مدیر عامل باشگاه ملوان بندرانزلی با آقای حسین شاماسبلو از نسل اول فوتبالیست های بندرانزلی دیدار کرد.     به […]

مدیر عامل باشگاه ملوان بندرانزلی با آقای حسین شاماسبلو از نسل اول فوتبالیست های بندرانزلی دیدار کرد.

 

 


به گزارش سایت رسمی باشگاه ملوان بندرانزلی، بندرانزلی جزو نخستین شهرهای ایران محسوب می شود که در آن فوتبال انجام شده است. یکی از معدود بازماندگان گروه دوم نسل اول فوتبالیست های انزلی چی، آقای حسین شاماسبلو ی ۹۵ ساله است. آقای شاماسبلو، خاطره خود از گذشته دور را چنین روایت کرده است:

 

من اولین بار بازی فوتبال را در انزلی و در میدان مرکزی شهر دیدم، در آن روزها به فوتبال لپه بازی می گفتند، شخصی به نام سلیمان، از کارگران ایرانی شاغل در شوروی لپه بازی را در انزلی رواج داد. ما در سال ۱۳۱۴ شمسی در ساحل انزلی فوتبال بازی می کردیم که در حین بازی شخصی به ما نزدیک شد و گفت: « آقایان من بازی شما را دیدم .معایبی در بازی شما هست که من می توانم آن ها را برای شما توضیح دهم. » او ما را به کلاس درس ( در دبیرستان فردوسی ) برد و برای اولین بار بر روی تخته سیاه، مکان بازی هر کدام از ما را مشخص کرد و ضعف های هر کدام را به صورت تئوری به ما گوشزد کرد. او کسی نبود جز ژرژ سرکیسیان، دانش آموخته دانشگاه بیروت و فرزند مرحوم آواگن . امروز(چهارشنبه) محمد صادق درودگر مدیر عامل باشگاه ملوان به همراه اکبر کرامتی مدیر اجرایی باشگاه ملوان و سیروس مرادی مسوول فرهنگی باشگاه ملوان، در منزل آقای شاماسبلو حضور یافتند و با این چهره تاریخی فوتبال بندرانزلی دیدار کردند.

 

استاد حسین شاماسبلو ، یکی از پرسابقه ترین معلمان کشور است . ایشان علاوه بر تدریس در حوزه علوم پایه ( فیزیک و شیمی ) که تخصصش بود ، در عرصه ورزش نیز بسیار خدمت کرده است .آقای شاماسبلو در دوران کودکی از قاصدان نهضت جنگل در تالاب انزلی بود و میرزا کوچک جنگلی شجاعت وی را ستوده است.

 

دراین دیدار لوح تقدیری از سوی مدیر عامل باشگاه ملوان و همچنین پیراهن امضا شده ملوان توسط بازیکنان این تیم به این چهره تاریخی فوتبال بندرانزلی و ایران اهدا شد. برای آقای حسین شاماسبلوی عزیز که بسیار شاداب و پرامید زندگی می کند آرزوی سلامتی داریم.

 


 

DSC_4913

 

 

 

DSC_4916

 

 

 

DSC_4923

 

 

 

DSC_4925

 

 

 

DSC_4929

 

 

 

DSC_4933

 

 

 

DSC_4934

 

 

 

 

DSC_4974

 

 

 

DSC_4969

 

 

 

DSC_4938

 

 

DSC_4968

 

 

DSC_4984

 

منبع : سایت رسمی باشگاه ملوان بندر انزلی