در حالی بارسلونا بدون حضور مسی مقابل مالاگا به پیروزی یک بر صفر رسید که این برد یازدهمین  برد بارسلونا […]

در حالی بارسلونا بدون حضور مسی مقابل مالاگا به پیروزی یک بر صفر رسید که این برد یازدهمین  برد بارسلونا در لالیگا در سیزده  بازی  چهار فصل اخیر محسوب می شود که در آن مسی بازی نمی کرده است.

در  ۴فصل  گذشته و از فصل ۲۰۱۰-۲۰۰۹ بارسلونا در لالیگا  تنها در دوبازی بدون حضور مسی مقابل ویارئال و لاکرونیا به تساوی رسید و در بازی های بعدی به پیروزی دست یافت.  لیونل مسی از سال ۲۰۰۵ در ترکیب اصلی بارسلونا جای گرفته است .اما در همان سال چندین بار مصدومیت های زیادی را متحمل شد.

در فصل ۲۰۰۶-۲۰۰۵ مسی در ۲۲بازی  به میدان نرفت که حاصل عدم حضور او ۱۰برد ، ۷تساوی و ۵باخت بود. در فصل ۲۰۰۷-۲۰۰۶ آمار به میدان نرفتن ستاره آرژانتینی  به ۱۲بازی رسید که از این میان بارسا تنها یک بازی را واگذار کرد و ۶برد و ۵تساوی به دست آورد.  در فصل ۲۰۰۸-۲۰۰۷ در ۹بازی که مسی به میدان نرفت بارسلونا ۴برد ۳تساوی و ۲باخت کسب کرد.

در فصل ۲۰۰۹-۲۰۰۸ که مسی به اوج دوران فوتبال خود رسیده بود هفت بازی فصل لا لیگا را از دست داد که نتیجه آن ۳برد، ۲تساوی و ۲باخت در هفته های آخر بود. در مجموع از سال ۲۰۰۵ تا بازی مقابل مالاگا بارسلونا ۵۹ بار بدون مسی به میدان رفته که حاصل آن ۳۱برد ، ۸ تساوی و ۱۰باخت بوده است.  در لیگ قهرمانان نیز عدم حضور مسی ۱۰ برد و ۲باخت مقابل شاختار دونتسک و بایرن را برای بارسلونا رقم زده است. البته مسی در اکثر بازی های حساس لالیگا و لیگ قهرمانان حضور داشته و کمتر بازی بوده که عدم حضور او به چشم بیاید. با این حال در این چندساله روی کاغذ عدم حضور او برای بارسلونا چندان دردسر ساز نشده است .

 

خانه ورزش