی پس از رفتن سیروس قایقران تا کنون بازیکن شش دانگی که به قول آبای ها به آرمان های ملوان پایبند باشد و با تمام کمی و کاستی های ملوان بسازد به خود ندیده بود تا اینکه رافخایی در این تیم ظهور پیدا کرد و اکنون به مهاجم تراز اول این تیم و بدون شک یکی از بهترین های لیگ تبدیل شده است.

خیلی ها بوده اند که در ملوان به استعداد تبدیل شدند اما یا رفتند یا اینکه فقط در حد درخشش چند ثانیه ای یک شهاب سنگ بودند اما هیچکدام رافخایی نشدند تا او را بتوان بعد از سالها جایگزینی برای غفور جهانی دانست. پس از رفتن غفور جهانی و البته خود احمدزاده  تا سال ها ملوان آن شش دانگ را نداشت که نبودش حتی در روند تیم تاثیر بگذارد و اکنون رافخایی آن مهره دلخواه مربیان ملوان است.

آقای گل فصل پیش در این فصل ابتدای کارش را زیاد خوب شروع نکرد و سه بازی لیگ را بدون زدن گلی سپری کند و در این میان ملوانان نیز نتوانستند توپی را از خط دروازه حریفان عبور دهند. سرانجام در چهارمین بازی ملوان که در برابر استقلال خوزستان او آغازگر گلزنی های ملوانی بود که در ۳ بازی گذشته حتی یک گل هم نزده بود و بدین ترتیب پاگشای ملوان در گلزنی با گل او آغاز شد و ملوان توانست اولین برد فصلش را بدست آورد. بازی در برابر پرسپولیس و ذوب آهن که دو باخت متوالی برای ملوان داشت ملوان نتوانست بازی خوبی به نمایش بگذارد و موفق به گلزنی شود و  رافخایی  هم در امر گلزنی نا موفق بود.

بازی برابر مس کرمان یک برد خارج از خانه برای قو های سپید را در بر داشت و باز هم مثل همیشه یکی از گل ها ملوان را نیز رافخایی به ثمر رساند تا قفل شکن ملوان در این فصل لقب بگیرد. بازی برابر سایپا برای رافخایی خوش یمن نبود و در دقیقه ۴۴ تعویض شد تا چند هفته ای به جهت مصدومیتش دور از میادین باشد و ملوان ۳ بازی را بدون به میدان برود.

در روزهایی که ملوان بدجوری در حاشیه ها غرق شده بود و اسکوچیچ در ۴ بازی باید ۶ امتیاز می گرفت تا جایگاهش حفظ شود به ناگاه رافخایی همانند آن فرشته نجات برای اسکوچیچ ظاهر شد و در بازی برابر گسترش فولاد ۱ گل و یک پاس گل داد تا ملوان بازی باخته را با پیروزی تعویض کند و سه امتیاز را به حساب خودش واریز کند. ادامه روند رافخایی و درخشش او در برابر سپاهان بود که او توانست هر دو گل تیمش را در برابر سپاهان به ثمر برساند و ملوان برای اولین بار در اصفهان سپاهان را شکست دهد و سنت شکنی کند.

رافخایی تا کنون ۵ گل به ثمر رسانده است که از این تعداد ۲ تای آن که در برابر سپاهان زده را از روی نقطه پنالتی به ثمر رسانده اما از همه آنها مهمتر این است که ۳ گل او اولین گل تیمش بوده که این بسیار حائز اهمیت است .

نکته جالب این است که رافخایی  در ۵ بازی  توسط اسکوچیچ تعویض شده است. رافخایی ۲۹ ساله حالا، حالاها وقت برای درخشش در لیگ دارد و باید منتظر بود که با اوجگیری او نیز ملوان هم اوج بگیرد

دیدگاه هواداران درباره این مطلب

یه دونه هستی جلال آبای

0

0

ارسال دیدگاه برای کاربران غیرعضو

*

code