تیم ملی اروگوئه شب گذشته در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل به مصاف تیم ملی پرو رفت و موفق […]

تیم ملی اروگوئه شب گذشته در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل به مصاف تیم ملی پرو رفت و موفق شد این تیم را با  ۲ گل لوئیز سوارز، شکست دهد. مهاجم تیم لیورپول گل اول خود را در این بازی از روی پنالتی که خودش آن را برای اروگوئه به دست آورد، به ثمر رساند، هرچند در تصاویر تلویزیونی مشخص شد حرکتی که مدافع پرو روی او انجام داده خطا نبود و داور فریب تمارض سوارز را خورده است.

سوارز نه تنها با فریب داور توانست برای تیم ملی کشور پنالتی بگیرد، بلکه در صحنه‌ای دیگر که با یوتون برخورد کرد آنچنان خودش را به زمین انداخت که داور را متقاعد کند، مستقیماً به بازیکن پرو کارت قرمز نشان داده و حریف را ۱۰ نفره کند.

این مسئله سبب شد سرجیو مارکاریان، سرمربی تیم ملی پرو به شدت به انتقاد از پاتریسیو لوستائو، داور بازی بپردازد. وی اظهار داشت: من نهایت تلاشم را انجام می‌دهم تا مطمئن شوم که این داور در جام جهانی جایی نخواهد داشت، چون شرمم می‌آید بگویم که چه قضاوتی در این بازی داشت. کاری که یوتون انجام داد احمقانه بود. من صحنه‌های بدتر از این را هم دیده‌ام، صحنه‌هایی مثل ضربه زدن بازیکنان با آرنج و شیطنت‌های مداوم آنها را که بازیکنان حریف را عصبی می‌کنند اما این کارها هیچ جریمه‌ای برای آنها در پی ندارد.

لوئیز سوارز یکی از بدسابقه‌ترین بازیکنان تاریخ فوتبال در زمینه تمارض است. البته کارنامه انضباطی او در کل تعریفی ندارد و آخرین مورد آن هم حرکت عجیبی و غریبی بود که فصل گذشته در جریان بازی لیورپول و چلسی با گاز گرفتن بازوی برانیسلاو ایوانوویچ، انجام داد و به سبب آن ۱۰ جلسه محروم شد.

پرو با قبول شکست برابر اروگوئه ۵ امتیاز از آبی‌پوشان آمریکای جنوبی که در جدول مرحله مقدماتی جام جهانی در این منطقه در رده پنجم قرار دارند، فاصله گرفت و شانس‌اش برای صعود به جام جهانی کمتر شد.

 

تسنیم