فابیو کاپلو در گفت‌و‌گو با سایت فیفا از پایان دوران قدرت‌نمایی فوتبال اسپانیا خبر داد. سرمربی ۶۷ ساله تیم ملی […]

فابیو کاپلو در گفت‌و‌گو با سایت فیفا از پایان دوران قدرت‌نمایی فوتبال اسپانیا خبر داد.

سرمربی ۶۷ ساله تیم ملی فوتبال روسیه در گفت و گو با سایت فیفا می گوید:
ایتالیا در بازی نیمه‌نهایی جام کنفدراسیون‌ها برابر اسپانیا با سه مدافع بازی کرد و فضاهای میانه زمین اسپانیا را کاملا پوشش داد: “آنها نشان دادند که چگونه می‌شود اسپانیا را مهار کرد. بازی ایتالیا برابر اسپانیا درسی برای تمام مربیان بود که نشان داد چگونه می‌شود اسپانیا را مهار کرد. ایتالیا برابر اسپانیا کمتر از توپ‌های بلند استفاده کرد و بازی فشرده‌ای را در مقابل خط هافبک قوی اسپانیا به نمایش گذاشت.”

فابیو کاپلو با انتقاد از صحبت‌ها درباره سیستم‌های مختلف فوتبال ادامه داد: “این صحبت‌ها قدیمی است. به نظر من سیستم‌ مدرن فوتبال ۱-۹ است.”

فابیو کاپلو همچنین ادامه داد: “سه انقلاب بزرگ در فوتبال رخ داده است. در دهه هفتاد آژاکس با بازی پرسینگ و خط آفساید موفق بود. سپس در دهه‌های هشتاد و نود میلان در اوج بود و اکنون بارسلونا است که در فوتبال انقلاب ایجاد کرده است. آنها نشان داده‌اند که چگونه می‌توان توپ را نگه داشت و چگونه تمام نفرات تیم در دفاع شرکت کنند.”

فابیو کاپلو در پایان درباره به پایان رسیدن دوران اوج بارسلونا گفت: “معمولا هر ۱۵ سال یک بار یک تیم در فوتبال اروپا سرآمد می‌شود. بارسلونا تازه چند سال است که توانسته خود را به اوج برساند. بنابراین باید کمی منتظر بمانیم تا ببینیم سرنوشت آنها چه می‌شود.”

 

منبع: ایسنا