اختصاصی – پدیده ی ۱۷ ساله ی لیگ دوازدهم فوتبال ایران با وجود سن کم هم با تجربه بازی می کند و هم با تجربه سخن می گوید . بی شک او آینده ی فوتبال ایران است و باید سالها ستاره ای درخشان در آسمان کم ستاره ی فوتبال کشور باشد . پایگاه اینترنتی هواداران ملوان بندرانزلی “ملوان کلاب” گفتگویی را با سعید عزت الهی ترتیب داد که می توانید در ادامه آن را مطالعه نمایید .

اختصاصی – پدیده ی ۱۷ ساله ی لیگ دوازدهم فوتبال ایران با وجود سن کم هم با تجربه بازی می کند و هم با تجربه سخن می گوید . بی شک او آینده ی فوتبال ایران است و باید سالها ستاره ای درخشان در آسمان کم ستاره ی فوتبال کشور باشد . پایگاه اینترنتی هواداران ملوان بندرانزلی “ملوان کلاب” گفتگویی را با سعید عزت الهی ترتیب داد که می توانید در ادامه آن را مطالعه نمایید .

 

 

ملوان کلاب : سعید جان از وضعیت خودت بگو ؟

 

من به دلیل حضور در اردوی تیم ملی خیلی دیر به جمع بازیکنان اضافه شدم و تمرینات کمی را نسبت به سایر بازیکنان با تیم داشتم . من یک هفته قبل از بازی با صبا به انزلی آمدم و سرمربی تیم هم خواستند که در بازی با صبا حضور داشته باشم . تا بازی داماش در خدمت ملوان هستم و یک روز بعد از بازی می بایست به اردوی تیم ملی بروم .

 

ملوان کلاب : بازی صبا چطور بود ؟ هوا هم بسیار گرم بود .

 

اولین بازی بود و با توجه به تغییراتی که داشتیم نا هماهنگی هایی به وجود آمد که فکر می کنم طبیعی بود ، در آن گرمای طاقت فرسا ۱۰ نفره شدن تیم در دقایق ابتدایی بازی واقعا باعث شد اذیت شویم و فشار زیادی به تیم وارد شد . اما باز هم همه ی بچه ها دوندگی زیادی داشتند و یک موقعیت خوب گلزنی هم خودم داشتم که نتوانستم به گل تبدیل کنیم . فکر می کنم سرمربی تیم هم پس از این دیدار بیشتر به ترکیب مورد نظرش نزدیک شد و نقاط ضعف را شناسایی کرد .

 

ملوان کلاب : در تیم ملی معمولا زیاد گل می زنی .

 

در تیم ملی پشت دو مهاجم بازی می کنم به همین دلیل زیاد در موقعیت گلزنی قرار می گیرم اما در ملوان با توجه به پست بازی ام که هافبک دفاعی از دروازه دور هستم .

 

ملوان کلاب : خودت دوست داری هافبک دفاعی بازی کنی یا نفوذی ؟

 

برای من فرقی نمی کند و فوتبالیست باید برای بازی در هر پستی که سرمربی از او بخواهد آماده باشد . اما خودم در پست هافبک هجومی راحت تر هستم .

 

ملوان کلاب : در هفته ی دوم باید به مصاف داماش برویم ، نظرت در مورد این بازی چیست ؟ فصل گذشته هم در این بازی از ابتدا به میدان رفتی .

 

من پیش از بازی ای که فصل گذشته مقابل داماش به میدان رفتم فقط از تلویزیون این بازی را دیده بودم و حس می کردم جو سنگینی حاکم باشد و فصل گذشته در بازی این را از نزدیک و در جریان بازی دیدم . به هر حال با توجه به اینکه ملوان معمولا در تاریخ بازیهای بین این دو شهر برنده ی سنتی است فشار هواداران به این دلیل روی ما بیشتر است و غیر از برد نتیجه ی دیگری را نمی پذیرند که این مسئولیت ما را سنگین تر می کند . اما خوب من وقتی درون زمین می روم دیگر ذهنم درگیرِ حواشی بیرون از زمین نیست برعکس خیلی از بازیکنان هم سن و سال خودم که میبینم بسیار به این مسائل توجه می کنند . من تمام فکر و ذکرم معطوف جریانِ مسابقه است و در اختیار تیم هستم و به مسائل حاشیه ای توجهی ندارم . فکر می کنم بازیکن می تواند با بازی اش همه چیز را در زمین ثابت کند . امسال هم مثل همیشه این بازی حساس است مخصوصا برای من که جوسازی های بسیاری علیه ام شد بعد از انتخاب به عنوان پدیده ی سال .

 

ملوان کلاب : با توجه به سن و سال کمی که نسبت به بقیه بازیکنان داشتی و اولین سال حضورت در لیگ برتر را تجربه می کردی انتخاب دور از انتظار هم نبود .

 

شما شک نکنید اگر برای مثال جهان عالیان از سپاهان به این عنوان می رسید این جو سازی ها ایجاد نمی شد اما چون انزلیچی هستم این صحبت ها به میان آمد . جهانبخش یکی از دوستان خوب من است و اصلا این مسائلی که مطرح می شود مهم نیست ، من سعی می کنم در زمین فوتبال خودم را ثابت کنم و این مقام ها نباید باعث شود مدیران یک باشگاه با نامه زدن و بیانیه دادن های مختلف حساسیت بین دو شهر را بیشتر کنند به جای اینکه در آستانه ی این بازی از آن بکاهند . راه درازی را در فوتبال پیش رو دارم و می خواهم به جاهای خیلی بالاتری برسم و اگر خدا خواست در این بازی به میدان رفتم در زمین بازی توانایی هایم را نشان خواهم داد .

 

ملوان کلاب : کار با دراگان اسکوچیچ چطور است ؟

 

من تا حالا با یک مربی خارجی کار نکرده بودم و برای من خیلی تازگی دارد چون هر دفعه که به تمرین می رویم تمرین جدیدی را برای بازیکنان برنامه ریزی کرده است . یکی از خصوصیات جالب تمریناتش این است که ممکن است در یک جلسه ی تمرینی یک هدف خاصی را دنبال کند اما برای رسیدن به آن هدف تمرین ثابتی را در نظر نمی گیرد و ۴،۵ نوع تمرین متنوع به بازیکنان می دهد که این موجب می شود بازیکنان خسته نشوند و تمرینات یکنواخت نباشد . فکر می کنم ایشان دیدِ فوتبالی بسیار خوبی دارند و نکاتی که گوشزد می کنند بسیار آموزنده است .

 

 

ملوان کلاب : از وضعیتت در تیم ملی بگو در آستانه ی جام جهانی نوجوانان .

 

خوشبختانه وضعیتم در تیم ملی بسیار خوب است . هدف ما در جام جهانی قرار گرفتن جزو ۴ تیم برتر است و با تمرینات سختی که داشتیم پتانسیل رسیدن به این مهم را نیز داریم . باور کنید گاهی اوقات فشارِ  تمرینات ما در تیم ملی نوجوانان دو برابر تمریناتمان در ملوان است . بعد از چند ماه حضوری که در تیم ملی داشتم نزدیک به ۵،۶ کیلو وزن کم کردم . تنها مشکلمان بازیهای دوستانه کمی است که داریم و با وجود صعود به جام جهانی تنها یک اردو در روسیه و یک اردو در امارات داشتیم در حالی که در دور قبل که نوجوانان به جام جهانی رفتند چندین و چند اردوی خارج از کشور رفتند .

 

ملوان کلاب : از حضور مهدی مهدوی کیا در کنار تیم ملی چطور استفاده می کنی ؟

 

مهدی مهدوی کیا اسطوره ی بی چون و چرای فوتبال ما است و واقعا به بچه ها کمک می کند . گاهی اوقات می شد که ۸ صبح در اردو با ما بیدار می شد تا تنها تمرین ضربات ایستگاهی با ما کار کند که واقعا ارزشمند است و فکر نمی کنم خیلی از بازیکنان در سطح او حاضر باشند همچین کاری انجام دهند .

 

ملوان کلاب : قراردادت را با ملوان تمدید کردی ؟ ظاهرا بعد از جام جهانی از ملوان جدا خواهی شد ؟

 

قراردادم را تمدید نکردم بلکه قرارداد مالی بستم چون ۲ سال دیگر با باشگاه قرارداد دارم اما قرارداد مالی نداشتم ، اما خوب مبلغ قراردادم هم بسیار بسیار کمتر از آن چیزی است که فکرش را بکنید اما من عاشق ملوان هستم و به خاطر مردم شهرم و آقای درودگر اینگونه قرارداد بستم . می توانید از باشگاه سوال کنید که کمترین مبلغ پیشنهادی که این فصل داشتم ۴۰۰ میلیون بود . حال قرار شده است که پس از جام جهانی در مورد ترانسفر شدنم تصمیم گرفته شود . صحبتهایی در مورد هامبورگ و روبین کازان بود که به بعد موکول شد . باشگاه استقلال نیز بارها با باشگاه تماس گرفت حتی آقای قلعه نوعی با پدرم صحبت کردند اما در حال حاضر بهترین مکان برای پیشرفت تیم مورد علاقه ی خودم ملوان است  حتی اگر بعد از جام جهانی ترانسفر شدم تمام فکر و ذکرم ملوان است چون عاشق پیراهن سفید این تیم هستم .

 

ملوان کلاب : بدون تعارف یکی از نگرانی های هواداران ملوان این است که سعید عزت الهی از مسیر پیشرفتش در فوتبال منحرف شود و از موفقیت هایی که به دست می آورد زود راضی شود . چون نمونه های زیادی در انزلی اینگونه دیده شده ، ستاره هایی که خیلی زود خاموش شدند .

 

همین که مردم نگران آینده ی من هستند افتخار بزرگی برای من محسوب می شود ، به هر حال این مسائل به شخصیت و ظرفیت انسان مربوط می شود و فکر می کنم باید ظرفیت پیشرفت و بزرگ شدن را داشت . می شود چند بازی کرد اسمی برای خود دست و پا کرد و بعد در خیابان برای همه قیافه گرفت که همان ها که تا دیروز تشویقت می کردند دشمنت شوند . اما انجام چند بازی و معروف شدن سقف آرزوهای من نیست ، من به خیلی بیشتر از اینها فکر می کنم .

 

ملوان کلاب : چرا شماره ی ۷ را انتخاب کردی ؟

 

دوست داشتم ۸ که شماره ی پدرم هست را بپوشم اما خوب آقا حسن که بزرگتر تیم هستند این شماره را برداشتند و من ۷ را گرفتم .

 

ملوان کلاب : بازیِ کدام بازیکن خارجی و ایرانی را می پسندی ؟

 

سبک بازی اینیستا و مجتبی جباری را خیلی دوست دارم .

 

ملوان کلاب : کدام تیم های خارجی را دوست داری ؟

 

رئال مادرید را دوست دارم ، بین تیمهای ملی هم دلم با برزیل است اما سبک بازی اسپانیا را بسیار می پسندم .

 

ملوان کلاب : صحبت پایانی ؟

 

خوشجال هستم که دوباره هواداران ملوان را پنجشنبه در استادیوم می بینم و امیدوارم مانند فصل گذشته ما را حمایت کنند و از حواشی دوری کنند که این بهترین راه برای نتیجه گرفتن تیم است . امیدوارم با کسب سه امتیاز بازی دل هواداران را شاد کنیم .

 

 

 

میثم شاهین

 

منبع : ملوان کلاب.نت (www.MalavanClub.Net)