ملوان در حالی قدم به لیگ می گذارد که بزرگترین تغییرات را در نیمکت خود می بیند و پس از شکل گیری این تیم یک مربی غیر بومی سکان هدایت این تیم را بر عهده گرفته است

ملوان در حالی قدم به لیگ می گذارد که بزرگترین تغییرات را در نیمکت خود می بیند و پس از شکل گیری این تیم یک مربی غیر بومی سکان هدایت این تیم را بر عهده گرفته است

دوباره سوت قطار لیگ برتر به صدا در آمده تا تمامی تیم سوار بر آن یک فصل رویایی را با اشک ها و لیخندها داشته باشند در این میان قرعه اولین بازی برای صبا و ملوان به نام همدیگر افتاده تا این دو تیم در اولین بازی لیگ سیزدهم به دیدار هم بروند. قرار گرفتن در اولین هفته در برابر یکدیگر با توجه به تغییراتی که دو تیم در ترکیب خود انجام داده اند همانند یک هندوانه در بسته در این روزهای گرم تابستان می ماند و تا دو تیم در مقابل یکدیگر قرار نگیرند عیارشان مشخص نمی شود.
بازگشت حاجی مایلی
لیگ برتر بدون حاجی مایلی اصلا صفا ندارد و هرگاه او در لیگ حاضر نباشد گویا لیگ نمک سر سفره را کم دارد. صبایی ها که فصل گذشته هزینه زیادی را انجام داده بودند و نتوانسته بودند آن نتیجه دلخواه را بگیرند قرار گرفتن در رده ۱۰ جدول شاید آن چیزی نبود که خیلی ها از صبایی که نماینده ایران در لیگ قهرمانان بود انتظار داشتند. این فصل با تکیه بر جوانگرایی مایلی کهن سعی کرده اند هم از یک مربی بازیکن ساز کمک استفاده کنند و هم هزینه هایشان را کاهش دهند. مایلی کهن همانند همیشه در کنار خود فریاد شیران را می بیند که یار همیشگی او محسوب می شود و در اولین بازی تیمش باید در مقابل هم استانی هایش قرار بگیرد.
امان از بی پولی
یکی از تیم هایی که بیشترین بازیکن جداشده و کمترین بازیکن ورودی را داشته صبای قم است. آنها ۱۰ بازیکنشان را از دست داده اند و فقط ۵ بازیکن را جذب کرده اند که کفه ترازو در بازیکن های جدا شده از این تیم بسیار سنگین تر از بازیکنان ورودی است. صبا نیز همانند ملوانان ترجیح داده بیشتر بر روی داشته هایش تکیه کند و همانند فصل گذشته زیاد ولخرجی نکند. بازیکنانی چون میلاد نوری، رامین رضائیان، حامد لک، بختیاری زاده، ویکروم، رزاقی راد، بهمن طهماسبی جزء بازیکنان اصلی صبا بود که از این تیم جدا شدند و در ازای این بازیکنان جدا شده از این تیم بتوان رضا عنایتی و امرایی را جزء بازیکنان و خریدهای اصلی این تیم در بازار نقل و انتقالات دانست.
مشکلات گذشته و تغییرات جدید
ملوان در حالی قدم به لیگ می گذارد که بزرگترین تغییرات را در نیمکت خود می بیند و پس از شکل گیری این تیم یک مربی غیر بومی سکان هدایت این تیم را بر عهده گرفته و اسکوچیچ پس از اختلافات روزهای پایانی لیگ بین احمد زاده و باشگاه اولین مربی غیر بومی این تیم لقب بگیرد. همچنین پس از مدت ها دیگر خبری از پیشگاه هادیان که حدود ۳۰ سال بر روی نیمکت ملوان بود خبری نیست و از جمع مربیان گذشته فقط حبیبی بر روی نیمکت ملوان می نشیند. البته ملوان مدل ۹۲ یک تشابه با ملوان فصل گذشته دارد و آن چیزی جز بی پولی نیست که گریبان آنها را در چند سال اخیر بدجوری گرفته است.
همه تفاوت های ملوان
ملوانان در این فصل تغییرات زیادی را در ترکیب خود انجام دادند و ۱۲ بازیکن از این تیم بار سفر را بستند و در ازای آن ۱۰ بازیکن جدید به این تیم اضافه شدند. ملوانان در این فصل در پست هایی که دچار ضعف شدید بودند اولویت را به بازیکنان فصول گذشته یا امیدهایشان دادند. از مهم ترین بازیکنان خروجی های آنها باید به پژمان نوری، اولادی، نزهتی و تامینی اشاره کرد که در فصل گذشته شاکله اصلی ملوان را تشکیل می دادند. در سوی دیگر قوهای سپید سعی کردند تا با به خدمت گرفتن بازیکنان چون اشجاری، دغاغله، مهدی شیری، محسن یوسفی، فشنگچی هم تعادل را برقرار کنند و هم ضعفشان را پوشش دهند.
پیش بینی
پیش بینی نتایج آن هم در اول فصل کمی عجولانه به نظر می رسد تیم با چهره های جدید وارد میدان می شوند و این کار را خیلی سخت تر می کند اما تجربه نشان داده در هفته های اول نباید زیاد به دنبال بازی دیدنی یا نتایج خاص بود. پس از یک دوره سخت بدنسازی چند بازی باید صبر کرد تا تیم ها خودی نشان دهند.

منبع :‌سایت گل