سایت فیفا سعید عزت‌اللهی را به عنوان یکی از پدید‌ه‌های مسابقات امسال جام جهانی نوجوانان معرفی کرد.   به گزارش […]

سایت فیفا سعید عزت‌اللهی را به عنوان یکی از پدید‌ه‌های مسابقات امسال جام جهانی نوجوانان معرفی کرد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، سایت فیفا در گزارشی بازی‌های امروز در جام جهانی را مهم و حساس دانسته و بازیکنانی که امروز در بازی‌ها تاثیرگذار هستند را معرفی کرده است. سایت فیفا بازی‌های ایران و آرژانتین، عراق و سوئد را تقابل آسیایی ها مقابل اروپایی ها و آمریکای جنوبی تلقی کرده و از بازی مکزیک و نیجریه به عنوان یک فینال زودرس نام برده شده است. بازی کانادا و اتریش هم یک بازی مهم برای گروه پنجم مسابقات است که می تواند در روز اول مشخص کننده تیم های مدعی باشد.

 

اما فیفا بازی روز را بازی مکزیک و نیجریه دو ابرقدرت فوتبال پایه جهان می داند. نیجریه قهرمان سه دوره جام جهانی و یکی از موفق ترین تیم های تاریخ جام جهانی به مصاف مکزیکی می رود که دو بار جام جهانی را بالای سر برده و از موفق ترین هاست. این بازی امروز در العین برگزار می شود و توجه ها را به خود جلب کرده است.

 

سایت فیفا درباره بازی ایران و آرژانتین هم نوشته است که این بازی از چند جهت حائز اهمیت است. اول اینکه آرژانتین نمی خواهد جام جهانی را با تساوی یا شکست آغاز کند و دوم تیم با انگیزه و ناشناخته ایران است که برای پیروزی در این بازی انگیزه های زیادی دارد. ایرانی هر چند در جام جهانی ۲۰۰۱ امتیازی به دست نیاورد اما در جام جهانی ۲۰۰۹ چشم‌ها را خیره کرد و به مرحله یک هشتم نهایی رسید.

 

سایت فیفا با اشاره به اینکه سعید عزت اللهی بازیکن شاخص بازی‌های امروز است و باید بازی او را دید درباره اش نوشت: تیم ملی ایران یک بازیکن ویژه در خط هافبک دارد که کاملا حرفه ای است. او با اینکه ۱۶ سال داشت اما برای تیم بزرگسال ملوان بندرانزلی بازی کرد و به عنوان بازیکن تعویضی به میدان می رفت تا جوان ترین بازیکن تاریخ لیگ برتر ایران شود. سال گذشته و زمانی که لیگ ایران به پایان رسید، عزت اللهی در مراسم بهترین های لیگ برتر، به عنوان پدیده لیگ انتخاب شد. چندین باشگاه بزرگ ایران و حتی باشگاه‌های خارجی خواهان وی هستند و از همین حالا پیش بینی می شود اگر عزت اللهی بتواند بازی خوبی در جام جهانی ارائه کند انتقال او به باشگاه‌های خوب دور از انتظار نخواهد بود. باشگاه‌های خوب جهان مطمئنا جام جهانی نوجوانان را زیر نظر دارند و بازیکنانی جای رشد داشته باشند را جذب خواهند کرد.