سرمربی تیم فوتبال راه آهن پس از تساوی تیمش برابر ملوان گفت: دو سه سال بود که ملوان در تهران یک بر صفر راه آهن را می‌برد و گلش را هم جلال رافخایی می‌زد.

 

 

سرمربی تیم فوتبال راه آهن پس از تساوی تیمش برابر ملوان گفت: دو سه سال بود که ملوان در تهران یک بر صفر راه آهن را می‌برد و گلش را هم جلال رافخایی می‌زد.

 

 

 

 

 

 

 

 

منصور ابراهیم‌زاده پس از تساوی تیمش برابر ملوان در نشست خبری حاضر شد و گفت: ابتدا عید فطر را پیشاپیش تبریک می‌گویم و درباره بازی به یک نکته اشاره می‌کنم. این بازی از یک نظر با بازی هفته پیش ما با سایپا شباهت داشت. سایپا سه سال بود که در خانه خودش به راه آهن می‌باخت و این مسئله بار مثبت روانی برای ما ایجاد کرده بود. در بازی امشب این مسئله برعکس بود چون دو سه سال بود که ملوان در تهران یک بر صفر راه آهن را می‌برد و گلش را هم جلال رافخایی می‌زد.

به نقلاز ایسنا، وی ادامه داد: ما در این بازی تلاش کردیم که با این ذهنیت مقابله کنیم و همان طور که دیدید چند بار صاحب موقعیت شدیم که در یکی از بهترین‌هایش مجتبی شیری توپ را به دیرک دروازه زد.

سرمربی راه آهن در ادامه گفت: ‌اگر می‌خواهیم در کوران مسابقه‌ها باشیم باید از حداقل فرصت‌ها استفاده کنیم. گل‌های ما برابر سایپا به عدد سه رسید چون تعداد فرصت‌های گل‌مان زیاد بود. امشب هم می‌توانستیم به گل برسیم اما از فرصت‌هایمان استفاده نکردیم.

ابراهیم‌زاده افزود: اگر راه آهن می‌خواهد بالای جدول باقی بماند باید از نظر روحی و روانی آماده باشد و کاملا درک کند که باید از همه فرصت‌ها استفاده کند. امیدوارم که در بازی‌های آینده با تلاش بازیکنان این مشکل را حل کنیم.

در ادامه خبرنگاری از ابراهیم‌زاده پرسید که دلیل بازی نکردن وحید طالبلو آماده نبودن او از نظر روحی یا فنی است؟ ابراهیم‌زاده در پاسخ به این سوال ابتدا چندین ثانیه مکث کرد که مکث او باعث خنده حضار شد و سپس گفت: من از شما می‌پرسم که آیا حامد فلاح‌زاده که امشب بازی کرد مشکلی داشت؟ این سوال شما مربوط به یک رسانه‌ای است که چندین بار از من پرسیده و حالا از زبان شما می‌شنوم.

وی ادامه داد: من در هر بازی فقط از یک دروازه‌بان می‌توانم استفاده کنم. اما هر دو دروازه‌بان تیم من خوب کار می‌کنند و تمرین‌های خوبی انجام می‌دهند. در نهایت این نظر من است که از کدام‌شان استفاده کنم. اما پرسشی که شما از من می‌پرسید، برای من سوال‌برانگیز است.

در ادامه خبرنگار دیگری از ابراهیم‌زاده پرسید که آیا تساوی تیمش در این بازی خط بطلانی بر ذهنیت بازیکنانش مبنی بر اینکه همیشه از ملوان شکست می‌خورند، کشیده است و آیا این بازی نقطه عطفی برای راه آهن خواهد بود یا خیر؟ وی در پاسخ گفت: ما در این بازی از حریف بهتر بودیم و بازی بیشتر دست ما بود. نقطه عطف بازی این می‌توانست باشد که نگذاریم ملوان و در راس آن رافخایی کاری از پیش ببرد و خودمان هم از موقعیت‌هایمان استفاده کنیم. مسئله ذهنیت بازیکنان چیزی است که خیلی وقت‌ها رسانه‌ها دنبال می‌کنند و بازی‌ها را تحت تاثیر آن قرار می‌دهند. ای کاش این قیاس‌ها را کمتر و پیگیری پیشرفت تیم‌ها را بیشتر کنیم. ما به دنبال این هستیم که بازیکنان‌مان هدفمندتر کار کنند.

آخرین سوال را خبرنگاری از ابراهیم‌زاده این گونه پرسید: در نیمه اول شاهد بودیم که فاصله بین خط هافبک و دفاع تیم‌تان زیاد بود و به همین دلیل حریف موقعیت‌های گل زیادی کسب کرد.

ابراهیم‌زاده در پاسخ به این سوال گفت: اتفاقا در نیمه اول دفاع و هافبک ما به هم نزدیک بودند و در عوض فاصله هافبک‌ها و خط حمله ما زیاد بود. اگر موقعیت‌های حریف را هم بررسی کنید، خواهید دید که این موقعیت‌ها به دلیل ناهماهنگی مدافعان ما به دست آمد.