ملوان بعد از شکست خانگی در هفته ششم مقابل ذوب‌آهن خیلی زود به خودش آمد و توانست در هفته هفتم […]

ملوان بعد از شکست خانگی در هفته ششم مقابل ذوب‌آهن خیلی زود به خودش آمد و توانست در هفته هفتم مس کرمان را سه بر یک مغلوب کند.

 

 

 

ملوان بعد از شکست خانگی در هفته ششم مقابل ذوب‌آهن خیلی زود به خودش آمد و توانست در هفته هفتم مس کرمان را سه بر یک مغلوب کند. این پیروزی در حالی به دست آمد که مس بیشتر از ملوان به برد نیاز داشت چون تنها تیمی بوده و هست که پیروزی نداشت. محمود یاوری آنقدر بد نتیجه گرفته بود که می‌دانست اگر ملوان را نبرد جزو اولین مربیانی خواهد بود که حکم اخراجش را صادر می‌کنند. البته دراگان اسکوچیچ نیز همین شرایط را داشت و باید با دستی پر از کرمان بازمی‌گشت.

 

او در این مسابقه اشتباه مسابقات قبلی را تکرار نکرد و به جای اینکه به بازیکنانش بگوید حمله کنند از آنها خواسته بود ابتدا دفاع کرده و بعد از آن به سمت دروازه حریف یورش ببرند. همین اتفاق افتاد و هر سه گل ملوان از این طریق به دست آمد. اسکوچیچ به خوبی متوجه شده بود که مس برد می‌خواهد و از همان ابتدای مسابقه روی به حمله خواهد آورد. او می‌دانست وقتی تیمی تهاجمی بازی می‌کند به راحتی می‌توان به دروازه‌اش رسید.

 

همین اتفاق افتاد و ملوان توانست به آنچه که می‌خواهد برسد. این برد در حالی بدست آمد که ملوانی‌ها در بازی قبلی به همین روش بازی را به ذوب‌آهن واگذار کرده بودند و می‌‌دانستند نباید مجددا آن را تکرار کنند.

 

در بازی با ذوب‌آهن، ملوان حمله کرد ولی این حریف بود که توانست به گل برسد. البته در این مسابقه دروازه‌بان اصفهانی‌ها (کاسپاروف) ستاره زمین بود و نگذاشت دروازه‌اش بیش از یک بار باز شود. جالب است که در دیدار با مس کرمان همین اتفاق برای ملوان افتاد و سرگئی پیشنکو عملکرد قابل قبولی از خود به نمایش گذاشت.

 

تا گلهای به ثمر رسیده تیمش بی‌ثمر نماند. ظاهرا کم‌کم سرمربی خارجی ملوان دارد متوجه می‌شود که در لیگ ایران نباید بی‌مهابا حمله کرد. چون تیم‌هایی که ابتدا گل می‌زنند چندان فوتبال بازی نمی‌کنند و گل زدن به آنها سخت می‌‌شود.

 

در مسابقات قبلی همین اتفاق برای قوی سپید انزلی افتاد و هر موقع که دروازه‌اش باز شد نتوانست آن را جبران کند. اما این بار ابتدا گل زد و توانست گلهای بعدی را به ثمر برساند و سه امتیاز کامل را از آن خود کند. فراموش نکنید پیروزی قبلی ملوان نیز از همین طریق بدست آمد و آنها مقابل استقلال خوزستان گل اول را زدند تا بتوانند برنده از زمین خارج شوند. در هر حال دو مسابقه اخیر ملوان نشان داده امیدواری در این تیم به چشم می‌خورد و می‌شود تا حدودی به تیم دراگان دل بست.

 

البته به شرطی که او نفرات ذخیره‌اش را نیز آماده کند تا بتوانند در مواقع ضروری جای اصلی‌ها را پر کنند. در حال حاضر ملوان در چند پست حساس نفرات ذخیره آنچنانی ندارد که قطعا در ادامه از این بابت آسیب خواهد دید.

 

در پایان هم باید نکته‌ای را به هواداران انزلی‌چی گوشزد کرد که الان تیم نیاز به حمایت دارد. ملوان نه ازآن درودگر است و نه ازآن اسکوچیچ و دیگران… تیم ازآن انزلی‌چی‌هاست و بس .

 

 

منبع: نود.نت