ملوان در حالی به مصاف تراکتورسازی رفت که هفته پرتنش و پر حاشیه‌ای را پشت سر گذاشته بود. باخت سنگین […]

ملوان در حالی به مصاف تراکتورسازی رفت که هفته پرتنش و پر حاشیه‌ای را پشت سر گذاشته بود. باخت سنگین سه به صفر آنها مقابل سایپا کار را به جایی رساند که سعید سالارزاده از تیم کنار گذاشته شد و مازیار زارع و سیدجلال رافخایی با ناراحتی ورزشگاه را ترک کردند. توهین‌ها و فحاشی‌های آشکار همه را نگران کرد و ثابت شد ملوان در خانه با استرس فراوان بازی می‌کند.

وقتی بازی‌های خارج از خانه قوی سپید را نگاه می‌کنیم، متوجه می‌شویم که فعلا یاردوازدهم به جای کمک به تیم متاسفانه بازیکنان را به جنگ خود می‌خواند! البته همه هواداران اینگونه نیستند و عده‌ای هستند که دست به چنین کارهایی می‌زنند. همانطور که دیدید تیم اسکوچیچ روز پنجشنبه با دو غایب اصلی به مصاف تراکتورسازی رفت که هفته گذشته با شکست سه بر یک صبای قم آمده بود در خانه ملوان را نیز شکست داده و موقتا به صدر جدول صعود کند. تراکتوری‌ها در روزی مقابل قوی سپید قرار گرفتند که بعد از مدتها با هوادارانشان آشتی کرده بودند و می‌خواستند با حمایت آنها گام محکمی برای قهرمانی بردارند.

خیلی‌ها فکر می‌کردند ملوان در انزلی اسیر تراکتور احیا شده می‌شود و کار سختی خواهد داشت اما نوع بازی و بدون استرس بودن شاگردان دراگان نشان داد آنها فعلا بدون هوادار راحت‌تر بازی می‌کنند. آمار نشان داده این تیم در دو بازی خانگی اخیرش مقابل ذوب‌آهن و سایپا هیچ امتیازی کسب نکرده ولی در دو مسابقه خارج از خانه‌اش توانسته از تیم‌های مس‌کرمان و تراکتورسازی چهار امتیاز بگیرد.

 

آمار گلهای به ثمر رسیده‌اش نیز فوق‌العاده است چون شاگردان اسکوچیچ توانسته‌اند پنج گل وارد دروازه‌ تیم‌های تبریزی و کرمانی کنند. بازیکنان ملوان مقابل تراکتورسازی نشان دادند اگر زیرفشار استرس‌های جانبی (هواداران) قرار نگیرند می‌توانند یقه هر تیمی را بگیرند. در دیدار با تراکتور هم نفرات با جان و دل بازی کردند چون کسی از دقیقه یک به آنها بی‌غیرت و بی‌تعصب نمی‌گفت!

کسی بازیکن را صدا نمی‌کرد تا به جای اینکه تشویقش کند، بگوید پولی که گرفته‌ای حرامت باشد! خلاصه ملوان چه مواقعی که از حریف پیش افتاده بود و چه زمانی که عقب بود تلاش کرد و توانست به خواسته‌اش برسد. این نشان می‌دهد بازیکنی که تحت فشار نباشد چقدر راحت کارش را می‌کند. هنوز یادمان نرفته همین یکی دو سال پیش ملوان مقابل استقلال و سپاهان چگونه بازی را برمی‌گرداند. چون هواداران تا دقیقه نود از تیمشان حمایت کردند.

باور کنید اگر انزلی‌چی‌ها یک سری مسائل پوچ که خود ساختگی است را کنار بگذارند و بی‌خیال اسامی شوند تیمشان حداقل در خانه به راحتی به هر تیمی نمی‌بازد. انزلی‌چی‌ها سالهای گذشته در بدترین شرایط از تیمشان حمایت کرده‌اند که باید باز هم همین کار را بکنند چرا که این تیم شایسته حمایت است.

 

 

روزنامه ی ورزشی نود