همیشه شماره ۱۰ در تیم های فوتبال شماره ای منحصر به فرد بوده و به ستارگان تیم های ملی و […]

همیشه شماره ۱۰ در تیم های فوتبال شماره ای منحصر به فرد بوده و به ستارگان تیم های ملی و باشگاهی تعلق داشته است.

 

دیه گو مارادونا،میشل پلاتینی،زیکو،لوتار ماتئوس،لیونل مسی ،زین الدین زیدان و بسیاری از ستاره های دنیای فوتبال همواره با این شماره محبوب در میادین باشگاهی و ملی دیده می شدند.


به گزارش گل ، شماره ۱۰ های لیگ برتر در دوره سیزدهم هم باید جزو ستاره های این لیگ باشند اما فعلا و با وجود سپری شدن دو هفته از فصل جدید اکثر آنها کاری از پیش نبرده اند .
در بین شماره ۱۰ های لیگ برتر امسال تقریبا این شماره به مهاجمان اختصاص پیدا کرده و تنها سه تیم راه آهن، فولاد و فجر سپاسی این شماره محبوب را به بازیکنانی در پست های دیگر داده اند.


استقلال:امسال سیاوش اکبرپور شماره ۱۰ آبی ها را به تن خواهد کرد .فصل قبل میداودی در نیم فصل اول این شماره را به تن می کرداما در نیم فصل دوم ۱۰ آبی ها خالی ماند.


استقلال صنعتی خوزستان:میلاد میداودی هر جا که باشد ۱۰ را روی هوا می قاپد .اینجا که شهر خودش و تیم خودش به حساب می آید و ظاهرا در این تیم بازیکنی شایسته تر از او برای انتخاب این شماره وجود ندارد.


پرسپولیس:غلامرضا رضایی برای چهارمین فصل پیاپی شماره ۱۰ سرخ ها که متعلق به بازیکنان بزرگی بوده را به تن می کند و البته ئدر این دو هفته چندان در حد این شماره نبوده است.


تراکتورسازی:سعید دقیقی وقتی به تراکتور رفت که با جدایی لوپز شماره ۱۰ خالی مانده و او هم روی هوا این شماره محبوب را قاپید.وقتی انصاری فر هم به تراکتور پیوست دقیقی ۱۰ را به او نداد.


داماش:ظاهرا سند شماره ۱۰ داماش شهر باران به نام سید رضا(افشین) چاووشی خورده است.


ذوب آهن:در این تیم اصفهانی هم دو سه سالی است اسماعیل فرهادی با شماره ۱۰ بازی می کند و ظاهرا مدعی دیگری ندارد.


راه آهن:امسال بهادر عبدی هم کاپیتان تیمش شده هم شماره ۱۰ را به تن می کند تا انتظارات از او بالا برود.هر چند بهادر در دو هفته اخیر خوب کار کرده.


سایپا:ظاهرا امیدوارکننده ترین بازیکن نارنجی های البرز بهترین شماره را هم برداشته.سجاد شهباززاده که در بازی اول تیمش گل زد باز هم می تواند یکی از خوب های لیگ و ستاره تیمش باشد.


سپاهان:امسال شماره ۱۰ سپاهانی ها به آرش افشین مهاجم گریزپا و خرید جالب آنها رسید.شماره ای که در چند سال گذشته متعلق به حسین پاپی بود.


صبای قم:فعلا بهترین شماره ۱۰ لیگ یک مهاجم ۳۷ ساله به نام غلامرضا عنایتی است که در هر دو بازی گل زده .عنایتی را قبلا در همین صبا با شماره ۱۰ دیده بودیم اما او سابقه بازی با شماره های ۹،۱۱ و ۱۷ را هم دارد.


فجر سپاسی:با بازگشت شاغلام پیروانی به تیم محبوبش سیامک کوهنورد هم بعد از یک فصل جدایی و حضور در نفت آبادان به فجر برگشت و شد ستاره تیمش .


فولاد:عجیب ترین شماره ۱۰ لیگ سیزدهم عبدالله کرمی مدافع میانی فولاد است که شماره ۵ خودش را به مهدی بدرلو هافبک دفاعی جدیدشان داده و خودش ۱۰ می پوشد.


گسترش فولاد:تبریزی ها این شماره خاص را به ایمان موسوی مهمترین خرید لیگ برتری شان داده اند.


مس کرمان:بهترین گلزن تیم کرمانی در فصل گذشته یعنی مصطفی شجاعی امسال می خواهد با شماره مخصوص ستاره ها آقای گل لیگ شود.آیا می تواند؟


ملوان:شماره ۱۰ قوی سپید باز هم تعلق می گیرد به آقای گل لیگ ،سیدجلال رافخایی.رافخایی را زمانی با شماره ۴ در خط حمله و دفاع ملوان دیده بودیم.


نفت تهران:رضا نوروزی دوباره می خواهد آقای گل لیگ باشد.امسال همه دوباره روی شماره ۱۰ نفت تهران که در فولاد با همین شماره مصدوم شد حساب باز کرده اند.