داوران:

– تورج حق وردی، مجید ویشگاهی، حمیدرضا رحیمی، حمید حاج ملک

 

داوران:

– تورج حق وردی، مجید ویشگاهی، حمیدرضا رحیمی، حمید حاج ملک

 

 

حق وردی از سال ۱۳۸۵ در حال قضاوت در لیگ برتر بوده و آخرین درجه داوری اش ملی (۱۳۸۴) است. او از سال ۱۳۷۷ که مدرک درجه ۳ خود را اخذ کرد فعالیت حرفه ایش را آغاز کرده است. وی داری مدرک کارشناسی رشته تربیت بدنی است و در حال حاضر به عنوان دبیر ورزش فعالیت می کند.

 

ناظر داوری:

– محمد پیروزرام


محرومان:

– احمد آهی از ملوان – محمد مختاری از داماش


مصدومان:

علی رمضانی و سیامک کوروشی از ملوان – سروش نیا از داماش


رتبه فعلی:

– ملوان در حال حاضر بدون امتیاز در رده دوزادهم جدول رده بندی قرار دارد و در صورت کسب هر ۳ امتیاز دیدار می تواند در بهترین حالت تا رده سوم صعود کند، اگر ملوان نتواند در این دیدار موفق به گرفتن امتیاز شود خطر سقوط تا رده آخر تهدیدش می کند.


آخرین دیدار:

– صبای قم ۱ – ۰ ملوان بندرانزلی

– داماش ۱ – ۱ سایپای کرج


نتایج تمامی دیدار های دو تیم در لیگ برتر:


 

ملوان ۳۳.۳۳% این مسابقات را با برد(۴)، ۵۸.۴% را با مساوی(۷) و ۸.۳% را با شکست(۱) پشت سر گذاشته است.


عکس نوشت :عکس فوق مربوط به دیدار ملوان و داماش گیلان در دوره نهم لیگ برتر در انزلی می باشد که با نتیجه ۱ بر ۱ به پایان رسید، تک گل ملوان را در آن دیدار سید جلال رافخایی از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند.


مصاحبه مربیان:


– “دراگان اسکوکیچ در مورد دربی روز پنج‌شنبه گفت: ما هر کاری می‌کنیم که در این بازی پیروز شویم و من در دربی‌های زیادی حضور داشته‌ام و دربی‌های زیادی را هم برده‌ام. به گزارش فارس ، وی در مورد اینکه برای موفقیت در دربی به چه عواملی نیاز دارد، گفت: باید قوی بازی کنیم. زیاد نمی‌خواهم در مورد استراتژی تیم ملوان در این بازی صحبت کنم فقط همین را می‌گویم که در دربی گیلان تهاجمی بازی می‌کنیم.”

–  جلال رافخایی مهاجم ملوان نیز درباره این دیدار گفت: ” بازی رشت و انزلی همیشه جو خاصی داشته است و به اینکه دو تیم چه جایگاهی دارند ربطی ندارد . امیدوارم بتوانیم در انزلی این بازی را با موفقیت پشت سر بگذاریم . من تمام تلاشم را می کنم تا بتوانم دستورات مربی را انجام دهم و اگر خدا بخواهد در موقعیت گلزنی قرار بگیرم تا بتوانم اولین گل فصلم را در این دربی بزنم .”


ترکیب احتمالی:

سرگی پاشینکو ، حسن اشجاری ، سعید سالارازده، نیما دلاوری، سید احمد مهدی زاده ، سعید یوسف زاده، مازیار زارع(C)، شاهین ثاقبی، محسن یوسفی، مهدی شیری و سید جلال رافخایی.


آمار دو تیم در بازیهای خارج و داخل خانه ی خود در این فصل :

آمار دو تیم در این فصل برد مساوی باخت گل زده گل خورده امتیاز
ملوان ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰
داماش در خارج از خانه
۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰

 

عملکرد دو تیم در ۵ بازی آخر خود در لیگ برتر این فصل :


آمار دو تیم در ۵ بازی آخر برد مساوی باخت گل زده گل خورده امتیاز
ملوان ۰ ۰ ۱ ۰ ۱ ۰
داماش ۰ ۱ ۰ ۱ ۱ ۱

 

رو در رو :– آخرین دیدار دو تیم در انزلی سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۱ در ساعت ۱۵:۳۰ از هفته بیست و چهارم مسابقات لیگ برتر و به قضاوت احمد صالحی، رضا سخندان و حمیدرضا کنعانی برگزار شد که در پایان ملوان با نتیجه ۳ بر ۱ هر سه امتیاز بازی را کسب کرد. مازیار زارع و جواد شیرزاد از ملوان و محمدرضا مهدوی، هادی سهرابی، ابوذر رحیمی و محمد آبشک از داماش با کارت زرد داور مواجه شدند و حسین رودباریان به دلیل خطالی پنالتی در دقیقه ۹۰ از زمین بازی احراج شد. گل های ملوان در این دیدار را سید جلال رافخایی (دقیقه۸)،(دقیقه ۹۳ پنالتی) و پویا نزهتی (دقیقه ۷۶) به ثمر رساندند و تک گل داماش توسط سعید حلافی (دقیقه ۹۶) به دست آمد.  ملوان با کسب آن سه امتیاز در پایان هفته بیست و چهارم  با ۳۵ امتیاز در رده ششم جدول قرار گرفت.


– با اینکه این بازی در شرایط جوی نامناسبی برگزار شد اما شاید بتوان آن را بهترین عملکرد ملوان در فصل قبل دانست که متاسفانه تا انتهای لیگ دیر شاهد همیچین نمایشی نبودیم، در انتهای بازی هواداران تیم داماش که از باخت سنگین تیم و عملکرد بد مدافغ برزیلی شان بسیار عصبانی بودند با شکستن صندلی های ورزشگاه تختی انزلی و پرتاب آنها به داخل زمین اعتراض خود را نسبت به شکست سنگین در دربی نشان دادند! البته این سبک اعتراض پس از شکست در دربی گیلان پیشینه تاریخی دارد!


آفساید :


– بلیط های مسابقات لیگ برتر با افزایشی ۶۷% از ۳۰۰۰ تومان به ۵۰۰۰ تومان افزایش پیدا کرد و این در شرایطی است که  امکانات و تسهیلات برای هواداران همچنان مانند سال های گذشته می باشد، مطمئنا این افزایش قیمت ها بر میزان حاضرین در ورزشگاه های کشور تاثیر منفی خواهد گذاشت.


– ملوانان تاکنون دوبار در انزلی و دو بار در رشت داماش (استقلال،پگاه) را شکست داده اند و در مقابل داماشی ها تنها یک بار موفق به برد در انزلی شده اند و تاکنون نتوانسته اند در رشت ملوان را شکست دهند.


– پر گل ترین بردها در دربی نیز از آن ملوانی ها با نتیجه ۳ بر ۰ در دوره چهارم لیگ برتر و ۳ بر ۱ در دوره  دوزادهم لیگ برتر می باشد و پر گل ترین تساوی نیز با نتیجه ۲ بر ۲ در دور برگشت چهارمین دوره لیگ برتر به ثبت رسیده است.


– سید چلال رافحایی با به ثمر رساندند ۴ گل بهترین گلزن ملوانی ها در دربی می باشد و در آن سوی میدان هیچ بازیکنی از داماش تاکنون نتوانسته ۲ گل در دربی به نام خود ثبت کند.


ملوان بی شک پرطرفدارترین تیم گیلان می باشد و در تمامی نقاط گیلان می توان نشانه هایی که از عشق مردم به ملوان را دید . شایسته نیست که این خیل عظیم هواداران رشتی ملوان به چوب آن عده از هواداران داماش که در فرهنگ هواداری هیچ تیمی نمیگنجند رانده شوند.


– اکنون پس از ۸۴ روز دوباره قوی سپید ایران از آشیانه خود در انزلی آماده پرواز می باشد و هواداران ملوان مدت هاست که منتظر همچین لحظه ای هستند تا با تشویق های کوبنده خود مسیر را برای آغاز اوج گیری هموار تر کرده و لرزه بر تن حریفان بیاندازند. فراموش نکنید!!! سپیـــد پوش بیایید.

 

با برد ملوان شب بندر رویایی خواهد شد…


به نظر شما در این دیدار چه نتیجه ای حاصل خواهد شد؟! نظر خود را درباره نتیجه و ترکیب تیم با ما و سایر دوستان در میان بگذارید.

 

 

 

مرتضی صیاد چپری


منبع : ملوان کلاب.نت (www.MalavanClub.Net)