آیا استقلال خوزستان موفق به کسب نخستین پیروزی خارج از خانه خواهد شد یا ملوانان به ناکامی‌های هفته‌های آغازین در نتیجه‌گیری و گلزنی پایان می‌دهند؟

آیا استقلال خوزستان موفق به کسب نخستین پیروزی خارج از خانه خواهد شد یا ملوانان به ناکامی‌های هفته‌های آغازین در نتیجه‌گیری و گلزنی پایان می‌دهند؟

نویسنده : کاوه چلمبری

سایت گل- در روز دوم هفته چهارم سیزدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران (جام خلیج‌فارس) تیم‌های ملوان بندرانزلی و استقلال خوزستان به مصاف یکدیگر می‌روند .


آبی‌های اهواز پس از پیروزی خانگی دو بر صفر در برابر ذوب‌آهن در هفته نخست و تساوی امیدوارکننده خارج از خانه در برابر مس در هفته دوم، در هفته سوم در خانه در برابر سایپا متوقف شدند. شاگردان عب (عبدالله ویسی) که تیمی بومی را راهی لیگ سیزدهم کرده‌ است، می‌خواهند خود را به عنوان شگفتی‌ساز لیگ سیزدهم معرفی کنند. این تیم که تا کنون نتایج قابل قبولی را با توجه به نخستین حضورش در لیگ برتر کسب کرده‌ است در صدد تداوم شکست‌ناپذیری خود در این رقابت‌هاست. استقلال صنعتی خوزستان در این دیدار که در انزلی برگزار می‌شود بازی سختی را در برابر قوی سپید انزلی که از امتیاز میزبانی بهره می‌برد، خواهد داشت .

 

 

در سوی دیگر ملوانی قرار دارد که در این فصل سنت‌شکنی کرده و برای نخستین بار از یک مربی خارجی به نام دراگان اسکوچیچ در راس کادر فنی خود استفاده کرده است. ملوانی‌ها که از وضعیت مالی مناسبی برخوردار نیستند در سه هفته نخست نتوانسته‌اند از لحاظ نتیجه گیری انتظار هواداران پرشور خود را برآورده کنند. هواداران از نحوه بازی تیم محبوب خود راضی هستند اما بی‌صبرانه در انتظار اولین پرواز خانگی کالاگان‌ها (قوهای سپید) نشسته‌اند .

 

 

ملوانان در هفته نخست در قم برابر صبا با یک گل از روی نقطه پنالتی شکست خوردند، در هفته دوم در مصاف با داماش به تساوی بدون گل دست یافتند و در هفته سوم نیز در تهران برابر راه‌آهن به همین نتیجه رضایت دادند. این تیم در سه بازی گذشته خود تاکنون موفق به گلزنی نشده و نزدیک به ۲۰۰ روز از آخرین پیروزی‌اش در لیگ برتر می‌گذرد .

 

 

هم‌اکنون در جدول رده‌بندی رقابت‌های لیگ برتر، تیم استقلال خوزستان با پنج امتیاز در رده هفتم است و ملوان با توجه به کسر یک امتیاز از این تیم با یک امتیاز در جایگاه سیزدهم جدول قرار دارد.

 

 

ضمن این‌که محرومیت محسن قهرمانی بعد از دیدار پرسپولیس و تراکتورسازی به پایان رسیده و او بعد از دو هفته غیبت در بندرانزلی، دیدار ملوان و استقلال خوزستان را سوت می‌زند.

 

باید دید جدال آبی‌های صنعتی خوزستان و قوی سپید انزلی در هفته چهارم به سود کدام یک پایان خواهد یافت. آیا استقلال خوزستان موفق به کسب نخستین پیروزی خارج از خانه خواهد شد یا ملوانان به ناکامی‌های هفته‌های آغازین در نتیجه‌گیری و گلزنی پایان می‌دهند؟ این دیدار از ساعت ۱۹:۴۵ دقیقه عصر فردا ( یکشنبه) در ورزشگاه تختی انزلی آغاز می‌شود

 

منبع : سایت گل