این بار مسئولین استانی و کشوری باید به داد مردم انزلی و باشگاه ملوان برسند / تیم ملوان باز هم […]

این بار مسئولین استانی و کشوری باید به داد مردم انزلی و باشگاه ملوان برسند / تیم ملوان باز هم در خانه باخت. این بار مقابل سایپا و با نتیجه ۳ بر صفر تا حرف و حدیثی پیش نیاید.

 

 

 

 

 

ملوان انزلی که روزگاری در ورزشگاه تختی این شهر باعث رعب و وحشت تیم‌های رقیب می‌شد این فصل به راحتی نتایج را واگذار می‌کند؛ تیمی که برای اولین بار از مربی غیر بومی که هیچ از مربی خارجی برای هدایت آن استفاده شده نتوانسته رضایت هواداران و البته فوتبالدوستان را جلب می‌کند و آنها پس از این شکست علیه مازیار زارع و صادق درودگر شعار سر می‌دهند. پدر زارع با هواداران درگیر می‌شود و افت فشار پیدا می‌کند.

 

علیه باشگاه مصاحبه می‌شود و… آیا براستی این وضعیت باشگاهی است که بازیکنی مانند سیروس قایقران را به فوتبال ملی ایران معرفی کرده است؟

 

مهم‌ترین مشکل فعلی ملوان نداشتن مالک است. در واقع با پس دادن سهام باشگاه که توسط حسین هدایتی خریداری شده بود وضعیت مالکیت این باشگاه قدیمی چندان واضح نیست. همین جا باید اشاره کرد حسین هدایتی که با این سرمایه و عشقی که به فوتبال دارد کار درستی برای انزلی چی‌ها انجام نداد.

 

هنوز یک و نیم میلیاردی که وی می‌بایست به باشگاه پرداخت کند روی هواست ولی برای پرسپولیس دست به جیب می‌شود و خلعتبری را به ایران می‌آورد؛ هدیه‌ای برای ارتش سرخی که با رویانیان نیز همچنان بدهکار است! درودگر نیز یک نفر بیشتر نیست. هر چقدر تلاش کند بازهم یک جای کار می‌لنگد ! اما این بار مسئولین استانی و کشوری باید به داد مردم انزلی و باشگاه ملوان برسند؛ خطه‌ای با پتانسیل عالی که با سختی‌های زیادی مواجه هستند. در دولت‌های نهم و دهم ورزشگاه‌های زیادی در شهرهای مختلف کشور ساخته شده یا شروع به ساخت شد.

 

اینکه همه استان‌ها و شهرهای کشور بایستی از حداقل امکانات بهره‌مند باشند جای شک و تردید نیست ولی بهتر است مسئولین ورزش و مقامات دولتی با کار کار شناسی دست به اقدام بزنند و هزینه‌ها را با توجه به خصوصیات مناطق پرداخت کنند. اگر جست‌وجو کنید شهرهای متعددی پیدا می‌کنید که در آنها ورزشگاه‌های ۱۵ هزار نفری ساخته شده یا در حال تکمیل است؛ شهرهایی که اصلا در تیم برتر که هیچ حتی در ۲-۳ دسته پایین‌تر هم تیم و نماینده‌ای ندارند و در مقابل شهری مانند انزلی با این همه طرفدار وقدمتی که در فوتبال ایران عزیز دارد بدون امکانات رها شده است.

 

باز هم تاکید می‌شود جای‌جای ایران اسلامی حق استفاده از حداقل امکانات رفاهی ورزشی را دارند اما باید امتیازاتی خاص قائل شد برای شهرهایی که به صورت جدی‌تر ورزش خاصی را دنبال می‌کنند. انزلی منطقه آزاد تجاری است و حالا که با حکم دکتر حسن روحانی، اکبر ترکان به عنوان مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور منصوب شده بهتر است توجه ویژه‌ای به این شهر و خصوصا تیم پرسابقه و دوست داشتنی ملوان انزلی شده و از محل درآمد‌های این منطقه کمک مناسبی به این باشگاه شود.

 

از طرف دیگر مسئولین استانی نیز باید به دنبال تعیین تکلیف مالکیت باشگاه ملوان و در اختیار گذاشتن استادیوم تختی باشند تا این باشگاه با رفع معایب ورزشگاه بتواند در بالابردن امتیاز کشورمان در کنفدراسیون فوتبال آسیا موثر واقع شود

 

گرفته شده از : سایت رسمی باشگاه ملوان بندر انزلی

منبع: آرمان