تیم ملی کشورمان امروز در چهارچوب رقابت های انتخابی جام ملت های آسیا ۲۰۱۵ استرالیا به مصاف تایلند خواهد رفت. […]

تیم ملی کشورمان امروز در چهارچوب رقابت های انتخابی جام ملت های آسیا ۲۰۱۵ استرالیا به مصاف تایلند خواهد رفت.

 

ایران و تایلند در حالی سومین بازی خود را در مرحله انتخابی جام ملت های آسیا برگزار می کنند که ایران با ۴ امتیاز صدرنشین گروه است و تایلند نیز بدون امتیاز در مکان چهارم و آخر جدول جای دارد.

ایران


تیم ملی کشورمان که با موفقیت های چند ماه گذشته جایگاه خوبی را در آسیا پیدا کرده است؛ هم اکنون در رده دوم رنکینگ فیفا در آسیا قرار دارد. اما دو نکته در این بازی نهفته است که می تواند برای ایران درد سر ساز باشد.
یک اینکه تیم ملی کشورمان پس از صعود به جام جهانی هیچ بازی تدارکاتی و دوستانه ای را انجام نداده است و تنها با برپایی یک اردو پا به میدان می گذارد؛ نکته دیگر آن که هرچند ایران در مقابل تیم های نامدار آسیایی خوب قدرت نمایی می کند اما در مقابل تیم های به اصطلاح ضعیف عملکرد خوبی ندارد. نمونه آخر آن را می توان در نتایج ایران در انتخابی جام جهانی دید که علیرغم بردن کره جنوبی در تهران و کره جنوبی به تیم های لبنان و ازبکستان باخت و در مقابل قطر در ورزشگاه آزادی متوقف شد.

تایلند


تایلند که نامی از آن در فوتبال نبود توسط تیم باشگاهی خود یعنی بوریرام خود را به فوتبال آسیا معرفی کرد. اما این تیم ناشناخته با داشتن رنک ۱۲۹ در جهان پایین تر از تیم هایی چون افغانستان و بحرین جزو تیم های ضعیف آسیا به شما می رود. 
اما نکته ای نباید فراموش کرد این است که این تیم صد در صد برای کسب امتیاز پا به ایران می گذارد و شاید بتواند با توجه به نا هماهنگی احتمالی میان خط میانی و مهاجمان ایران دروازه خود را بسته نگه دارد. عملی که  به نظر می رسد حداقل با تکنیک فردی قوچان نژاد و دژاگه خنثی شود و ایران از بازی خانگی خود سه امتیاز لازم را کسب کند.

نکات بازی


*ایران و تایلند دوازده بار به مصاف یکدیگر رفته اند که البته ایران موفق به ۹ پیروزی شده است. 
در سوی مقابل نیز بهترین نتیجه تایلند در مقابل ایران سه تساوی است. هم چنین این سه تساوی همگی خارج از ایران بوده اند و تیم ملی کشورمان همیشه در مقابل این تیم در خانه پیروز بوده است.
*حضور دنیل داوری، بیت آشور و جهانبخش می تواند از نکات جالب این بازی باشد.

کی هست ،کی نیست؟


خسرو حیدری و مهرداد پولادی از ایران و سوکای و نتونم از تایلند غایبان احتمالی این دیدار خواهند بود.

ترکیب ایران: رحمان احمدی، امیرحسین صادقی، جلال حسینی، هاشم بیک زاده، پژمان منتظری ، جواد نکونام، آندو تیموریان،بیت آشور، اشکان دژاگه، محمدرضا خلعتبری، رضا قوچان نژاد

 

طرفداری