رافخایی گل زد، ملوان برنده شد و استقلال خوزستان باخت تا سه خانه خالی دیگر از جدول رده بندی پر شود

رافخایی گل زد، ملوان برنده شد و استقلال خوزستان باخت تا سه خانه خالی دیگر از جدول رده بندی پر شود

 

سایت گل-

 

گل ها: سیدجلال رافخایی (۴۴) مازیار زارع (۸۷- پنالتی) ابراهیم صالحی (۸۹)

 

هفته چهارم لیگ برتر- ورزشگاه تختی انزلی

 

داور: اشکان خورشیدی

 

اخطار: امیرحسین فشنگچی، سعید سالارزاده و محسن یوسفی (ملوان) ادریسا ترائوره و مهدی نظری (استقلال)

 

تماشاگر: پنج هزار نفر

 

 

 

ملوان انزلی: مهدی رحیم زاده، احمد آهی، سید احمد مهدی زاده، سعید سالارزاده، امیرحسین فشنگچی، مازیار زارع، سعید یوسف‌زاده، محسن یوسفی، شاهین ثاقبی (۶۵- اسماعیل صمدی)، مهدی شیری و سیدجلال رافخایی (۷۵- ایور ویتزر).

 

سرمربی: دراگان اسکوچیچ

 

 

 

استقلال صنعتی خوزستان: فابیو کاروالیو، محمد طیبی (۶۰- میلاد میداودی)، سهراب بختیاری زاده، رامتین سلیمان زاده، مهدی نظری، عادل کلاه کج، ادریسا ترائوره، ایمان مبعلی، مهدی خیری(۷۶- ابراهیم صالحی)، شاهرخ شمس و مهدی چاه کوتاه زاده (۶۸- علی بیگدلی).

 

سرمربی: عبدالله ویسی

 

 

 

ملوان انزلی در حالی از استقلال صنعتی پذیرایی می کند که دو تیم شمال و جنوب ایران، شرایط متفاوتی دارند.

 

ملوان تا این هفته موفق به کسب پیروزی نشده؛ در حالی که آبی های اهواز یکی از تیم هایی هستند که هنوز شکست را در لیگ سیزدهم تجربه نکرده اند. داور مسابقه هم شب گذشته تغییر کرد و اشکان خورشیدی جایگزین محسن قهرمانی شد!

 

 

 

نیمه نخست:
ملوان بازی را تهاجمی آغاز کرد و در همان ثانیه های ابتدایی، دو بار تا مرز گلزنی پیش رفت اما بار نخست ضربه رافخایی به خارج رفت و در صحنه بعدی، ضربه رافخایی پس از برخورد به تیر دروازه استقلال صنعتی تبدیل به گل نشد.

 

بعد از این صحنه ها بازی متعادل شد. استقلالی ها با پاس های کوتاه و بازیگردانی ایمان مبعلی تا پشت محوطه جریمه میزبان پیش می رفتند. این حملات به جز دو مورد که آبی پوشان فرصت گلزنی یافتند و توسط طیبی و چاه کوتاه زاده هدر رفت، در اکثر اوقات پشت محوطه جریمه ملوان قطع می شد. در سوی دیگر میدان، ملوانی ها بعد از قطع حملات استقلالی ها با بازی مستقیم پشت مدافعان تیم مهمان چشم به نفوذهای رافخایی داشتند تا در نهایت از روی یک ضربه شروع مجدد در آخرین دقیقه نیمه نخست به گل رسیدند.

 

 

 

نیمه دوم:
در این نیمه بازی سرعت بیشتری پیدا کرد. عبدالله ویسی برای جبران گل خورده، دست به تغییرات هجومی در تیمش زد و استقلالی ها خط دفاع ملوان را تحت فشار قرار دادند. از جمله شانس های گلزنی آبی پوشان، ضربه ایستگاهی مبعلی بود که تیر افقی دروازه میزبان را لرزاند. آن ها در اوج حملات خود گل دوم را خوردند و سپس یکی از گل ها را جبران کردند.

 

ملوانی ها هم ضمن حفاظت از دروازه خودی، روی ضدحملات در صدد رسیدن به گل دوم بودند. در دقیقه ۵۷ شوت سنگین رافخایی از پشت محوطه جریمه به تیر افقی دروازه استقلال خورد و در نهایت در حالی که استقلالی ها برای زدن گل مساوی تلاش می کردند، یک پنالتی برای ملوان رقم خورد تا با گل زارع، پیروزی سپیدپوشان تثبیت و تک گل دقایق پایانی استقلالی ها بی ثمر شود.

 

 

 

شرح گل ها:

 

۱-۰ (ملوان): ارسال فشنگچی از روی یک ضربه شروع مجدد با اشتباهات متوالی مدافعان استقلال در دفع توپ همراه شد تا در نهایت سیدجلال رافخایی که در نقطه کور بازیکنان استقلال جاگیری کرده بود، توپ را از زیر دستان کاروالیو به تور دروازه ملوان برساند.

 

 

 

۲-۰ (ملوان): خطای رامتین سلیمان زاده روی محسن یوسفی یک ضربه پنالتی برای ملوان به همراه داشت. مازیار زارع در غیاب رافخایی پشت توپ ایستاد و گل دوم را زد.

 

 

 

۲-۱ (استقلال): کرنر ارسالی ایمان مبعلی با ضربات متوالی بازیکنان استقلال همراه شد تا در نهایت ابراهیم صالحی با ضربه سر، توپ را از خط دروازه عبور دهد.

 

 

 

بازیکن برتر:

 

سیدجلال رافخایی طی مدت زمان حضورش در میدان دوندگی زیادی داشت و ضمن زدن یک گل روحیه بخش برای ملوان، دوبار تیر دروازه استقلال را لرزاند.

 

 

 

اتفاقات ویژه:

 

۱) داور مسابقه شب قبل از بازی تغییر کرد و خورشیدی جایگزین قهرمانی شد.

 

۲) تعداد بلیت های فروش رفته در بازی ملوان و استقلال ۲۰۸۳ قطعه اعلام شد؛ در حالی که حدود پنج هزار تماشاگر در ورزشگاه حضور داشتند.

 

۳) طلسم گل نزدن های ملوان در لیگ سیزدهم بالاخره شکسته شد و سیدجلال رافخایی اولین گل ملوانی ها را زد.

 

۴) ملوان انزلی اولین پیروزی فصل را دشت کرد و استقلال اولین باخت را متحمل شد. استقلالی ها برای اولین بار در این فصل گل اول بازی را دریافت کردند و در نهایت باختند.

 

۵) هواداران ملوان، اولین پیروزی فصل را با این شعار جشن گرفتند: «قوی سپید خزری-ملوان بندرانزلی»