کسر امتیاز در خصوص استقلال و ملوان به قوت خود باقی ماند.   کمیته استیناف در خصوص تجدید نظرخواهی باشگاه […]

کسر امتیاز در خصوص استقلال و ملوان به قوت خود باقی ماند.

 

کمیته استیناف در خصوص تجدید نظرخواهی باشگاه های استقلال تهران ، ملوان بندرانزلی و سایپا البرز نسبت به آرای صادره ی کمیته ی انضباطی رای خود را صادر کرد.

 

به گزارش سایت رسمی فدراسیون، این رای به شرح زیر است:

 

در تاریخ سوم شهریورماه جلسه کمیته استیناف در خصوص رسیدگی به اعتراض سه باشگاه استقلال تهران، ملوان انزلی و سایپا البرز به حکم کسر یک امتیاز از مجموع امتیازات سه تیم در جدول رده بندی لیگ برتر که به دلیل تخلف تماشاگران به جهت فحاشی به داور صادر شده تشکیل شد و پس از بررسی محتویات پرونده ، احکام استیناف به شرح زیر صادر شد.

 

۱-حکم کمیته انضباطی در خصوص باشگاه استقلال دایر به کسر یک امتیاز به لحاظ فحاشی به داور در مسابقه ۱۰ مردادماه مقابل سپاهان تایید و این باشگاه به دلیل پرتاب اشیاء از سوی تماشاگران به داخل زمین به پرداخت مبلغ ۵۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

۲-حکم کمیته انضباطی در خصوص باشگاه ملوان انزلی دایر به کسر یک امتیاز به لحاظ فحاشی به داور در مسابقه ۱۰ مردادماه مقابل داماش گیلان تایید و این باشگاه به دلیل پرتاب اشیاء از سوی تماشاگران به داخل زمین به پرداخت مبلغ ۵۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

۳-حکم کمیته انضباطی در خصوص باشگاه سایپای کرج به لحاظ فقدان سوابق انضباطی در این زمینه دایر بر کسر یک امتیاز  لغو و تنها این تیم به انجام یک بازی به عنوان میزبان در زمین بی طرف محکوم شد.

احکام صادره قطعی است.

 

پس از صدور این رای وکیل باشگاه ملوان در گفتگو با فارس گفت : در مورد کسر امتیاز اعاده دادرسی می‌کنیم و اگر به نتیجه نرسیم به فیفا شکایت می‌کنیم.

 

آرش نجفی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد کسر امتیاز از باشگاه ملوان، گفت: از منظر مقررات حقوقی فیفا رای صادر شده برای کسر امتیاز مخدوش و مردود است. البته گفته شده که سیاست کلی فدراسیون این بوده که با رفتار بد تماشاگران برخورد شود اما این سیاست باید منطبق بر قواعد و قوانین باشد.

 

وی ادامه داد: در قوانین انضباطی فیفا کسر امتیاز فقط در مورد تخلف‌های شدید و غیر قابل جبران انجام می‌شود. بنابراین باشگاه ملوان به این رای اعتراض می‌کند و اعاده دادرسی خواهد کرد و اگر به نتیجه نرسیم به فیفا شکایت می‌کنیم.