ملوان در خانه با نتیجه‌ عجیب ۳ بر صفر مقابل گربه سیاهش (سایپا) مغلوب شد تا روزهای تارش تیره‌تر شود. […]

ملوان در خانه با نتیجه‌ عجیب ۳ بر صفر مقابل گربه سیاهش (سایپا) مغلوب شد تا روزهای تارش تیره‌تر شود. با این شکست معلوم شد سایپایی‌ها واقعا گربه سیاه ملوانی‌ها هستند و در هر شرایطی در انزلی امتیاز می‌‌گیرند.

از قبل نیز بازیکنان ملوان می‌‌دانستند مقابل حریف روز سختی را دارند و اگر غفلت کنند بازی را واگذار خواهند کرد. این اتفاق هم افتاد و سایپا در ۳۰ دقیقه ۳ گل به ملوان زد.

در حالی این نتیجه رقم خورد که اسکوچیچ دو تعویض اجباری داشت و جلال رافخایی و مهدی دغاغله دو بازیکن تهاجمی‌اش را به دلیل مصدومیت از دست داد. همین بیرون رفتن عناصر تهاجمی، به سایپایی‌ها اجازه داد تا به راحتی به دروازه ملوان حمله کرده و به گل‌های متعدد برسند.

البته این نتیجه در حالی به دست آمد که اگر مازیار زارع پنالتی تیمش را تبدیل به گل می‌‌کرد نتیجه مساوی می‌‌شد و شاید ملوان مسابقه را نمی‌‌باخت.

فراموش نکنید مدافعان اسکوچیچ نیز اشتباهات مرگباری داشتند و اگر کمی جدی‌تر بازی می‌‌کردند، سایپایی‌ها به راحتی نمی‌‌توانستند به گل‌های پیاپی برسند. با این حال ۸ بازی و ۸ امتیاز و ۶ گل زده و ۹ گل خورده برای این تیم اصلا خوب نیست.

ملوان به جز بحث فنی مشکلات زیادی دارد که خیلی‌ها خودشان را برای باخت این تیم آماده کرده بودند. از مسئولان گرفته تا کسانی که از همان ابتدا دشمن تیم بودند. گروهی که به دلیل منافع شخصی و اختلاف با مدیر عامل و مالک دوست نداشتند ملوان با سرمربی خارجی موفق شود. یک سری دنبال «زدن» درودگر هستند و یک تعداد هم سرمربی را هدف گرفته‌اند. کسی دنبال حمایت نیست و حتی جالب اینجاست نام مربیان امتحان پس داده را نیز مطرح می‌‌کنند!

آری، باید قبول کرد ملوان مشکل فنی دارد و اگر بخواهد با همین نفرات در لیگ ادامه دهد برای سقوط نکردن دست و پا خواهد زد اما واقعیت این است که دراگان اسکوچیچ راه درستی را برای ملوان در نظر گرفته ولی این راه درست برای رسیدن به مقصد نیاز به زمان دارد. دراگان هم در مهره‌چینی مشکل دارد و هم سیستم بازی. البته خیلی از بازیکنان با تجربه‌ مثل فشنگچی هنوز آماتور کار می‌‌‌کنند و جوانان نیز نتوانسته‌اند خودشان را با شرایط تیم هماهنگ کنند. باید پذیرفت اینگونه جوانگرایی در هیچ تیمی جواب نمی‌‌‌دهد و باید سرمربی خارجی را متقاعد کرد که هر چه زودتر فکری به حال تیمش کند. چون تیمی که نیم‌فصل اول امتیازات لازم را جمع نکند کارش در نیم‌فصل دوم سخت‌تر خواهد شد.

همین الان هم کار سخت شده و ملوان باید در ادامه به ترتیب با تیم‌های تراکتورسازی، نفت تهران، فولاد و استقلال روبه‌رو شود که همگی مدعی کسب سهمیه و قهرمانی هستند!

 

 

نود