با توجه به مشکلاتی که باشگاه ملوان بندرانزلی با آنها دست و پنجه نرم می کند نقی صیاد فعال که […]

با توجه به مشکلاتی که باشگاه ملوان بندرانزلی با آنها دست و پنجه نرم می کند نقی صیاد فعال که از پیشکسوتان این باشگاه به شمار می رود مدعی شده است تا این تیم را با کمک  دیگر پیشکسوتان ملوان در اختیار خواهد گرفت، وقتی این ادعا برای اولین بار در رادیو انزلی مطرح شد سوالات زیادی در ذهن فوتبالدوستان نقش بست، از اینرو سراغ نقی صیاد فعال رفتیم تا با او در اینباره گفتگو کنیم، در ادامه مصاحبه انزلی کلاب با این پیشکسوت ملوان را مطالعه خواهید نمود.

 

 

انزلی کلاب: آقای صیاد فعال با چه انگیزه ای می خواهید سهام باشگاه ملوان را در اختیار بگیرید ؟


باشگاه ملوان به من و امثال من اعتبار داده است و ما به باشگاه ملوان بدهکار هستیم، دیگر زمان آن رسیده است که پیشکسوتان ملوان بدهی خود به این باشگاه را پرداخت کنند و اکنون که این باشگاه به آنها نیاز دارد تمام توان خود را در اختیار باشگاه بگذارند، من نیز به عنوان یک بدهکار پیش قدم شده ام و از مردم انزلی نیز می خواهم به این تیم ریشه دار کمک کنند.

 

انزلی کلاب: چگونه قرار است ملوان را اداره کنید؟


ما یک برنامه بلند مدت و یک برنامه کوتاه مدت برای باشگاه ملوان در نظر داریم، در برنامه بلند مدت پنجاه و یک درصد از سهام باشگاه ملوان را در قالب پانصد هزار سهم پنجاه هزار تومانی به مردم واگذار می کنیم و مردم می توانند برای باشگاه تصمیم بگیرند، و باقیمانده سهام را نیز نیروی دریایی، کانون پیشکسوتان، منطقه آزاد و… در اختیار خواهند گرفت، با این برنامه و پولی که از فروش سهام به حساب باشگاه واریز می شود می توان با طرح های اقتصادی که بنده بعدا به آنها اشاره خواهم کرد سالانه چیزی حدود هفت میلیارد تومان برای ملوان درآمد زایی کرد که با توجه به درآمد های دیگر می توان ملوان را یک باشگاه خودکفا و مدعی دانست و با این حساب می توانیم در یک پروسه پنج ساله با مهیا کردن زیر ساختها شرایط حضور ملوان در لیگ قهرمانان آسیا را فراهم کنیم.

 

انزلی کلاب: فکر نمی کنید این طرح کمی رویایی است؟


بنده در این زمینه تخصص دارم و حدود ۲۳ سال رییس بانک ملی بوده ام و اکنون نیز مدیر عامل شرکت یگانه امواج خروشان در بندرعباس هستم و از روی احساسات حرف نمی زنم، خاک انزلی طلاست اما مردم انزلی نمی دانند روی چه ثروتی نشسته اند، پتانسیلهای اقتصادی انزلی فوق العاده است و چرا این ثروت برای ملوان و شهر انزلی هزینه نشود؟

 

انزلی کلاب: پس پول چه می شود؟ با دست خالی که نمی توانید تیم اداره کنید؟


همانطور که گفتم این برنامه بلند مدت ماست و در برنامه های کوتاه مدت خود یقینا هزینه ها را به عهده خواهیم گرفت و تیم را اداره خواهیم کرد، من نیامده ام که قهرمان بازی در بیاورم، من قهرمان نیستم، بنده در جوانی در تالاب انزلی صیادی میکردم و صبح ها بعد از فروش ماهی به مدرسه می رفتم و بعد از کلاس همانجا می خوابیدم و بعد هم راهی زمین فوتبال می شدم، من وقتی از انزلی رفتم با یک کوله که لوازم شخصی ام در آن بود رفتم و اکنون که برگشته ام خداوند به من ثروت و اعتباری داده است که بتوانم این کار را انجام دهم، اما مشکل این تیم پول نیست اگر مشکل این تیم با پول حل می شد با پولهای منطقه آزاد و آقای هدایتی حل شده بود، من اگر می گویم مشکل مالی این تیم را حل می کنم برای برنامه کوتاه مدت می گویم و نمی خواهم مردم فکر کنند من عابر بانک هستم، این تیم در آینده باید روی پای خودش بایستد.

 

انزلی کلاب: یعنی نگران مشکلات مالی نباشیم؟


در صورتی که مسئولین و پیشکسوتان همراهی کنند بنده نیز مشکلات مالی را حل خواهم کرد و جای هیچ نگرانی نیست.

 

انزلی کلاب: مردم انزلی در رابطه با باشگاه ملوان  وعده های قشنگی همچون کمپ اختصاصی و مسقف کردن ورزشگاه شنیده اند که آنها را از وعده های  تو خالی دلسرد کرده است، آیا می توان روی وعده های شما حساب کرد؟


همانطور که گفتم من قهرمان نیستم و اگر دقت کنید حرفی از خرج کردن و ریخت و پاش نزده ام، من می گویم انزلی این پتانسیل را دارد که این کارها را در آن انجام دهیم و بنده در این مورد هیچ شکی ندارم و اگر نتوانستم این کارها را انجام دهم از حساب شخصی خودم تمام خسارتها را پرداخت خواهم کرد.

 

انزلی کلاب: آیا شما برای خودتان نفرات خاصی را مشخص کرده اید که به باشگاه بیاورید؟


من اهل باند بازی نیستم و از همینجا از همه پیشکسوتان دعوت می کنم به کانون پیشکسوتان بپیوندند، من به کمک همه پیشکسوتان نیاز دارم و آنها باید همراه شوند، درب باشگاه به روی همه آنها باز خواهد بود.

 

انزلی کلاب: با توجه به اینکه انزلیچی هستید باید منتظر بومی شدن تیم باشیم؟


نباید انتظار داشته باشید که بلافاصله بعد از ورود من تیم بومی شود، بازیکنان غیر بومی که در تیم هستند و پیراهن این تیم را می پوشند برای من قابل احترام هستند و برای بومی کردن این تیم به زمان نیاز داریم، البته اگر قرار باشد تا نیم فصل این تیم را در اختیار بگیریم می توانیم با چند بازیکن انزلیچی وارد مذاکره شویم و اگر امکانش بود برای بازگشت سعید سالارزاده نیز تلاش خواهیم کرد.

 

انزلی کلاب: شما از تیمهای پایه ملوان به فوتبال ایران معرفی شده اید آیا برای تیمهای پایه برنامه ای دارید؟


بهترین بازیکن حال و حاضر ایران آقای سید جلال حسینی محصول تیمهای پایه ملوان است، مگر می شود برای این تیمها برنامه نداشت؟ شما شک نکنید این تیمها بهتر از همیشه مورد توجه قرار خواهند گرفت، برای این کار حتما یک کارگروه ویژه و متخصص در نظر خواهیم گرفت.

ملوان  بازیکنانی مثل سیروس قایقران، غفور جهانی و بزرگان دیگری را به فوتبال ایران معرفی کرده است و فوتبال خیز بودن شهر انزلی به همه ایران ثابت شده است پس چرا نباید از این پتانسیل استفاده کنیم؟

 

انزلی کلاب: با هواداران فوتبال زده ملوان چه می کنید؟


راستش را بخواهید وقتی دیدم برای بازی ملوان و فولاد حدود هزار نفر به ورزشگاه آمده اند خیلی ناراحت شدم، از هواداران ملوان می خواهم با این تیم آشتی کنند، شرایط این تیم خیلی وخیم است و امیدوارم در چهار بازی پایانی نیم فصل با حمایت هواداران از منطقه خطر فاصله بگیرد، مهمترین سرمایه ملوان همین هواداران هستند و از آنها می خواهم چه اکنون که ما نیستیم و چه زمانی که ما به باشگاه ورود می کنیم پشتیبان این تیم باشند.

 

انزلی کلاب: صحبت پایانی شما با مردم انزلی …


از مردم انزلی تقاضا دارم برای حفظ ملوان با هم متحد شوند و با سفید پوش کردن سکوهای ورزشگاه باز هم تن حریفان را به لرزه در بیاورند، در زمان قدیم بازیکنان حریف شب قبل از بازی در ورزشگاه انزلی خواب آرام نداشتند و بازی در مقابل هوادران ملوان برای آنها کابوس بود، بعضی ها می گویند هواداران جدید ملوان کم تعصب شده اند اما من به هیچ عنوان این موضوع را قبول ندارم، مگر ما به هوادار ملوان چه چیزی داده ایم که از او تقاضای تشویق و هیجان داریم؟ هوادار قدیمی ملوان بالای سر کاپیتان خود جامها دیده بود، اما این هوادار چه چیزی از این فوتبال دیده است؟

من کار سختی را شروع کرده ام و اگر مردم و پیشکسوتان پشت من نباشند با پشت خالی به هیچ جا نخواهم رسید، پس از مردم می خواهم برای نجات ملوان همه با هم کمک کنند تا باز هم شاهد پرواز قوی سپیدمان بر آسمان تالاب زیبایمان باشیم و کمک کنیم هوادار نسل جدید لحظه بالا بردن جام توسط کاپیتانش را ببیند.

 

 

منبع : پایگاه خبری انزلی – انزلی کلاب