اظهارنظر ناشیانه عضو هیات رئیسه سپاهان به مثابه آتشی بود که به انبار باروت افتاد.     چند روز قبل […]

اظهارنظر ناشیانه عضو هیات رئیسه سپاهان به مثابه آتشی بود که به انبار باروت افتاد.

 

 

چند روز قبل بود که یکی از اعضای هیات مدیره باشگاه اصفهانی پرداخت دستمزد میلیاردی به بازیکن مصدومی مثل محرم نویدکیا را نقطه تاریک کارنامه مدیریتی علیرضا رحیمی، مدیرعامل سابق باشگاه دانست.

بعد از این اظهارنظر، محرم نویدکیا که معمولا کمتر به‌گفت‌وگو با رسانه‌ها تن می‌دهد و تعداد مصاحبه‌هایش با نشریات ورزشی به تعداد انگشتان یک دست هم نمی‌رسد در گفت‌وگو با یکی از نشریات ورزشی اعلام کرد که تاکنون گران‌قیمت‌ترین بازیکن سپاهان نبوده و تعدادی از بازیکنان فعلی این تیم دستمزدهای کلان‌تری دریافت کرده‌اند.


 

به نوشته تهران امروز، تازه‌ترین صحبت‌های محرم نویدکیا کاپیتان تیم فوتبال سپاهان پرداخت مبالغ کلان و میلیاردی این باشگاه در فصل نقل‌وانتقالات را تایید می‌کند. مطابق صحبت‌هایی که کاپیتان اصفهانی مطرح کرده نشان می‌دهد به برخی از بازیکنان سپاهان رقم‌های میلیاردی پرداخت شده و انتقاداتی که در این مورد مطرح می‌شد به واقعیت نزدیک بوده است. محرم نویدکیا که به عنوان نماد فوتبال روبه پیشرفت سپاهان و یکی از صادق‌ترین فوتبالیست‌های زمانه خودش شناخته می‌شود در واکنش به صحبت‌های عضو هیات مدیره باشگاه سپاهان اعلام کرد که تمام قرارداد یک میلیارد و صد میلیون تومانی‌اش را به باشگاه سپاهان می‌بخشد و قراردادش را فسخ می‌کند. کاپیتان سپاهان در بخشی از صحبت‌هایش خواسته یا ناخواسته از مسائلی پرده برداشته است که تمام ادعاهای رحیمی در فصل نقل‌وانتقالات را رد می‌کند.

 

او صراحتا گفته که قراردادش با سپاهان سنگین بود ولی به سقف باشگاه نرسید. نکته جالب ماجرا اینجاست که نویدکیا مدعی شده که هیچ سالی گران‌ترین بازیکن سپاهان نبوده و این فصل هم جزو نفرات ششم یا هفتم بوده است! به این ترتیب وقتی باشگاه سپاهان به یک بازیکنی که از نظر میزان و مبلغ قرارداد جزو نفرات هفتم محسوب می‌شود و این نفر هفتم و البته مصدوم یک میلیارد و یکصد میلیون تومان دریافت می‌کند، این سوال مطرح می‌شود که قرارداد گران‌ترین بازیکن این تیم چقدر است؟

 

این در حالی است که قبل از شروع فصل و در پنجره نقل‌وانتقالات لیگ‌برتر، محمد رویانیان، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس انتقادهای زیادی را نسبت به پیشنهاد بالای «یک باشگاه صنعتی» به بازیکنان فوتبال مطرح می‌کرد. اما علیرضا رحیمی، مدیرعامل وقت باشگاه اصفهانی در پاسخ به رویانیان گفت: «من اگر ۱۰۰ میلیارد تومان هم پول داشتم چنین هزینه‌هایی در فوتبال نمی‌کردم، پول بی‌رویه به بازیکن دادن خیانت به فوتبال است!»

 

با کدهایی که نویدکیا به رسانه‌ها داده است مشخص می‌شود که بازیکنانی مثل یعقوب کریمی و آرش افشین که به پیشنهاد دو تیم بزرگ پایتخت پشت کردند و به اصفهان رفتند کمتر از یک میلیارد و نیم از این تیم دریافت نکرده‌اند، دو بازیکنی که طی ۱۲‌هفته گذشته روی نیمکت نشسته‌اند و حتی شایعه انتقال قرضی آنها به ذوب‌آهن بر سر زبان‌ها افتاده است.