در بازی پیش روی ال کلاسیکو که ۲۶ اکتبر (ده روز دیگر) ساعت ۱۸ به وقت اسپانیا در ورزشگاه نوکمپ […]

در بازی پیش روی ال کلاسیکو که ۲۶ اکتبر (ده روز دیگر) ساعت ۱۸ به وقت اسپانیا در ورزشگاه نوکمپ برگزار می شود، کودکان زیر ۷ سال اجازه ورود به ورزشگاه را نخواهند داشت.

 

سران باشگاه بارسلونا با تجدید نظر در قوانین دسترسی به ورزشگاه نوکمپ، در آستانه بازی ال کلاسیکو قانون جدیدی را وضع کرده اند.

بنا براعلام باشگاه کاتالان در بازی پیش روی ال کلاسیکو که ۲۶ اکتبر (ده روز دیگر) ساعت ۱۸ به وقت اسپانیا در ورزشگاه نوکمپ برگزار می شود، کودکان زیر ۷ سال اجازه ورود به ورزشگاه را نخواهند داشت.

بعد از گفتگوهای متعدد صورت گرفته سران باشگاه بارسا تصمیم گرفتند تا با درنظر داشتن جذابیت این بازی و ساعت برگزاری این بازی در عصرهنگام که احتمال حضور خانواده ها وتجمع بیشتر را ایجاد می کند، با اعمال این محدودیت، جلوی خطرات احتمالی را گرفته و از مصدومیت احتمالی کودکان جلوگیری کنند.

فصل گذشته در بازی بارسلونا و ختافه که ساعت ۱۲ ظهر به وقت اسپانیا برگزار شده بود، بیش از ۱۰ هزار کودک در ورزشگاه حضور داشتند که عده زیادی از آنها در هنگام ورود یا خروج در ازدحام ها زیر دست و پا مانده و آسیب دیدند
از همین رو تونی فریه سا، سخنگوی باشگاه بارسلونا گفت:« در مقابل ریسک فیزیکی و سلامت و جانی ای که ممکن است امنیت برخی از تماشاچیان را با خطر مواجه کند، ما چنین تصمیمی گرفته ایم. ما می خواهیم که بعدا حسرت نخوریم که چرا اقدامات پیشگیرانه مناسبی انجام نداده ایم. الان ترجیح می دهیم که با اقدامات پیشگیرانه، از وقوع صحنه های دردناک و دلخور کننده که در پی تجمع جمعیت رخ می دهد جلوگیری کنیم.»

او در ادامه صحبت هایش گفت:« من خودم وقتی بچه بودم بدون بلیط وارد ورزشگاه می شدم وبارها نیز فرزندانم را به ورزشگاه برده ام ولی نمی توانیم چشم هایمان را به روی واقعیت ببندیم.» فریه سا درادامه توضیحاتش گفت:« در برخی از بازیهایی که ریسک ازدحام وجود ندارد، سران باشگاه به دنبال فرمولی خواهند بود که هواداران بتوانند فرزندانشان را به ورزشگاه بیاورند و برایشان بلیط تهیه کنند.»

این بلیط ها برای کودکان احتمالا رایگان خواهند بود ولی با تهیه بلیط والدین این کودکان می توانند از ورود و خروج بدون خطر و امن کودکانشان مطمئن باشند.