نام ۲ بازیکن شاخص تیم ملی کشورمان در میان ۲۰ بازیکن برتر فوتبال آسیا که در صحنه‌ بین‌المللی شناخته شده […]

نام ۲ بازیکن شاخص تیم ملی کشورمان در میان ۲۰ بازیکن برتر فوتبال آسیا که در صحنه‌ بین‌المللی شناخته شده هستند به چشم می‌خورد.

 

«بلیچر ریپورت» آمریکا در گزارشی به معرفی ۲۰ فوتبالیست برتر آسیا که آوازه‌ای جهانی دارند پرداخته است. در این فهرست نام جواد نکونام، کاپیتان تیم ملی کشورمان و اشکان دژاگه به چشم می‌خورد.

جواد نکونام:


با وجود اینکه جواد نکونام ۳۳ ساله است ولی همچنان یکی از شاخص‌ترین هافبک‌های قاره کهن به شمار می‌رود. این هافبک ایرانی در سال ۲۰۱۲ پس از ۶ سال حضوری موفق در تیم اوساسونا و عملکردی فوق‌العاده که در این تیم داشت رقابت‌های لالیگا را ترک کرد.
نکونام که در رقابت‌های مرحله انتخابی جام‌جهانی کاپیتان ایران بود حالا این شانس را دارد تا بار دیگر در صحنه‌های بین‌المللی خودی نشان دهد. مرد میانی تیم ملی ایران در جام‌جهانی ۲۰۰۶ آلمان که ایران در همان مرحله گروهی حذف شد، عضوی از این تیم بود و حالا امید دارد بتواند در جام‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل جبران ناکامی گذشته را بکند.

اشکان دژاگه:


در حالی که اشکان دژاگه در برخی موارد در تیم فولام تحت‌الشعاع بازیکنان نامدار دیگر این تیم قرار گرفته ولی این هافبک ایرانی کم‌کم خود را به اثبات رساند و تبدیل به یکی از بازیکنان کلیدی مارتین یول شد.
زمانی که دژاگه از ولفسبورگ آلمان به فولام آمد با پشت سر گذاشتن مصدومیت و وفق دادن خود به شرایط جدید شروع به پیشرفت در این تیم انگلیسی کرد. استعداد و توانایی ذاتی او و نوع حرکتش در زمین مسابقه باعث شد این هافبک ایرانی خودش را تبدیل به یکی از برجسته‌ترین بازیکنان لیگ برتر انگلیس کند. 
دژاگه سال آینده به همراه ایران که موفق شده سهمیه حضور در مرحله پایانی رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۱۴ را به دست بیاورد به برزیل سفر خواهد کرد. بازی تاثیرگذار وی به قدری به چشم آمد که حتی گفته می‌شود لیورپول علاقمند به جذب او است، هرچند به نظر می‌رسد که با جدی شدن این موضوع هواداران سفیدپوشان غرب لندنی مانع از عملی شدن انتقال یکی از محبوب‌ترین بازیکنان‌شان شوند.

۲۰ بازیکن برتر آسیا به شرح زیر است:


۲۰- مایا یوشیدا (ژاپن)
۱۹- لی چونگ یونگ (کره‌جنوبی)
۱۸- عمر عبرالرحمان (امارات)
۱۷- یونس محمد (عراق)
۱۶- جواد نکونام (ایران)
۱۵- علی الحبسی (عمان)
۱۴- کیم بو کیونگ (کره‌جنوبی)
۱۳- اشکان دژاگه (ایران)
۱۲- پارک جی سونگ (کره‌جنوبی)
۱۱- کی سونگ یئونگ (کره‌جنوبی)
۱۰- لی کئیون هو (کره‌جنوبی)
۹- شینجی اوکازاکی (ژاپن)
۸- آتسوتو اوچیدا (ژاپن)
۷- یاسوهیتو اندو (ژاپن)
۶- کو جا چئول (کره‌جنوبی)
۵- یوتو ناگاتومو (ژاپن)
۴- ماکوتو هاسبه (ژاپن)
۳- شینجی کاگاوا (ژاپن)
۲- سون هیونگ مین (کره‌جنوبی)
۱- کیسوکه هوندا (ژاپن)

 

تسنیم