ملوان بندرانزلی بعد از سه هفته انتظار بالاخره به آنچه می‌خواست رسید و توانست در خانه، استقلال خوزستان را دو […]

ملوان بندرانزلی بعد از سه هفته انتظار بالاخره به آنچه می‌خواست رسید و توانست در خانه، استقلال خوزستان را دو بر یک شکست دهد این پیروزی در حالی بدست آمد که کادرفنی و بازیکنان قبل از مسابقه خیلی به آن امیدوار بودند چون تیم با بیشترین تغییرات وارد لیگ سیزدهم شده بود و نیاز به زمان داشت تا به هماهنگی لازم برسند.

ملوان در هفته چهارم تیمی را شکست داد که در سه مسابقه گذشته‌اش باخت نداشت و شاگردان عبداله ویسی لیگ را برخلاف انتظار با نتایج قابل قبولی شروع کرده بودند. در هر حال دراگان اسکوچیچ خیلی زود با جا به جا کردن شاگردانش در سه مسابقه قبلی توانست در دیدار با استقلال ترکیب ایده‌الش را شناخته و با فوتبالی تماشاگرپسند سه امتیاز ارزشمند را کسب کند.

این مربی خارجی برخلاف بومی‌ها که با توجه به نام‌ها تیمشان را ارنج می‌کنند اعتقاد عجیبی به جوانان دارد و هر کسی که آماده باشد در ترکیب قرار می‌‌دهد. او در هفته اول از حسن اشجاری استفاده کرد اما دید اصلا آماده نیست. همین آماده نبودن باعث شد اشجاری حتی از لیست ۱۸نفره نیز خط بخورد تا حساب کار دستش بیاید. مهدی دغاغله نیز همین شرایط را داشت و بعد از عمل آپاندیس نتوانست خودش را آماده کند. او هم بر روی نیمکت رفت تا متوجه شود برای فیکس شدن هنوز کار دارد.

سال گذشته سرگئی پیشنکو هر چقدر اشتباه کرد و گلهای بچگانه خورد باز هم محمد احمدزاده از او بعنوان دروازه بان ثابت استفاده کرد که خیلی عجیب بود! ولی دراگان اسکوچیچ خیلی زود متوجه شد این دروازه‌بان نیاز به نیمکت‌نشینی دارد تا بیشتر تلاش کند.

امیرحسین فشنچگی هم از این قاعده مستثنی نبود و بعد از نیمکت‌نشینی توانست به ترکیب اصلی برسد. البته او کمی مصدومیت داشت و نمی‌توانست به فکر فیکس بودن باشد. هر چند فشنچگی هنوز هم آمادگی لازم را ندارد و اگر با همین روند پیش برود به زودی به نیمکت باز خواهد گشت. دراگان با جوانانش نیز همین برخورد را می‌کند و سعید عزت‌اللهی پدیده لیگ گذشته را نیز نیمکت نشین کرد چون در اردوی تیم‌ملی نوجوانان حضور داشت و نتوانست خودش را با سایر نفرات هماهنگ کند.

اسکوچیچ از ایگور ویتسر بازیکن خارجی‌اش که با تایید خودش به انزلی آمده به طور فیکس استفاده نمی‌کند تا این هافبک نیز متوجه شود کار سختی در پیش دارد.در کل مربی خارجی ملوان تا هفته چهارم نمره قبولی گرفته و نتایجش هم بد نبوده است. اما او باید این را بداند تیمش هنوز با تیم‌های بزرگی مثل سپاهان، استقلال، پرسپولیس و حتی فولادخوزستان روبرو نشد تا عیارش مشخص شود. قطعا بازیکنان جوان در این مسابقات حساس باید خودشان را ثابت کنند که دیدار جمعه هفته جاری با پرسپولیس این آزمایش را پیش روی آنها قرار می‌دهد.

 

 

منبع: روزنامه ی ورزشی نود