بالاخره لیگ سیزدهم نیز فرا رسید تا دوباره هیجان و استرس کل جامعه فوتبالی کشور بالاخص مردم انزلی را فرا بگیرد . باز هم شور و غوغا در استادیومهای پیر کشور برپا شده و تب فوتبال همه مردم را فرا خواهد گرفت .

بالاخره لیگ سیزدهم نیز فرا رسید تا دوباره هیجان و استرس کل جامعه فوتبالی کشور بالاخص مردم انزلی را فرا بگیرد . باز هم شور و غوغا در استادیومهای پیر کشور برپا شده و تب فوتبال همه مردم را فرا خواهد گرفت .

 

 

انصافاً در این روزهای تعطیلی لیگ احساس خلاء میکردیم و انگار زندگیمان چیزی کم داشت ! گویی این اضطراب و استرس جزء جدا نشدنی از زندگی همه ما شده و چنان وابسته بدان شده ایم که برای غرق شدن در این فضا لحظه شماری میکنیم . لحظاتی که غم و شادی مجاورنشین همیشگی آنند و در دمی هر یک جای دیگری را میگیرند . امید آنکه در انتهای این لیگ و در پایان هر بازی آنچه برای ما ملوانی ها بر جای ماند فقط شادی باشد و غرور.

در حالی به لیگ سیزدهم گام میگذاریم که شاید خاطرات نه چندان شیرین نیم فصل دوم هنوز از ذهنمان خارج نشده باشد اما این هم جزئی از فوتبال است که همیشه بر اسب مراد سوار نباشیم و لحظات بر وفق مراد ما پیش نرود . قصد واکاوی آنچه بر ملوان گذشت را اصلاً ندارم چرا که شاید هر یک از ما تحلیلی متفاوت از دیگری را داشته و بازگشایی این مسائل در این شرایط حساس کار صحیحی نباشد . بالاطبع من هم به مانند همه هواداران پرشمار ملوان قضاوتی در مورد اتفاقات فصل پیش داشته ام اما اکنون به این فکر میکنم که چه چیزی برایم مهمتر است ؟ قطعاً هر ملوانی قبل از هر موضوعی به اعتلای نام ملوان می اندیشد و برای سربلندی آن از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد و صد البته این رفتار چیز غریبی برای ملوانیان نخواهد بود . تجربه سالیان متمادی نشان داده که هرگاه حواشی را جمع کرده ایم ملوان هم در درون مستطیل سبز نمایش بهتری را داشته است چرا که این تیم و هواداران پرشورش ارتباطی فراتر از یک تیم و تماشاگرانش دارد . آن هم هوادارانی که در سرما و گرما همواره یار و یاور تیم بوده و حتی در سخت ترین بحران ها هم این تیم دوست داشتنی را تنها نگذاشته اند .

 

قصد ندارم که برای هیچ فردی خط مشی تعیین کرده و هواداران را دسته بندی کنم اما بعنوان عضوی کوچک از خانواده بزرگ ملوان از همه هواداران فهیم این تیم تقاضا میکنم باز هم چون همیشه این تیم را حمایت کرده و آن را در ادامه راه پرخطر لیگ سیزدهم یاری نمایند . باور کنید همانطور که بدبینی به این تیم ضربه میزند ، خوش بینی مفرط هم میتواند بلای جانش باشد و اگر فکر میکنید در شرایط فعلی همه چیز مهیای نتیجه گرفتن و موفقیت کامل ملوان است باید عرض کنم سخت در اشتباهید چرا که در شرایط فعلی که همه تیمها خود را به شدت تجهیز کرده اند و حتی معمولی ترین تیمها هم سعی در جذب ستاره ها دارند احتمال نتیجه نگرفتن هر تیم و سقوطش بسیار زیاد خواهد بود . باور کنید اگر کمک حال این تیم نباشیم و آن را به حال خود رها کنیم و یار دوازدهمی به معنای واقعی اش نباشیم روزی آه حسرتی خواهیم کشید که تلخی اش هیچگاه از خاطرمان پاک نشود . به عبارتی تنها گذاشتن ملوان به معنای تضعیف این تیم مردمی خواهد بود و همین امر مسئولیت هوادار متهعد ملوان را سنگین تر مینماید چرا که نتیجه نگرفتن ملوان حقیقتاً میتواند باعث نابودی امید یک شهر و حتی یک استان باشد . پس نامها را فراموش کنیم و فقط به نام پر افتخار ملوان که سالهاست با دست خالی برای حضور و افتخار جنگیده است فکر کنیم تا باز هم شاهد رقص دلفریب این قوی سپید دوست داشتنی باشیم .

رضا مظلوم

 

منبع : ملوان کلاب.نت (www.MalavanClub.Net)