اختصاصی – مازیار زارع کاپیتان تیم فوتبال ملوان پس از بازی دیروز و جدل هایی که پیش آمد بسیار ناراحت […]

اختصاصی – مازیار زارع کاپیتان تیم فوتبال ملوان پس از بازی دیروز و جدل هایی که پیش آمد بسیار ناراحت و سرخورده به نظر می رسد . وی در گفتگو با “ملوان کلاب” درد و دل هایش را عنوان می کند و می خواهد صحبت هایش بی کم و کاست منتشر شود .

 

 

صحبت های مازیار زارع را بدون دخل و تصرف در ادامه میخوانیم :

 

اول از همه می خواهم از هواداران ملوان واقعی ملوان نه آنهایی که برای فحاشی به استادیوم می آیند ، از ته دل عذرخواهی کنم و بگویم که مقصر این شکست من بودم. اگر آن پنالتی گل می شد مطمئنا جریان بازی عوض می شد و می توانستیم برد بازی را مال خود کنیم . باز هم از همه ی هواداران ملوان که واقعا ملوان را دوست دارند نه اشخاص را عذرخواهی می کنم . امیدوارم مرا ببخشند .

 

این شاید آخرین مصاحبه ی من تا پایان فصل باشد و فقط می خواهم اینجا درد و دل کنم و به عنوان نماینده ی بازیکن ها حرف بازیکنان را به گوش هواداران برسانم . قول میدهم تا آخر فصل دیگر مصاحبه نکنم و مطمئنا باز هم بعد از این صحبت ها جو بیشتر بر علیه من خواهد شد و خیلی ها شاید بیایند مثل دیروز به من فحاشی کنند اما میخواهم حرف هایم را بزنم و اگر دوستان میخواهند همینگونه ادامه دهند اصلا فوتبال بازی نمی کنم چون انگیزه را در من کشتند .

 

واقعا دوست دارم بدانم چه به سر این شهر آمده ؟ چه شده که انقدر راحت چشم در چشم بازیکن می مانند و بدترین فحش ها را می دهند ؟ اصلا ما بدترین بازیکنان ما افتضاح ولی به خدا قسم هرچه داریم در زمین می گذاریم اگر می بینید نمی توانیم بازی دلخواه شما را انجام دهیم برای این است که توان ما همین است ، توان تیم ما همین است بازیکنان هرچه دارند در زمین مسابقه می گذارند ، اعتراض دارید ؟ اعتراض کنید چرا فحاشی می کنید ؟ چرا دقیقه ۳۰ بازی شعار می دهید این ملوان نیست ؟ مگر در سالهای گذشته ملوان برای قهرمانی می رفت ؟ هر سال وضعیت همین بود بهتر نبود ! تازه به جرات می گویم امسال از لحاظ مالی و امکانات از همیشه در وضعیت بدتری قرار داریم ! تازه میفهمم چرا بازیکنان ما تصمیم به رفتن گرفتند هر کس از اینجا رفت برد و ما که ماندیم باختیم ! مگر من پیشنهاد نداشتم ؟ مگر همین جلال رافخایی یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان پیشنهاد نداشت ؟ مگر سعید یوسف زاده پیشنهاد ۹۰۰ میلیونی نداشت ؟ چرا ماند ؟ به خدا با جان و دل ماندند که ملوان را نگه دارند ، ماندند که از جان مایه بگذارند ، وجدان خودتان را قاضی کنید منِ مازیار زارع در این فصل کم گذاشتم ؟ چقدر تفاوت دیدید در بازی هایم چقدر سعی کردم وزن کم کنم و هر روز تلاشم را بیشتر کردم اما یک روز هم روز بد من بود ولی با این وجود تمام تلاشم را کردم ، پنالتی خراب کردم اشتباه کردم اما رونالدو هم پنالتی خراب می کند ،  این باعث می شود کسی روی سکو به خانواده ام چشم در چشم من توهین کند ؟ سکویی که پدرم آنجا نشسته و حالش خراب شود ؟ چشم در چشم من میگویی فلان قدر پولی که گرفتی حرامت باشد ، پولی که نگرفته ام حرامم باشد ؟ کدام پول ؟ مگر بازیکنان تیمهای دیگر پول نمی گیرند ؟ ما که نصف آنها قرارداد می بندیم و باز هم نصف قراردادمان را می گیریم ، کدام پول حرامم باشد ؟ چشم در چشمم می مانی به خانواده ام توهین می کنی ؟ البته این کار عده ی بسیار کمی است ولی باید مشخص شود چه بر سر این شهر آمده که جلال رافخایی و سعید و یوسف زاده و دیگران در شهر خودشان باید توهین بشنوند در حالی که از پیشنهادات سنگین گذشته اند که در انزلی بمانند ؟ منتی نیست اما این برخورد هم صحیح نیست ! این برخورد انزلیچی ها نیست ! من سالها اینجا بازی کردم قبلا وقتی وارد زمین می شدم صد برابر روحیه می گرفتم ، تماشاگر اجازه نمیداد تیم حریف نفس بکشد !

 

کجاست آن انزلی که وقتی بهترین بازیکنان ایران پا به زمین می گذاشتند با فشار سکوها نمی توانستند قدم بردارند و یک توپ را کنترل کنند ! الان برعکس شده بازیکنان خودی در انزلی به همچین شرایطی گرفتار می شوند ! دیروز مهدی شیری و چندتا بازیکنان جوان و حتی با تجربه ی مان از یک کنترل توپ ساده عاجز بودند ، چرا ؟ اما بازیکنان حریف راحت بازی شان را می کردند ! چون انزلی برخلاف سالهای گذشته فشار را روی تیم خودی می آورد تا تیم حریف ! در سالهای گذشته خیالمان راحت بود اگر ضعیف باشیم در خانه با فشاری که هوادار می آورد حتما ۳ امتیاز را می گیریم اما الان چه شده که مهدی رجب زاده بعد از بازی با ملوان مصاحبه می کند که انزلی دیگر مثل گذشته نیست ما قبلا در انزلی نمی توانستیم بازی کنیم و توپ زیر پایمان می آمد بدنمان می لرزید اما الان دیگر سکوهای انزلی قدرت سابق را ندارند ، چه شده که بازیکن حریف همچین مصاحبه ای می کند ؟ من می دانم چون بازیکنان ما قبل از اینکه در انزلی به زمین بیایند از سر و رویشان استرسِ وحشتناک می بارد و وارد بازی می شوند بدنشان از استرس می لرزد ! اما خارج از خانه راحت تر و بهتر بازی می کنند ! چرا در زمین ما تیم حریف گل می زند بازیکنش تشویق می شود ؟ چه شده ؟ من اصلا باورم نمی شود .

 

۳۰ درصد پول پارسال را بخشیدیم امسال هم پول خاصی نگرفتیم کدام باشگاهی در سطح محلات اینگونه تیم داری می کند ؟ ما که حرفی نمیزنیم اما فحش پول نگرفته را هم بخوریم ؟ مگر من به خاطر همین ملوان با کل ایران در نیفتادم ؟ وقتی با پرسپولیس در بیفتی یعنی با کل ایران در افتادی ! بعد این حق من است ؟ اصلا مازیار زارع بد مازیار زارع افتضاح اما دارد تلاش می کند ، بی غیرت نیست کم نمی گذارد ! چرا باید این حرفها را در استادیوم بشنوم ؟ چرا از دقیقه ۳۰ بازی به بازیکن خودی فحاشی می شود بازیکن نمی تواند بازی کند ؟ هوادار ۹۰ دقیقه تشویق کند بعدِ بازی قول می دهم تیم را وسط زمین نگه دارم هرچه دلشان می خواهد به ما بگویند اما وسط بازی تیم را از هم نپاشند ! هوادارای واقعی ملوان در مقابل این مسائل چرا سکوت می کنند در استادیوم ؟ کدام بازیکن حاضر می شود با این شرایط مالی و امکانات به انزلی بیاید ؟

 

خیلی عوض شدند سکوهای ما خیلی! ما هرچقدر هم بد باشیم چطور گذشته یادتان رفته ؟ چطور کسی که پارسال آقای گل شده فحش می شنود ؟ به خدا می خواستم دیروز بعد از بازی مصاحبه کنم که دیگر فوتبال نمی کنم محمد حبیبی نگذاشت بازیکنان نگذاشتند به خدا این کار را می کردم آخر فوتبال ارزش دارد که زن و بچه و خانواده در آن توهین بشنوند ؟ باز هم می گویم منظور من به همه نیست اما این عده از کجا آمده اند ؟ چطور در استادیوم انزلی همچین اتفاقات بی سابقه ای می افتد ؟ این ملوان هر سال وضعیتش همین بوده مگر سالهای پیش قهرمان می شد ؟

 

با پرسپولیس جمعه بازی داریم تازه پنجشنبه حرکت می کنیم از اینجا تا تهران با اتوبوس می رویم بعد می رویم یه هتلی که آبش هم قطع است ! دیگر ببینید چه هتلی است ! آنوقت شب بازی زنگ می زنیم صادق درودگر با هزار بدبختی از اینور و انور پول جور می کند ما را به هتل خوب می برد ! آنوقت باید مقابل تیمی بازی کنیم که تا همینجای فصل نقدا ۱۰،۱۵ میلیارد خرج کرده در حالی که کل خرج ما تا اینجا ۶۰۰ میلیون هم نمی شود ! آنوقت قانون می گوید ما ببریم ؟ کدام تیم اینگونه مشکل ها را در بازی های خارج از خانه دارد ؟ در کرمان هم همین وضعیت درباره ی هتل پیش آمد ! من مقایسه می کنم خودمان را با سایر تیمها ! اما باز هم ما سعی می کنیم تنه بزنیم به همه ی تیمهای متمول ! همین الان سپاهان ۱۲ امتیاز جمع کرده ما ۸ امتیاز ! که یک امتیازمان را کسر کردند ، ۴ امتیاز بیشتر از ما کسب کردند با این همه امکانات ! ما ضعیفیم اما با غیرت همین بچه ها میخواهیم خود را بالا بکشیم کدام مسئول به ما کمک می کند ؟ همه مانده اند تماشایمان می کنند از تیم ما تنها تر در این ایران وجود ندارد دلمان به همین هواداران خوش است ! فوتبال از بیرون زمین شروع می شود در زمین تمام می شود ! فوتبال فقط آن ۹۰ دقیقه نیست ! به من فحش بدید به جلال فحش بدید به سعید فحش بدید به درودگر فحش بدید آخرش چی ؟ واقعا از فوتبال بدم آمده مگر ما نمی توانستیم برویم ؟ حالا که ماندیم حقمان این است ؟ هرکس رفت برد ؟ درست است حق دارید ما داریم فوتبال بازی نمی کنیم بد کار کرده ایم اما به خدا ما همینیم هرچه داریم و نداریم در زمین می گذاریم وقتی نمی شود باید حرمت ها را بشکنیم ؟ الان میگیم درودگر بد ! باشه درودگر بد است ! درودگر برود کی بیاید ؟ در این شرایط چه کسی بیاید ما را نجات دهد ؟ درودگر که دست تنها به هرجایی چنگ می زند به خدا اصلا بحث من حمایت کردن نیست یکی را میخواهیم از خودمان حمایت کند ! اما دیگر از حق نگذریم ! الان کسی می آید بهتر از همین مدیرعاملی کند ؟ اگر می تواند بسم الله ! من خودم هم هزار انتقاد دارم اما واقع بینانه نگاه کنیم نه احساسی بضاعت ما همین است ! انشالله هرطور شده امسال تیم را نگه می داریم ، سال بعد ببینم چه کار می کنند با ملوان ! دیدیم ملوان مالک ندارد به خانه ی هدایتی رفتیم به همراه پژمان خواهش کردیم به ملوان بیاید دست این تیم را بگیرد ! وظیفه ی من بود این کار را بکنم ؟ اما به خاطر ملوان این کار را کردم به خاطر شهرم! با همه ی ایران در افتادم به خاطر شهرم . بعد بنشینید شعار درست کنید یه نیمه شده ملوان گل نزده این ملوان نیست ؟ مگه میشه در انزلی همچین اتفاقی ؟ در استادیوم انزلی ؟ باور کردنی نیست .

 

از طرف همه ی بازیکنان می گویم با این شرایط ما هر بازی که به زمین می آییم استرس وحشتناکی داریم و اگر کاراییمان پایین است با این استرس بدتر هم می شویم در حالی که بیرون خانه راحت تر بازی می کنیم ! من اول فصل هم مصاحبه کردم که اگر مردم حمایتمان نکنند وضعیتمان خطرناک می شود سال سختی داریم ! دلمان را خوش کردیم که تیم جوان شده عوض شده مردم درکمان می کنند حمایتمان می کنند ! اینجوری ملوان نابود می شود باور کنید نابود می شود دل ما به شما خوش بود …

 

تک و تنها تر از این ملوان در هیچ جا وجود ندارد نه یک مسئول به ما کمک می کند نه کسی حال ما را می پرسد ! تنها تر از ملوان باز هم ملوان است . این تک و تنهاترین ملوان ۴۴ سال اخیر است .

این درد و دل من با مردم شهرم بود .

 

 

 

تنظیم : میثم شاهین

 

منبع : ملوان کلاب.نت (www.MalavanClub.Net)