با قوت گرفتن شایعه های حضور ویلیان، هافبک خوش تکنیک و برزیلی آنژی ماخاچ قلعه، در لیگ برتر، او به […]

با قوت گرفتن شایعه های حضور ویلیان، هافبک خوش تکنیک و برزیلی آنژی ماخاچ قلعه، در لیگ برتر، او به یکی دیگر از مو فرفری‌های معروف این لیگ خواهد شد. در این مقاله قصد داریم ۱۰ تن از معروفت ترین بازیکنانی که با این مدل مو، که در انگلیسی به (Afro) معروف است، به میدان می‌رفتند را معرفی کنیم.

 

مارونه فلینی


هافبک بلژیکی، خلاق و پر قدرت اورتون که تحت هدایت دیوید مویس به یکی از بهترین هافبک های هجومی لیگ برتر تبدیل شد، و اکنون هم تیم های مطرحی از جمله آرسنال و منچستریونایتد به دنبال به خدمت گرفتن وی هستند، از جمله افرادی است که به خاطر مدل موهای عجیبش معروف است. وی حتی سابقه رنگ کردن موهای بلند و فرفری اش را دارد. معروفیت و محبوبیت او در تیم ملی بلژیک و به دلیل اینکه چند بلژیکی دیگر مدل موهایی شبیه به وی دارند، به حدی رسید که هوادارن تیم ملی این کشور کلاه گیس هایی را شبیه به این مدل تهیه می‌کردند و در بازی هایش بر سر می‌گذاشتند.

 

0oqq26wji7o1qw6n9tdb.jpg

 

 

آلکس سانگ

 

بازیکن پیشین آرسنال که اکنون در بارسلونا توپ می‌زند با این مدل چندین سال برای آرسنال بازی کرد. وی که مدل موهای زیادی را عوض کرد با درآوردن مدل موهایش به این شکل و رنگ کردن آنها به رنگ زرد مورد تمسخر و توجه طرفداران آرسنال قرار گرفت و او معروف شد که زشت ترین مدل مو را در این تیم دارد. تنها کسی که توانست او را از یدک کشیدن این لقب نجات دهد، هم تیمی اش باکاری سانیا بود که مدل موهایش از او نیز عجیب تر بود.

 

tagtye86aq9lwh4s7yx.jpg

 

 

ریو فردیناند

مدافع مستحکم منچستریونایتد انگلستان که یکی از محبوب ترین بازیکنان این تیم نیز به شمار می‌آید در اوایل حضورش در یونایتد موهایش به این صورت بود. معروف است که فردیناند بیش از ۱۹ مدل موی مختلف را بر روی موهایش امتحان کرده است. پس از آنکه وی موهای خود را کوتاه کرد بسیاری بر این باور بودند که این کار به دستور سر آلکس فرگوسن مربی منچستریونایتد انجام شده است. با اینکه صحت این خبر معلوم نیست اما فرگی از آن مربیانی بود که از مدل موهای عجیب خوشش نمی‌آمد و بازیکنان حتی در مورد ظاهرشان سختگیر بود.

 

 

l7zxjsiw58fl5d1.jpg

 

بونیت اَسو اِکوتو

 

اسو اکوتو که در پست دفاع چپ تیم سفید پوش لندنی، تاتنهام بازی می‌کند یکی دیگر از مو فرفری کنونی حاضر در لیگ جزیره است. جالب است بدانید وی گاهی بوسیله مواد آرایشی موهای خود گرچه به زور می‌خواباند. به هر حال به نظر می‌رسد دیدن موهای پف کرده وی بهتر از موهای خوابیده وی است. او اکنون از شرایط خود در تاتنهام راضی نیست و امکان دارد با آمدن کنترائو این تیم را ترک کند.

 

 

cklbo4qguv9kj2uvtflu.jpg

 

 

 

دیوید جیمز

 

دروازه بان با تجربه لیگ برتر که امسال به تیم IBV ایسلند پیوست از آن جمله بازیکنانی است که به خاطر تغییر مدل موهایش، بارها مورد توجه رسانه ها قرارد گرفت. وی زمانی که در تیم پورتموث سنگربانی می‌کرد با تغییر کلی مدل موهایش، تا مدتی سوژه طرفداران فوتبال در انگلستان شد.

 

d4jjl2w9zc7gmzxng1qd.jpg

 

داوید لوئیز

وی که از معدود خوش چهره‌های موفرفری است در دز ژانویه ۲۰۱۱ از بنفیکا به چلسی پیوست و موفق شد به همراه این تیم قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را نیز تجربه کند. این مدافع برزیلی در استمفورد بریج بسیار محبوب است و علاوه بر آن کیفیت بازی خوبی نیز دارد. امسال نیز بارسلونا برای به خدمت گرفتن وی بارها تلاش کرده که تاکنون موفق به جذب وی نشده است. لوئیز که به خاطر چهره و مدل موهایش به یکی از شخصیت های کارتون معروف (Simpson) نسبت داده می‌شود چندان از این مورد ناراحت نیست و بارها گفته است که مدل موهایش را دوست دارد.

 

 

lc7w4723anbdclq37nmv.jpg

 

 

 

ژو

 

او که در یکی از خریدهای مارک هیوز در منچسترسیتی بود با ۱۸ میلیون پوند به این تیم آمد. علیرغم اینکه بسیاری از این مهاجم انتظارات زیادی داشتند وی در سیتی اصلا موفق نبود و تنها یک گل در لیگ برتر برای سیتی به ثمر رساند و پس از آن به اورتون رفت.

 

y30ms6mrcs1zonh4gfql.jpg

 

 

تام هادلستون

وی ابتدا موهایش بسیار کوتاه بود اما هنگامی که در آپریل ۲۰۱۱ دچار مصدومیتی طولانی شد، در صحبت هایی گفت تا هنگامی از مصدومیت برگردد و گل بزند موهایش را کوتاه خواهد کرد و تا آن موقع موهایش رو کوتاه نمی‌کند. همین گفته و طولانی شدن مصدومیتش به همراه عدم کامیابی در گلزنی باعث شد وی تبدیل به یکی از موفرفری‌های لیگ برتر شود.

 

 

gv257j68mp9sxagnqzq.jpg

 

 

گلن جانسون

گرجه او در اوایل حضورش در لیورپول موهای خود را کوتاه کرد اما پیش از آن و در پورتموث یکی از موفرفری های لیگ برتر به شمار می‌آیند. اکنون نیز بعضی اوقات مدل موهایش را تغییر می‌دهد اما برای دوری از حواشی ترجیح می‌دهد موهای خود را کوتاه کند.

 

 

7jpnj5dnribqdm4hay8c.jpg

 

 

جرماینی پننت

بازیکن سابق لیورپول و فعلی وولورهمپتون یکی از کسانی بود که مدل موهای فرفری‌اش معروف به مدل “گولمور” بود. یک شایعه عجیب در مورد مدل موی او مدتی بر سر زبان ها افتاده بود که مدل موهایش به دلیل یک اشتباه در آزمایشگاه الکتریک و به دلیل شک الکتریکی است که به وی وارد شده است. جالب است این شایعه هیچگاه توسط خود پننت تکذیب و یا تایید نشد.

 

 

g67x8quybngrrigkx6.jpg

 

منبع: طرفداری، دیلی میل