خبرگزاری تسنیم: کمیته انضباطی آرای خود را در خصوص تخلفات تماشاگران ۳ تیم لیگ برتری صادر کرد.

خبرگزاری تسنیم: کمیته انضباطی آرای خود را در خصوص تخلفات تماشاگران ۳ تیم لیگ برتری صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، با توجه به اینکه تاکنون تنبیهات در نظر گرفته شده برای تماشاگران متخلف، موثر واقع نشده و از میزان فحاشی و اهانت در ورزشگاه کم نشده است کمیته انضباطی حکم به کسر امتیاز از ۳ باشگاه لیگ برتری داد.

 

براساس این گزارش، در بازی سایپای البرز – راه آهن، تماشاگران تیم سایپا نسبت به داور فحاشی کردند که کمیته انضباطی یک امتیاز از تیم سایپا کم کرد.

 

همچنین در بازی ملوان بندرانزلی – داماش گیلان به خاطر فحاشی طرفداران ملوان، یک امتیاز از تیم ملوان کسر شد. ضمن اینکه تیم داماش به خاطر رفتار تماشاگران خود محکوم به پرداخت ۳ میلیون تومان جریمه شد. افشین ناظمی، سرمربی تیم داماش هم به دلیل عملکرد مثبت در آرام‌سازی سکوهای تیم داماش، مورد تقدیر قرار گرفت و ۳ میلیون تومان به وی پرداخت می‌شود. این رای مربوط به حوادث داخل ورزشگاه است و چنانچه تخلف و یا حوادثی بعد از مسابقه رخ داده باشد فعلا کمیته انضباطی اطلاعی ندارد.

 

در بازی استقلال – سپاهان اصفهان نیز به دلیل رفتار ناشایست نسبت به داور از سوی تماشاگران تیم استقلال، یک امتیاز از این تیم کسر شد.

 

علاوه بر کسر یک امتیاز از تیم استقلال، میرشاد ماجدی، سرپرست این تیم به دلیل مصاحبه علیه داوری ۲ میلیون تومان جریمه شد و جواد نکونام، مهدی رحمتی و امیری قائم مقام باشگاه به دلیل مصاحبه‌های تحریک آمیز بعد از مسابقه مورد تذکر کتبی قرار گرفتند که در صورت تکرار، تنبیهات شدیدتری برای‌شان در نظر گرفته می‌شود. در عین حال آندرانیک تیموریان به دلیل عکس‌العمل جوانمرادانه نسبت به رفتار زشت تماشاگران استقلال و مصاحبه درباره حمایت از داور، مورد تقدیر قرار گرفته و ۳ میلیون تومان پاداش برای این بازیکن در نظر گرفته شد.

 

کمیته انضباطی اعلام کرد رای ۳ باشگاه فوق در خصوص کسر امتیاز قابل تجدید نظرخواهی است و در سایر بخش‌ها (جریمه‌های مالی، تذکر و تشویق) قطعی و لازم الاجراست.

 

گفتنی است از این پس کسانی که جریمه می‌شوند تا زمانی که جرایم خود را پرداخت نکنند، حق بازی ندارند و در حمایت از تیم داوری از هفته سوم رقابت‌های لیگ برتر به بعد اگر اقدامی از سوی تماشاگران هر تیمی علیه داوران صورت گیرد، تیم‌ها با کسر امتیاز مواجه می‌شوند.