در راستای نظرسنجی روزنامه ۹۰ برای انتخاب بهترین‌های ده سال اخیر فوتبال ایران دیروز با پدر مرحوم سیروس قایقران هم […]

در راستای نظرسنجی روزنامه ۹۰ برای انتخاب بهترین‌های ده سال اخیر فوتبال ایران دیروز با پدر مرحوم سیروس قایقران هم صحبت شدیم

در راستای نظرسنجی روزنامه ۹۰ برای انتخاب بهترین‌های ده سال اخیر فوتبال ایران دیروز با پدر مرحوم سیروس قایقران هم صحبت شدیم. سیروس قایقران نماد یک فوتبالیست با اخلاق و بی‌نظیر از لحاظ فنی بود که از انزلی به اوج رسید. قایقران خیلی زود از بین ما رفت و حالا جای خالی‌اش در این فوتبال احساس می شود. قرار است جایزه قایقران به بهترین بازیکن گیلانی، مازنی، آذری یا جنوبی تعلق بگیرد که تا اینجا کریم باقری همبازی سیروس مرحوم رتبه اول را دارد.پرویز قایقران پدر سیروس درد دلهای زیادی داشت که در گفت و گو با ۹۰ می خوانید‍:

 

مثل اینکه دل پری دارید؟

نمی‌دانم از کجا بگویم. در این ۱۵ سال خیلی چیزها دیدم و آخرش هم هیچ کس کاری نکرد. ده مرتبه قول دادند در انزلی حداقل یک زمین فوتبال به اسم سیروس درست کنند اما انگار نه انگار!

این مسئله را پیگیری نکردید؟

خیلی دنبالش رفتیم و با مسئولان صحبت کردیم. اما این وعده ها عملی نشد و همه فقط حرف زدند، آن هم برای اینکه خودشان را مطرح کنند.

چرا مردم خود انزلی کاری نمی‌کنند؟

تمام ایران سیروس را دوست داشتند جز مردم انزلی! حالا هم که مرده است فقط می‌خواهند از اسمش سوء استفاده کنند و به فکر نیستند تا نامش را زنده نگه دارند. من که ناامید شدم.

اما هر سال که مراسم سالگرد پرشور برگزار می‌شود؟

این بابا، بعضی‌ها برای اینکه بگویند ما هم هستیم به مراسم می‌آیند و برای اینکه در اخبار باشند فقط حرف می‌زنند. حیف اسم سیروس که این آقایان خواهند از آن استفاده کنند، سیروس دنبال پول نبود اما خیلی‌ها می‌خواهند حتی از اسم او هم پول دربیاورند.

نظرتان در مورد انتخاب بهترین بازیکن از سوی روزنامه ۹۰ چیست؟

واقعا بزرگواری کردید. همین که به فکر بودید دست‌‌تان درد نکند. حداقل می‌خواهید نام سیروس را زنده نگه دارید. دم بچه‌های ۹۰ گرم.

 

از همبازیان قدیمی پسرتان کسی به شما سر می‌زند؟

قبلا عابدزاده در مراسم سالگرد می‌آمد که حالا آمریکاست. هیچ کس به ما سر نمی‌زند و سر خاک نمی‌آید.

 

منبع: نود.نت