وکیل ۹ بازیکن طلبکار باشگاه ملوان گفت: کمیته انضباطی اعلام کرده حکمی برای رفع تعلیق باشگاه‌های بدهکار صادر نکرده است. […]

وکیل ۹ بازیکن طلبکار باشگاه ملوان گفت: کمیته انضباطی اعلام کرده حکمی برای رفع تعلیق باشگاه‌های بدهکار صادر نکرده است.

سیامک میرزازاد اظهار داشت: زمانی که خبر توافق هفت باشگاه بدهکار منتشر شد، تعجب کردم زیرا در این جلسه هیچ نماینده‌ای از جمع طلبکاران این هفت باشگاه حضور نداشت و فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ که در واقع باید اجراکننده رأی کمیته انضباطی باشند بی‌توجه به حکم رکن قضایی فدراسیون این تفاهم‌نامه را امضاء کرده‌اند.

به گزارش فارس، این وکیل دادگستری تصریح کرد: من همین امروز به کمیته انضباطی فدراسیون رفتم و می‌خواستم بدانم چرا حکم تعلیق باشگاه بدهکار لغو شده است که مسئولان کمیته انضباطی به من اعلام کردند هیچ نامه یا حکمی برای رفع تعلیق این هفت باشگاه بدهکار صادر نکرده‌اند. این در حالی است که طبق آرای کمیته انضباطی که رکن قضایی است باید توسط سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال که رکن اجرایی هستند اجرا شود.

 

وکیل بازیکنان طلبکار ملوان افزود: پیش از این باشگاه ملوان به ما اعلام کرده بود که ۶۵ درصد از مطالبات شما آماده است و برای دریافتش به سازمان لیگ مراجعه کنید که ما وقتی به سازمان لیگ مراجعه می‌کنیم مسئولان سازمان لیگ می‌گویند این نامه دستور پرداخت نیست. این یک پیشنهاد برای صلح است و ما پس از آن دوباره به کمیته انضباطی می‌آییم. طبق قانون هم ما باید با کمیته انضباطی طرف باشیم اما در حال حاضر بعد از توافق باشگاه‌های بدهکار بدون حضور طلبکاران ما بین فدراسیون و سازمان لیگ پاسکاری می‌شویم. در حال حاضر درخواست داریم که سازمان لیگ حداقل مبالغی را که ملوان بابت حق پخش و تبلیغات محیطی طلبکار است را به نفع طلبکارانش توقیف کند.

ملوان، ذوب‌آهن، تراکتورسازی، استقلال، پرسپولیس، صبای قم و مس کرمان هفت باشگاه بدهکار بودند که کمیته انضباطی آنها را تعلیق کرده بود اما در جلسه ۲۹ تیرماه در فدراسیون فوتبال این باشگاه‌ها تفاهم‌نامه‌ای برای پرداخت مطالبات امضاء کردند که از سوی مسئولان فدراسیون عنوان شد، با امضای این تفاهم‌نامه باشگاه‌های بدهکار رفع تعلیق شدند و می‌توانند در لیگ برتر شرکت کنند.