داوران: – علیرضا فغانی ، حسن کامرانی فر ، سعید زارع و غلامرضا جباری   علیرضا فغانی از سال ۱۳۸۴ […]

داوران:

– علیرضا فغانی ، حسن کامرانی فر ، سعید زارع و غلامرضا جباری

 


علیرضا فغانی از سال ۱۳۸۴ در حال قضاوت در لیگ برتر بوده و آخرین درجه داوری اش بین المللی (۲۰۰۸) است. فغانی از سال ۱۳۷۴ که مدرک درجه ۳ خود را اخذ کرد فعالیت حرفه ایش در زمینه داوری را آغاز کرده است. فغانی در رشته زبان انگلیسی و تا مقطع کارشناسی تحصیل کرده است و در حال حاضر به عنوان کارمند شهرداری فعالیت می کند. وی در لیگ برتر ۵۰ بار قضاوت کرده است و در طول دوران داوری خود از ۱۹۳ کارت زرد و ۱۰ کارت قرمز استفاده کرده است .

ناظر داوری:

– حسین خوشخوان

محرومان:

مصدومان:

– علی رمضانی ، نیما دلاوری (ملوان) – رضا حقیقی (پرسپولیس)

رتبه فعلی:

– ملوان در حال حاضر احتساب ۱ امتیاز کسر شده با ۴ امتیاز در رده یازدهم قرار دارد و با برد می تواند تا رده سوم صعود کند، در صورت عدم کسب امتیاز خطر سقوط تا رده پانزدهم وجود دارد.

آخرین دیدار:

– ملوان بندرانزلی ۲ – ۱ استقلال خوزستان

–  سایپا ۱ – ۰ پرسپولیس


نتایج تمامی دیدار های دو تیم در لیگ برتر:

ملوان ۲۷.۳% این مسابقات را با برد(۶)، ۴۱% را با مساوی(۹) و ۳۱.۷% را با شکست(۷) پشت سر گذاشته است.


عکس نوشت :

عکس فوق مربوط به دیدار پرسپولیس و ملوان در دوره هشتم لیگ برتر در تهران می باشد که با نتیجه ۲ بر ۰ به صعود ملوان به پایان رسید، گل های ملوان را در این دیدار علیرضا رمضانی و محمد حیدری به ثمر رساندند.


مصاحبه :

-دراگان اسکوچیچ در نشست خبری پیش از بازی با پرسپولیس، با بیان این که تیمش روز به روز بهتر می‌شود، اظهار کرد: ما لیگ را با شکست شروع کردیم، اما روز به روز بهتر می شویم . برای بازی فردا هم آماده‌ایم. پرسپولیس نیز تیم خوب و قابل احترامی است، ولی سعی می‌کنیم که شانس خودمان را داشته باشیم. محروم و مصدومی هم نداریم .وی همچنین درباره این که با بهترین خط دفاعی لیگ بازی می‌کند، عنوان کرد: باید ببینیم که فردا چه می‌شود. راهکار ما مهم نیست، بلکه حریف از اهمیت بیشتری برخوردار است، ولی ما به شکل یک تیم هستیم. هر تیمی هم در دنیا نقاط ضعف و مثبت خودش را دارد، ما برای گلزنی برنامه داریم و برای برد آمده‌ایم. اما می‌توانم بگویم که بهترین خط دفاعی‌ها هم همیشه مشکل دارند.

– جلال رافخایی مهاجم ملوان پیش از دیدار با پرسپولیس گفت: “خدا را شکر که بالاخره برای تیم گلزنی کرده ام با این حال می دانم که به اندازه کافی شارژ نیستم و هنوز به خاطر مصدومیت فصل قبل با روز های اوجم فاصله دارم. وی ادامه داد: امیدوارم از این هفته به بعد شرایط تیم تغییر کند و من بتوانم تأثیر بیشتری روی روند کار تیم داشته باشم. هر چند این هفته مقابل پرسپولیس بازی سختی داریم ولی می توانم با گلزنی به  این حریف صاحب نام روحیه خود و کل تیم را بالا ببرم.”

– “امیرحسین فشنگچی نیز درباره این دیدار گفت: “ملوان نشان داده بازی به بازی بهتر می‌شود. در دیدار قبلی مقابل استقلال خوزستان بازی خوبی به نمایش گذاشتیم و چند موقعیت گل به دست آوردیم که منجر به گل هم شد. وی افزود: بازی با پرسپولیس در ورزشگاه آزادی سخت است اما اگر خوب کار کنیم برد پرسپولیس دور از انتظار نیست. ملوان این توانایی را دارد که پرسپولیس را در زمین خودش شکست دهد.”


بازیکنان حاضر در اردو:

سرگئی پاشنکو ، آرمین رحیم زاده ، ایمان صادقی ، احمد آهی ، احمد مهدی زاده ، عزیز معبودی ، سعید سالارزاده ، سیامک کورروشی ، سهیل رحمانی ، مازیار زارع ، سعید یوسف زاده ، محمد پور رحمت الله ، مهدی شیری ، سید جلال رافخایی ، مهدی دغاغله ، شاهین ثاقبی ، اسماعیل صمدی ، محسن یوسفی ، امیر حسین فشنگچی و ایور وایتسر .


ترکیب احتمالی:

سرگی پاشینکو ، احمد مهدی زاده ، سعید سالارازده، احمد آهی، امیرحسین فشنگچی ، سعید یوسف زاده، مازیار زارع(C)، شاهین ثاقبی، محسن یوسفی، مهدی شیری و سید جلال رافخایی.


آمار دو تیم در بازیهای خارج و داخل خانه ی خود در این فصل :

آمار دو تیم در این فصل برد مساوی باخت گل زده گل خورده امتیاز
پرسپولیس ۲ ۰ ۰ ۳ ۰ ۶
ملوان در خارج از خانه
۰ ۱ ۱ ۰ ۱ ۰

 

عملکرد دو تیم در ۵ بازی آخر خود در لیگ برتر این فصل :


آمار دو تیم در ۵ بازی آخر برد مساوی باخت گل زده گل خورده امتیاز
ملوان ۱ ۲ ۱ ۲ ۱ ۵
پرسپولیس ۲ ۱ ۱ ۳ ۱ ۷

 

رو در رو :

– آخرین دیدار دو تیم در تهران چهارشنبه ۱۱  اردبهشت ۱۳۹۱ در ساعت ۱۹:۱۵ از هفته سی و سوم مسابقات لیگ برتر و به قضاوت احمد صالحی، حسین طالقانی و سعید قاسمی برگزار شد که در پایان ملوان با نتیجه ۱ بر صفر نتیجه را واگذار کرد، تک گل بازی را کریم انصاریفرد به ثمر رساند. جواد شیرزاد و پژمان نوری از ملوان و امیرحسین فشنگچی  و رضا حقیقی از پرسپولیس کارت زرد دریافت کردند. ملوان در پایان هفته سی و سوم با ۴۰ امتیاز در رده  دوازدهم جدول قرار گرفت.


– ملوان که در هفته های پایانی ضعیف و بی انگیزه  به کار خود ادامه می داد برای دومین بار در آن فصل مغلوب پرسپولیس شد، بازی های دو تیم همیشه پر سر و صدا و جذاب بود اما این دیدار در درون زمین هیچ چیزی نداشت.


آفساید :

– مازیار زارع در بازی فردا مهره کلیدی ملوان خواهد بود، هواداران ملوان امیدوارند زارع که دوباره به شرایط خوب گذشته خود برگشته بتواند با بازی خوب خود در درون زمین جواب توهین های هواداران پرسپولس در دیدار های اخیر دو تیم را بدهد!

– امیرحسین فشنگچی بازیکن فصل قبل پرسپولیس که از سوی علی دایی از این تیم کنار گذاشته بود باید رو در روی هم تیمی های سابقش قرار بگیرد، مطمئنا او تمام تلاش خود را خواهد کرد تا به دایی ثابت کند در رد کردن او اشتباه کرده است.

– ملوان تاکنون ۶ در لیگ برتر بار موفق به برد پرسپولیس شده که  ۴ دفعه آن در تهران بوده است، پرسپولیس هم ۵ بار در تهران ملوان را شکست داده است.

– ملوان ۱۴ بار در تهران موفق به گشودن دروازه پرسپولیس شده و در مقابل ۱۷ گل نیز دریافت کرده است.

– انتخاب داور دیدار نیز جای سوال دارد! فغانی که در دیدار فینال جام حذفی قضاوت پر حرف و حدیثی داشت باز هم در تهران قضاوت دو تیم پرسپولیس و ملوان را بر عهده دارد، آن هم با کنم حسن کامرانی فر!


به نظر شما در این دیدار چه نتیجه ای حاصل خواهد شد؟! نظر خود را درباره نتیجه و ترکیب تیم با ما و سایر دوستان در میان بگذارید.


مرتضی صیاد چپری


منبع : ملوان کلاب.نت (www.MalavanClub.Net)